Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Wymiana wachacza


miras500
12-08-2011, 16:12
Witam panowie mam pytanko co jest korzystniej fizycznie i cenowo dla mnie za robociznę !!!
Wymiana całych wahaczy lub tuleje +sworzeń
Firma FEBI Cały wahacz 360zł
lub tuleje +sworzeń 260zł
100zł różnicy na stronie lecz chodzi o to czy lepiej dopłacić i zamontować kompletny wahaczy fabryczny czy wymienić podzespoły i czy jakości montażu i będzie taka sama i nie będzie luzu po jakimś czasie

berek1903
12-08-2011, 16:22
kurcze no ciezko powiedziec bo to zalezy od portfela ja raz tylko po wypadku wymieniałem wachacz na nowy (lewy)bo był ugiety i niebawiłem sie w uzywany wachacz +tulejki i sworzen kupiłem nowy i powiem ci tak ze duzo dłuzej wytrzymał (wsumie do dzis a wymieniany we wrzesniu 2010r ),ostatnio wymieniałem w styczniu sworzen i 1 tulejke na prawym wachaczu i juz czuje luzy takze ja wolałbym dołozyc ale niech sie tez inni wypowiedza

pozdrawiam

miras500
12-08-2011, 17:16
kolega też polecił lepiej wymiane całego wahacza niż wymianę tulei ciekawe co powie niezależny serwis forda

berek1903
12-08-2011, 18:48
kolego ja bym sie raczej serwisem niesugerował tylko poczekał az koledzy z forum odpiszą bo kazdy ma swoje doswiadczenia warto poczekac ja tez przy wielu sprawach z miom mondeuszem czekałem ,az mi tu wszystko podpowiedza i dzieki temu niedosc ze zaoszczedziłem to i kazdy pisze co wkładac a czego nie ,albo co sie opłaca a co nie:D takze poczekaj jeszcze sledz spokojnie swój temat napewno niedługo sie wypowie ktos:)

pozdrawiam

gabrysia1
12-08-2011, 18:57
Moim zdaniem lepiej regenerować stary wahacz tzn. wymień tuleje i sworzeń ale jak nie na oryginał to Lamforder, ostatecznie Trw, w febi się nie pchaj to są części na masówkę i raz się uda dwa razy nie.
P.S Jeśli już koniecznie chcesz wymieniać cały wahacz to z tej strony TRW lub Ford http://ford.sklep.pl/pl/product/browse?category=96215&page=2

berek1903
12-08-2011, 19:10
jesli chodzi o czesci lamfordera no to wielu moich znajomych chwali sobie tą firme

gabrysia1
12-08-2011, 20:05
Bo jest najlepsza z zamienników, a lamforder produkował też części zawieszenia do forda na pierwszy montaż.

miras500
13-08-2011, 11:01
Odpisał mi niezależny serwis Forda


Koszt części na jeden wahacz w zamienniku z górnej półki to 190 zł
brutto
Koszt całego wahacza z firm z górnej półki to 420 zł brutto
Koszt wahacza z firm o słabszej jakości to 220 zł brutto

Koszt robocizny na jedną stronę przy wymianie całego wahacza to 60 zł ,

jeśli wymieniane by były w nim tuleje (czyli opcja 1) to dodatkowo ok 40

zł za stronę

W większości pojazdów wymieniane są tuleje, tylko że rzadko okazuje
się
iż do wymiany są wszystkie elementy wahacza i wtedy można się
zastanowić.
Jeśli gniazda tulei w wahaczu nie będą mocno powybijane to proponuje
zmniejszyć koszt naprawy i wymienić same tuleje i sworznie ale w
zestawie który zaproponowałem.

Pozdrawiam

Więc kalkulacja jest następująca
-Kompletny wahacz TRW za 350zł +robocizna 60zł= obie strony =820zł
-Lub 2 tuleje TRW 130zł +sworzeń wahacza Lemfoerder 130zł =260zł+200zł robocizna=460zł
Chyba najlepiej podjechać do tego serwisu i jak facet powiedział zdjąć zobaczyć i na miejscu podjąć decyzję

darmodziej
13-08-2011, 18:38
Chyba najlepiej podjechać do tego serwisu i jak facet powiedział zdjąć zobaczyć i na miejscu podjąć decyzję

I to jest najlepsza decyzja.