Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Stukanie przy przyspieszaniu


arci32
14-08-2011, 18:32
Witam - mam pytanie czy ktos spotkał sie z was z takim problemem jak moj - przy przyspieszaniu w szczegolnosci na zimnym silniku dochodz do moich uszow stuk na cieplym znacznie slabiej - zastanawiam sie czy to nie jakis wtryskiwacz mi oznajmia swoja slabosc no i jesli tak to jak to sprawdzic który to ... pozdrawiam

berek1903
14-08-2011, 19:03
kolego proponuje zebys napisał w jakich zakresach obrotów odczuwasz te stuki, na jakich biegach poprostu wiecej szczegółów pomoze to w dokładniejszej diagnozie,, a moze to nie chodzi o silnik tylko zawieszenie? a masz poprostu wrazenie takie

SrebnaStrzała
14-08-2011, 19:37
Spalanie stukowe
Jaki masz przebieg ?

weteran bezdroży
14-08-2011, 22:13
Ja bym jeszcze zasugerował początek końca koła zamachowego dwumasowego. Jeżeli stuki mają częstotliwośc pracy cylindrów, jakby stukające zawory, kopcenie, spadki mocy - to zużyte wtryskiwacze. Jeśli pojedyncze stuki po redukcjach biegów, stuk po wyłączeniu silnika - to koło dwumasowe.

AKuba
16-08-2011, 10:22
- przy przyspieszaniu w szczegolnosci
Wymieniałeś coś (szklanki?)?

AKuba
16-08-2011, 14:49
Jeżeli stuki mają częstotliwośc pracy cylindrów, jakby stukające zawory, kopcenie, spadki mocy - to zużyte wtryskiwacze.

Jakby tak policzyć to stukanie jest jakby zbyt rzadkie bo mechanika wtryskiwacza to powinna stukać w jednym suwie ze 3 razy conajmniej i ze 20 razy /sek razy te 3 stuki to zbyt gęsto, aby je rozróżnić. Może te stuki to spalanie jakby stukowe (czy w Dieslu występuje? właściwie czemu nie?) wskutek złej dawki (ilość/rozpylenie/czas wtrysku) w 1 cylindrze. Bo gdyby we wszystkich zachodziło takie złe spalanie to też byłoby zbyt gęsto, aby rozróżnić poszczególne stuki.