Zobacz pełn± wersję : [Mondeo 2000-2007] Brak podci¶nienia na wężu od filtra powietrza


luckmar
08-08-2011, 23:09
Witam wszystkich.
Sprawa dotyczy Mk3 2.0 TDDI 115km
Otóż mam problem z którym nie do końca mogę sobie poradzić. Mianowicie po zlokalizowaniu i zlikwidowaniu dziur w przewodach podcisnienia zaczęło chodzić cięgno od turbiny (wcze¶niej ani nie drgnęło), na zaworze EGR jest podci¶nienie tylko na przewodzie co idzie do filtra powietrza brak podci¶nienia. Jak ¶ci±gnę wężyk i trochę go zassam to jakby zaworek chodzil i lekko ci±gnie ale zaraz przestaje. Domy¶lam sie że może to być który¶ zawór podci¶nienia tylko teraz pytanie który, u mnie sa dwa. Chyba że to co¶ innego ale niestety nie mam zielonego pojęcia co ???

Proszę o jakies wskazówki. Dziękuje .

mechanix
11-08-2011, 21:23
Tam nie ma być podci¶nienia więc możesz sobie odpu¶cić kolego ;) to tylko powrót podci¶nień ;)

berek1903
12-08-2011, 08:33
kolego które przewody u ciebie były pękniete?? bo tez szukam przyczyny braku turbo jesli mowisz o podcisnieniu to u mnie jest napewno na przewodziku od servo jak go sciagne to jest ''pssyk'' na reszcie niema, pewnie dalej masz tak jak ja nieszczelny układ dolotowy poczekajmy na kolegów juz doswiadczonych w tym temacie moze nam pomog± :) (tylko niewiem czy miedzy TDCI a TDDI bedzie jakas duża różnica w temacie turbo
pozdrawiam

luckmar
13-08-2011, 20:51
Tam nie ma być podci¶nienia więc możesz sobie odpu¶cić kolego ;) to tylko powrót podci¶nień ;)

No chyba nie do końca bo w moim TDCI na tym wężu jest podci¶nienie (ssie) a tu wlasnie nie ma nic i dlatego szukam rozwi±zania .....

luckmar
13-08-2011, 20:57
kolego które przewody u ciebie były pękniete?? bo tez szukam przyczyny braku turbo ....

U mnie (w samochodzie który robie) były popękane te przewody potrójne ktore ł±cz± dwa zawory podci¶nienia. Teraz zarówno na turbo jak i zaworze egr jest podci¶nienie ale chyba ciegno sterowania turbiny nie działa zbyt poprawnie bo jest wci±gane i prawie się nie rusza przy dodawaniu gazu, a w moim TDCI cięgno reaguje na dodawanie gazu i własnie szukam przyczyny tego całego zamieszania .....

mikolaj86krot
17-08-2011, 19:14
Czy zawór podci¶nienia z zielona kropka działa na takiej samej zasadzie jak zawór bez kropki? Ja mam tylko jeden zawór od EGR, bez zielonej kropki, stad moje pytanie czy moge zakupic zawór z zielona kropka od turbiny czy tylko bez kropki taki jaki ja mam...?