Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Wydech tłucze na wolnych obrotach


conex
21-08-2011, 12:56
Witam Was

Mój problem polega na tym, że wydech mi na wolnych obrotach tłucze w coś..
Niby znalazłem kilka tematów, ale żaden nie odpowiada mojej sytuacji.
Mianowicie:
silnik zimny - klima włączona czy wyłączona - wydech o cos się obija
Dodam gazu - cisza.
Ciepły silnik:
bez klimy się nadal obija, z klimą prawie nie słychać (choć nieraz tak) - ale to ciut wyższe obroty silnika.
Moje pytanie:
Czy można ciut podwyzszyć obroty silnika aby wydech nie tłukł?
Zaznaczę że wymieniłem wszystkie 3 gumowe wieszaki na nowe oryginalne i nic to nie dało.

eddek
21-08-2011, 13:31
Włącz silnik, wejdź pod samochód i znajdź miejsce skąd wydobywa się dźwięk tłuczenia. Wtedy się dowiesz co jest nie tak.

conex
21-08-2011, 13:37
Dzieki, ale ja wiem o co tłucze..
Ja się zastanawiam jak tego uniknąć skoro gumy są nowe a nie chcę wiązać na druty jak koledzy z forum.

Przecież kiedyś chyba nie tłuklo, wiec chyba się da to zrobić?

darmodziej
21-08-2011, 14:46
A nie jest tak, że któraś poduszka pod zespołem napędowym jest uszkodzona, co spowodowało zmianę położenia silnika i dlatego wydech tłucze? Jeżeli nie, to podjedź do zakładu, który wymienia tłumiki, na pewno Ci to naprawią.

bolek-tarnow
21-08-2011, 14:55
conex dziwny sposob naprawy usterki wybierasz - zwiekszenie obrotow. to jest takie samo rozwiazanie jak podwiazanie na drucie.

SrebnaStrzała
21-08-2011, 17:00
Zwiększenia obrotów dokonuje się w podobny sposób jak chip z tego co słyszałem tylko że rozgrywa sie o inne parametry.

conex
21-08-2011, 17:33
Dzięki Darmodziej, chyba tak muszę zrobić, poduchy są na pewno ok.
bolek-tarnów - ja nie wybieram takiego sposobu, jednak skoro wszystko wydaje się być ok to tak sobie pomyslałem właśnie ze może obroty za niskie są :)
SrebnaStrzała - dziękuję, w takim razie obrotów ruszał nie będę.
Pojadę zatem jak radził Darmodziej do "tłumikarzy" i zobaczę co powiedzą

Pawel
21-08-2011, 18:22
Mój problem polega na tym, że wydech mi na wolnych obrotach tłucze w coś..ale ja wiem o co tłucze..skoro wiesz, to napraw to. my nie wiemy o co tłucze.