Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] zasilanie, alternator, akumulator


tryk5
08-08-2011, 12:33
Jadę sobie zadowolony z wakacji w Chorwacji, klima powiewa, tempomacik włączony, radyjko gra, CB podłączone aż tu nagle tempomacik się wyłącza kontrolki zasilania zaczynają wariować, zasilanie pada, zjeżdżam na stacje, wyłączam wszystko co zbędne i próbuje się dalej kulać, kontrolka zasilania się już nie świeci, za jakieś 200km sytuacja się powtarza i auto staje. Odpaliliśmy je znowu z kabli na stacji postaliśmy, dolałem wody destylowanej do akumulatora i jakoś do domu się doklulałem zatrzymując się co jakieś 50km. Strasznie śmierdzi z okolic prawego nadkola z pod maski bliżej szyby, nie wiem czy ten smród jest dokładnie z alternatora czy z czegoś innego. A teraz pytanie. Co to może być. Z góry dziękuje za każdego w miarę sensownego posta.

matosu
08-08-2011, 13:27
Raczej na 99pro to alternator, mialem identyczna sytuacje pare dni temu. Klima przestala chlodzic, poczulem smrod delikatnie w kabinie, nastepnie kontrolka od ladowania wywalila. Po zmniejszeniu zuzycia pradu zgasla. Na drugi dzien juz nawet po wlaczeniu na chwilke samej dmuchawy bez klimy wywalila kontrolka i straszny smrod do tego z paskow przy alternatorze. Diagnoza u mechanika alternator do naprawy. Na poczatku myslalem ze to klima sie zepsula.