Zobacz pełną wersję : Potrzeby dobry mechanik-toruń


mycha2001
12-08-2011, 10:35
Witam,
po krówce opisze swoją sytuację. Samochód nie chce ruszyć przez co nie mogę zajechać do mechanika by sprawdził co jest nie tak. Nie chcę wydawać na lawetę, by dowiedzieć się że sinik padł ('silnik niebawem zdechnie' tak powiedział mi mechanik, który sprawdzał go gdy jeszcze chodził). ja jednak chciałabym się dowiedzieć dlaczego padł, dlatego też szukam kogoś z okolic Podgórza, kto mógłby mi doradzić co robić i nie zedrze ze mnie kupy kasy. Błagam pomóżcie dziewczynie w opałach. :)
SAMOCHÓD - FORD FIESTA TDCi 1.4 z 2002 roku.
Przed zatrzymaniem samochód jakby zaczął tracić swoją moc.
Od tego czasu komputer nie był czyszczony ani sprawdzany.

mycha2001
25-08-2011, 06:54
Hmmm.... nikt nie jest wstanie mi pomóc?

Anabela
25-08-2011, 20:34
Napisałam ci PW i życzę powodzenia.

ByciO
28-08-2011, 23:24
anabela Ci naprawi auto :D najlepszy mechanik w kuj pom : D

Fordon
28-08-2011, 23:58
Silnik ci kreci i nie odpala oraz miga check ?? czy pali sie caly czas i cos lapie??
Miales wczesniej problem z odpalaniem ??

Anabela
29-08-2011, 15:14
anabela Ci naprawi auto :D najlepszy mechanik w kuj pom : D

Błąd, mam najlepszego mechanika w kuj-pom g:D

ByciO
30-08-2011, 20:30
;] niech bedzie ;p

Anabela
30-08-2011, 20:41
Tak łatwo się poddajesz... Nie może być... ;)

Anabela
31-08-2011, 18:55
Mycha, bardzo się cieszę że coś się ruszyło w temacie. Jak coś ustalicie, to daj znać, ale tu w temacie pisz, może komuś się przyda info.

mycha2001
01-09-2011, 08:37
Witam,
okazało się, że jest to wtyczka (jest w opłakanym stanie) do alternatora. (jeśli dobrze pamiętam :). Bynajmniej była odłączona dlatego silnik nie chciał ruszyć. Można powiedzieć, że banał...
Poza tym, za każdym razem kiedy włączyło się silnik wysypywały się błędy, do momentu zainstalowania nowego sterownika.
Ponadto pasek wielorowkowy, starty od prawej strony silnika, możliwe że któryś z wałów jest zużyty. Bynajmniej pasek o coś ociera. Dzisiaj wieczorem się dowiem o co.
Od razu mam pytanie, czy ten układ wygląda tak? Nie mogłam zaleźć do mojego silnika. Czy one są podobne do siebie?
28895
28896
Zastanawia mnie jak to wygląda, niestety gdy patrzyłam na silnik za wiele nie było widać tylko dwa wały (samochód nie był na kanale)
Poniżej znalazłam tani sklep:
http://www.jjcar.pl/paski-klinowe-wielorowkowe-c-27_114_748.html
Znacie może jeszcze jakieś inne?
Czy opłaca się kupować części samemu?
Wiecie może ile powinna kosztować robocizna za wymianę paska oraz któregoś z wałów.
Dodatkowo w dwóch lampach mam parę, pewnie jakaś nieszczelność uszczelki i klapa tylna się nie domyka - tym tez che by się zajął.
Chamiałabym wiedzieć ile się bierze za takie rzeczy.
Pozdrawiam

fred33
01-09-2011, 09:45
Błąd, mam najlepszego mechanika w kuj-pom g:D
no chyba nie myślałaś o mnie :)

Anabela
01-09-2011, 17:23
Oczywiście że nie Fredziu g:D

Mycha, nie wiem jak Mariusz traktuje innych niż mnie, ja płacę dosyć tanio u niego. Koledzy którzy tam byli też nie narzekali, wiec raczej nie jest drogi. To zadzwoń sobie do Celmera i zapytaj ile by wzięli za taką naprawę, będziesz miała porównanie. g:)

Dinedal
28-11-2015, 13:14
Czy mozecie polecić dobrego mechanika z Torunia który zdiagnozuje i naprawi mojego mondeo ??

fred33
29-11-2015, 14:50
Róg ul.Antczaka i Pułaskiego , przy postoju Taxi

JacekST220
21-11-2016, 12:44
Róg ul.Antczaka i Pułaskiego , przy postoju Taxi

Jakis warsztat od Fordów ?

fred33
25-11-2016, 21:42
nie , nie tylko od fordów

Pawel
04-08-2017, 23:25
Cześć,
wiem, że wątek ma już kilka miesięcy ale potrzebuje pomocy.
Przedstawie moją sytuacje:
Jestem z Krakowa, wracając z wakacji pod samochód wpadł mi duży pies i uszkodził chłodnice, zderzak i belki pod zderzakiem. Ubezpieczyciel niestety stwierdził szkodę całkowitą. Laweta do Krakowa pewnie będzie kosztować jakieś 2000 zl. Myślę, że taniej byłoby znaleźć jakiegoś dobrego mechanika w Toruniu. Czy możecie kogoś polecić? Pozdrawiam,
Maks

namase
18-11-2017, 21:07
Witajcie,
również poszukuję godnego zaufania specjalisty w okolicy, bo jestem "nowy" w Toruniu, więc jeśli macie kogoś na myśli napiszcie proszę - myślę, że się*nie obrazi, a kolejki jakoś pewnie straszliwie się nie zmienią :)
Dzięki

sylwesterz
15-11-2020, 22:01
Chciałbym odkopać temat i dowiedzieć się na dzień dzisiejszy o dobrego mechanika do Forda z zacięciem diagnostycznym (znaczy, by chciał się dowiedzieć, gdzie leży problem).

Nabyłem ściąganą używkę Ford Focus MK3 2014/2015 1.5 EB 150 KM i chciałbym wymienić oleje (chyba wszystkie, jutro zobaczę książkę serwisową, jeśli jest, a ponoć jest, książki serwisowej nie ma, a kilka faktur serwisowych jest kompletnie od czapy), filtry, pasek rozrządu, wiadomo, wszystko co dobrze jest zrobić po poprzednim właścicielu.

Tak więc, czy w Toruniu znajdę dobrego mechanika mającego wiedzę w zakresie Fordów, najlepiej w okolicach Rubinkowa, a jeszcze lepiej Skarpy? Niemniej jednak, gdyby ów był warty grzechu, to może być dalej. Fajnie też, by dziwnie nie patrzył, jak powiem, że trzeba wymienić olej w skrzyni biegów czy płyn hamulcowy (tak, byłem kiedyś u takich "specjalistów", którzy sobie śmieszkowali "że przecież płyn hamulcowy jest na całe życie, tylko dolewać").

PS. Dobry i uczciwy, cena to kwestia drugorzędna, wolę zapłacić za spokój ducha, niż walczyć o parę złotych. Gdyby ASO można było zaufać, to pewnie tematu by nie było.

PPS. A swoją drogą szukam też namiarów na fachowca od:
a) zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia i progów,
b) jak i od klimatyzacji (sprawdzenie, napełnienie, czyszczenie/odgrzybienie).

sylwesterz
22-11-2020, 19:02
Panie i Panowie, nikt nie leczy Fordów w Toruniu?

Vito9999
25-11-2020, 07:05
Ja swoją fokę serwisuję w Autoprosper i mogę polecić ten zakład. Nie jest może najtańszy ale za to rzetelny i uczciwy. No i znają się na Fordach. Niestety dla Ciebie jest to na Jarze, Forteczna 13. Najlepiej zadzwonić i się umówić na konkretny dzień. W tej chwili czeka się około tygodnia.

Co do blacharki, jedyny zakład jaki znam osobiście i mogę polecić to Lichota, ul. Stawki Południowe. Robi naprawy dobrze i w dobrej cenie. Terminy czasem się mu obsuwają ale to chyba przypadłość wszystkich blacharzy.

Pozdrawiam
Witek

sylwesterz
25-11-2020, 08:25
Dzięki, trochę daleko, ale spróbuję :-).

Kenny.HC
01-12-2020, 00:01
Dzień dobry, podepnę się pod temat. Też szukam mechanika w okolicy wrzosów. Czeka mnie prosty zabieg oleje i filtry, pasek rozrządu + łożysko. Ewentualnie olej w moście...

sylwesterz
01-12-2020, 07:03
Jestem umówiony 7.12 na prace w Autoprosper (niestety 2 tygodnie trzeba czekać), zobaczymy jak pójdzie, zdam relację.

PS. Nie, żebym narzekał, do dobrego dentysty czeka się dużo dłużej ;-).

Vito9999
01-12-2020, 11:55
Ten termin to chyba przez spory zakres prac. Ja nie czekałem nigdy więcej niż tydzień. Powodzenia!

sylwesterz
15-12-2020, 09:03
Auto wczoraj odebrane, było kilka przebojów po drodze, prac sporo, więc koszt też, właściciel i pracownicy komunikatywni i skłonni do wyjaśniania zawiłości problemów.
Aczkolwiek zabrakło wisienki na torcie ;), bo mieli jakiś problem z licencją programu Forda i nie udało się im aktywować funkcji zamykania lusterek.
Niemniej jednak jestem zadowolony, i póki co, mogę również polecić.

lukasz251188
08-03-2021, 07:11
Witam,
odświeżę temat z poszukiwaniem mechanika w Toruniu. Moja sytuacja wygląda następująco: podczas przyspieszania z silnika słychać tzw. "wycie" i chciał bym to zdiagnozować i naprawić. Może polecicie jakiegoś godnego mechanika w Toruniu?

sylwesterz
08-03-2021, 08:17
Jedź do Autoprospera na Forteczną 13. To wycie to prawdopodobnie turbosprężarka, o ile sami nie naprawiają, to wysyłają do zakładu, który się w tym specjalizuje.
Ceny może nie najniższe, ale za to są dokładni, a pan Michał skłonny do drobiazgowych wyjaśnień.

kruszek
25-03-2021, 06:01
Witam,
odświeżę temat z poszukiwaniem mechanika w Toruniu. Moja sytuacja wygląda następująco: podczas przyspieszania z silnika słychać tzw. "wycie" i chciał bym to zdiagnozować i naprawić. Może polecicie jakiegoś godnego mechanika w Toruniu?

Damcar
Szymańskiego 5
Toruń 87-100
Polska
telefon: 604796289
Szczerze polecam!!!

JacekST220
28-05-2021, 10:50
Odkopie temat. Znajomy szuka warsztat, mechanika w kujawsko-pomorskim, znajacego sie na ST220. Jego auto to 2005r i gdzies siaczy sie olej, zbiera sie na misce olejowej i prawej podluznicy, a na bagnecie poziom bez zmian ! Potrzebana diagnoza i ewentualna naprawa.