Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Luźna skrzynia


Max*
08-08-2011, 16:45
Witam. Nie wiem czy tak powinno być, łapie za skrzynie i ruszam nią to strasznie lata, czy ona powinna mieć taki luz? I teraz druga sprawa czy półoś powinna mieć w tym miejscu duży luz, zaznaczone czerwoną strzałką, a niebieską w jakich kierunkach jest ten luz:
http://iv.pl/images/80921841203674771279.jpg

Bo stuka mi coś od strony pasażera, byłem na diagnostyce i nic nie znaleźli czy może stukac tak półoś ? I dodatkowo przy dodawaniu i odejmowaniu gazu w czasie jazdy lub przy szybszym puszczeniu sprzegla jest czuc ten luz.

keczup
08-08-2011, 17:13
Witam nie znam się na sprawie ale czy brałeś pod uwagę poduszkę silnika ,też występują podobne stuki przy wybitej poduszce ,przy innym samochodzie chyba pasacie miałem wybitą poduszkę skrzyni biegów ,też stukało ,wymiana poduszek i po problemie pozdrawiam .

Max*
10-08-2011, 09:46
No chyba spróbuje wymienic poduszke skrzyni. Czy robil ktos to juz moze?

matosu
10-08-2011, 10:25
Jeżeli chodzi o poduszkę to raczej nie to, przynajmniej ja takich objawów nie miałem...
Czuć szarpanie bardziej ale luzów jakiś takich nie miałem.

Max*
10-08-2011, 20:52
Kolego ale próbowałeś ruszać skrzynia? bo nie wiem czy ona powina tak latac:) jakie miałeś objawy przy walnietej poduszcze

Emmm
15-08-2011, 11:29
Skrzynia powinna być "ruchoma" ale oczywiście bez przesady. Popatrz jaki jest stan poduszek zawieszenia układu napędowego i jak zachowują się one właśnie podczas "bujania" skrzynią. Może któraś ze śrub jest poluzowana, albo ją "straciłeś"?
Pozdrawiam

Luk@s
15-08-2011, 18:28
Max* luzu w tym miejscu na półosi nie powinno być, ale na pewno Ci to nie stuka. Ja kielich w tym miejscu co wskazałeś przyspawałem na stałe. Też mam taki luz przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. Poduszki mam ok, półosie też. Podejrzewam, że jest to wina mechanizmu różnicowego w skrzyni.