Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Zapach silikonu po uszczelnieniu filtra kabinowego


dujek
09-08-2011, 19:25
Witam ostatnio uszczelniałem filtr kabinowy i chyba za dużo sylikonu dałem i myślę że jakieś dwie grudki wpadły za tą kratkę głębiej czy da się coś z tym zrobić??

bolek-tarnow
09-08-2011, 21:17
sciagnac wentlator i masz dostep od srodka auta az do filtra kabinowego. jak smierdzi sylikonem to przestanie po pewnym czasie. u mnie trwalo to miesiac, a uszczelnialem sylikonem czerwonym wysokotemperaturowym, bo taki mialem pod reka

jendrekmak
09-08-2011, 21:22
Witam ostatnio uszczelniałem filtr kabinowyw jakim celu? bo chyba nie przed wilgocią

bolek-tarnow
09-08-2011, 21:53
tutaj autorowi chyba chodzilo o uszczelnienie obudowy filtra kabinowego - ja przynajmniej tak sie domyslilem

wojtbf1
09-08-2011, 22:03
Bo pewnie użyłeś tzw. octowego..... mogłeś wziąć neutralny, ten tak nie śmierdzi...może wyskrobać i uszczelnić na nowo, a przy okazji wyczyścić jakieś pozostałości....

dujek
10-08-2011, 09:45
tak chodziło mi o hodzilo o uszczelnienie obudowy filtra kabinowego, uszczelniałem go dwa razy, bo po pierwszym woda dalej się lała, stwierdziłem że za mało siliokonu dałem i jeszcze raz od nowa dałem silikon ale zrywając ten wcześniejszy to wpadło mi za kratkę taka gródka silikonu i możliwe że ona taki daje zapach.

żeby dostać się do tego wentylatora trzeba schowek zdemontować tak?? i jest on nad schowkiem?? Co tam trzeba rozkręcić i jakie klucze będą mi potrzebne??
Pozdrawiam

SrebnaStrzała
10-08-2011, 11:09
Ten filtr to uja daje tak szczerze... W mieście jeżdżę na włączonym obiegu i rzadko otwieram nawet okna.
Nie ma różnicy czy nowy czy stary i tak spaliny czuć jak coś kopci obok, bądź przed nami.

jendrekmak
11-08-2011, 08:18
tak chodziło mi o hodzilo o uszczelnienie obudowy filtra kabinowegoale rozumiem, że nie między filtrem a obudową filtra tylko między blachą nadwozia a obudową?