Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Czy w wersji ambiente jest instalacja do lampek w daszkach przeciwsłonecznych??


pwroblew
15-08-2011, 18:07
czy ktoś się orientuje, czy w wersji ambiente są przewody pod podsufitką do podłączenia lampek, które są pod osłonami przeciwsłonecznymi w wyższych wersjach?

kolonez
15-08-2011, 19:12
Są.
Aby się do nich dostać trzeba wymontować schowek na okulary. Wóczas op lewej i prawej stronie znajdziesz owinięte taśmą wtyczki do lampek.
Lampki do mk4 są niemal identyczne jak w mk3 różnią się jedynie kropką na przycisku.
Montaż jest banalnie prosty, wystarczy wyciąć otwory w podsufitce - sablon njlepiej odrysować od lampki.

Pozdrawiam

Ważne: przy zakupie zwrócić uwagę czy lampi posiadają metalową ramkę, która idzie pod podsufitkę

pwroblew
15-08-2011, 21:56
dzięki za info
pozdr

arturek
16-08-2011, 06:02
Myślę, że wszystko zależy na jaki rynek było robione auto
Na rynek niemiecki, koledzy na forum mieli bogatsze wiązki niż na rynek polski => wiązki elektryczne nie są do końca uniwersalne

pozdrawiam
Arturek

kolonez
16-08-2011, 09:42
Ja nie wiem na jaki rynek był robiony mój mondek.

Kupiłem go w salonie w Warszawie (produkcja sierpień 2009 Genk).

Jak na silver X to instalacje ma dość obfitą, bo między innymi ma oryg instalację do parktronika łącznie z wiązką pod zderzak, podciągnięte kable pod wszystkie możliwe lampki, instalację pod BT, kable do podgrzewania przednich i tylnich foteli.
Sukcesywnie z tego korzystam uzupełniając tym i owym mondka.

Pozdrawiam

arturek
16-08-2011, 12:10
Poprzednio miałem mondeo mk3, wersji SILVER X (z polskiego salonu)
Nie miał nawet połowy wiązek które mieli koledzy ukryte, np. nie miałem:
- instalacji oświetlenia nóg
- instalacji podświetlenia lusterek

i wiele innych

pozdrawiam

pwroblew
16-08-2011, 17:49
dziś zajrzałem pod lampkę w podsufitce i niestety nie ma dodatkowych przewodów:( mam chyba wersję na rynek polski ;))

kolonez
16-08-2011, 18:57
Proponuję zajrzeć głębiej (wymontować schowek)
U mnie jeden przewód był zwinięty za odbiornikiem centralnego zamka (taki czarny moduł), drugi tez był głębiej.
Po wyjęciu tylko lampki mogą być niewidoczne

Pozdrawiam

kolonez
17-08-2011, 10:43
tak to wygląda

http://img827.imageshack.us/img827/5474/wtyczkalampki.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/wtyczkalampki.jpg/)

Pozdrawiam