Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] po wymianie pompy przy mocniejszym skręcie w PRAWO,silnik zaczyna ciężej pracować.


integrator
20-08-2011, 11:43
Witam raz jeszcze drogich forumowiczów.Nie tak dawno zwracałem się tutaj z prośbą o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny uciekającego płynu i oczywiście odpowiedzi były trafne ,postąpiłem jaki mi doradzono(przyczyną była pęknięta pompa wody-wymiana + wymiana rozrządu).Niemniej jednak po wymianie wystąpiła usterka,tzn.podczas jazdy,przy mocniejszym skręcie w PRAWO(tylko prawo),silnik zaczyna ciężej pracować a przy tym wydaje tyle hałasu że głowa boli(podobny dźwięk do urwanej ruruy wydechowej).W kierownicy czuje wtedy jakieś tarcie,ale jak zwróciłem się do mechanika z tym problemem to odpowiedział mi że skoro dzieje się tylko to przy skręcie mocniejszym w prawo to nic się nie stanie a ponadto jak wziął go na kanał to nie był w stanie zdiagnozować co to tak trze

matrog19
20-08-2011, 13:13
Sprawdz naciąg paska od pompy wspomagania i czy jest odpowiednia ilość płynu. Te elementy trzeba ruszyć przy wymianie rozrządu i tam coś mogł nakręcić.

integrator
20-08-2011, 21:07
Aha,ale czy w tym momencie ma znaczenie to że dzieje się to tylko jak dodam gazu,bo jeżeli skrecam w prawo i samochód jedzie na tkzw.luzie to wówczas nie ma tej sytuacji która opisałem w 1 poście