Zobacz pełną wersję : stabilizator


stasiek49
04-06-2006, 14:35
witam szukałem w archiwum nic nie ma .mam pytanie czy fiesta 1.1 z 95r ma stabilizator?u mnie nie ma i nie ma żadnych problemów z prowadzeniem auta.teoretycznie powinien być

JoeMix
04-06-2006, 21:13
Pewnie jakeś mocniejsze wersje typu Xr2i czy S czy podobne mogły miec, ale jego brak wcale nie wpływa na pogorszenie prowadzenia auta, auto wyposażone w stabilizator jedynie troche mniej sie na boki przechyla na zakręcie, gdyż stabilizatory "dociskają" koła do podłoża... normalnie na koła działa w zasadzie spręzyna w połączeniu z amortyzatorem, przy stabilizatorze koło musi jeszcze pokonać opór pręta z którego jest zrobiony by się przemieścić w pionie... zawieszenie było projektowane w zasadzie jako pozbawione tych elemętów więc teoretycznie/praktycznie nie powinno być problemów z jazdą przy ich braku.

stasiek49
05-06-2006, 20:38
witam jak działa stabilizator to wiem ,pytałem czy fiesta go ma bo w eskorcie był

-waldi-
06-06-2006, 10:35
niektóre wersje nie miały ich - te z małymi silniczkami

stasiek49
06-06-2006, 17:13
ok dzięki

mmmk
06-06-2006, 19:03
i zalozenie jak cos raczej da niewiele... dokladalem to w poprzednim scorpio do biednej wersji cl i jakos po wydaniu kolo 200zl nie czulem roznicy gdybym mial sie tak przyznac z reka na sercu :wink: no ale bajer byl i mial stabilizator... ten moj teraz ma to "w serii" i tez jezdzi zupelnie normalnie wiec albo to dziala tylko w extremalnych sytuacjach albo sam nie wiem. ja wiecej bym sobie takiego nie dokladal jak cos... no dobra moze w szybkich lukach na "autostradach" przy predkosciach kolo 180km/h jest troche pewniej...
pozdrawiam
maciek