Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Brak podświetlenia zegarka.


weteran bezdroży
10-08-2011, 22:07
Witajcie. Padło podświetlenie zegarka na środkowej konsoli w Mondeo 12.2003 r. Może wiecie jak dostac się do żarówki. Czy trzeba zdjąc przezroczystą szybkę? No i jak tego dokonac, żeby Polak był mądry przed szkodą. Pozdro

weteran bezdroży
12-08-2011, 21:55
Może ktoś wie jak wymienic żarówę zegarka. Podejrzewam, że jest na to jakiś tajemniczy sposób. Korci mnie żeby podwadzic szybkę, ale nie poczekam.

corneliusab
12-08-2011, 22:35
W srodku jest dioda, nie ma zadnej zarowki.

Pozdrawiam

Piotruś
12-08-2011, 22:58
u mnie jeszcze zegarek świeci ale na godzinę spóźnia się 15minut i tak cały czas też będę musiał się za to zabrać ale nie bardzo wiem gdzie w nim szukać przyczyny

weteran bezdroży
13-08-2011, 08:50
A może wiecie jak dostac się do tej diody. Czy podważyc szybkę zegarka, czy wyjąc cały prostokątny panel konsoli?

matrog19
13-08-2011, 09:23
Rozbierasz konsole i od spodu wykrecasz zegarek.

rednaxelA
13-08-2011, 11:58
Po lifcie czy przed liftem?

przed liftem szukaj na http://focus.korona-pl.com/TIS/index.html w sekcji mondeo pod haslem zegar

po lifcie masz tutaj http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61483
przewin do punktu 11 - tam sa zdjecia jak wyglada demontaz zegarka

weteran bezdroży
13-08-2011, 21:55
Dzięki. Chyba szybko pójdzie. Trzeba jednak wypiąc panel konsoli. Grudzień 2003 r. to już po lifcie.

corneliusab
13-08-2011, 23:43
A może wiecie jak dostac się do tej diody. Czy podważyc szybkę zegarka, czy wyjąc cały prostokątny panel konsoli?
Odlaczasz wtyczke od zegarka (jezyczek trzeba podwazyc), odkrecasz 2 srubki po bokach zegarka i masz juz go w rekach. Jesli chcesz sie dostac do elektroniki, to podwazasz 4 srebrne zaczepy i sciagasz srebrna obudowe (szybka jest luzna), sciagasz tyl, czyli czarna obudowe i masz wsio na wierzchu. Nie wiem co chcesz tam zrobic, tam nic nie da rady chyba, ze jest sie elektronikiem lub zna na tych rzeczach. Dioda do podswietlenia zegarka jest bodajze SMD. Jak chcesz zdjac wskazowki to wystarczy je pociagnac do siebie, najpierw jedna, potem druga. Ja swoj zegarek wymienialem bo raz chodzil, a raz nie.

Dzięki. Chyba szybko pójdzie. Trzeba jednak wypiąc panel konsoli. Grudzień 2003 r. to już po lifcie.
To i tak masz ulatwione zadanie, niz w tych przed liftem, masz mniej rozbierania :)