Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Nie zamykają się lewe tylne drzwi.


H4des
25-08-2011, 14:39
Witam, mam taki problem - przy zamykaniu drzwi guzikiem w kluczyku nie zamykają mi się tylne lewe drzwi. Muszę to robić ręcznie. Sytuacja powtarza się przy otwieraniu - wszystkie drzwi się otwierają oprócz tych. O co tu może chodzić?

janusz72
25-08-2011, 21:51
Pewnie styki silniczka w zamku zaśniedzialy, przerabialem to już dwa razy troche roboty ale da się zrobić, silniczek jest ukryty w zamku, ale zeby go rozebrać trzeba jednego nita zeszlifować bo inaczej się nie da rady rozebrać.Czasami jest też wina kostki w slupku ale u mnie to bylo nie to!

bluebob
26-08-2011, 17:55
Tak jak kolega wyżej pisze - mikrostyki, wtyczka rzadziej.
Ja u siebie tez miałem ten problem i dwa razy naprawiałem ten zamek. Obecnie go wywaliłem i wstawiłem taki: http://allegro.pl/mondeo-mk3-06r-zamek-drzwi-tylnych-lewy-i1751429834.html i mam spokój. Sprzedawca zaufany i godny polecenia.

H4des
26-08-2011, 22:17
Tu widzę model 2006 ja mam niestety 2001 i nie wiem czy będzie pasował. Piszecie, że trochę roboty, ale muszę się do tego zabrać bo głupio tak za każdym razem zamykać te drzwi od środka. Teraz autko stoi u mechanika - regeneracja wtrysków.

SrebnaStrzała
27-08-2011, 09:22
U mnie to już się dzieje od paru lat raz działa raz nie. Kiedyś miałem sytuację że się zaryglował i już nie otworzył ale pół roku później znów zaczął działać itd.
Za dużo roboty aby go wymienić więc się za to jeszcze nie brałem.

bluebob
27-08-2011, 09:32
H4des, ale model 2006 nie ma tu nic do rzeczy poza tym, ze zamek z 2006 jest (z tego co się dowiedziałem) konstrukcyjnie wytrzymalszy i pasuje. Ja mam autko z 2002 i właśnie założyłem zamek z 2006 i jestem zadowolony.

SrebnaStrzała nie ma tak dużo roboty. Ja wymieniłem go w 30 minut, a dało by się jeszcze szybciej gdyby nie trzeba było wyciągać klamki (przy okazji wymieniłem wszystkie na chromowane). Jak będziesz potrzebował opisu co i jak to daj znać. Zdjęć nie mam, ale postaram się napisać w miarę dokładnie co i jak.

SrebnaStrzała
27-08-2011, 13:23
No ok, ale pisałeś że trzeba się pozbyć nita tak ?

bluebob
27-08-2011, 19:33
Przy rozbiórce tak, ale przy wymianie nie trzeba. Jakbyś wymieniał cały zamek to służę pomocą. Wymiana jest prosta.

basikkk
06-09-2011, 17:53
witam , mam pytanie drzwi pasażera się nie zamykają muszę je zamykać ręcznie nawet jak próbuje ryglować to ryglowanie tez nie działa ,a pytanie brzmi czy to będą mikro styki i z której strony rozbierać drzwi bo wyczytałem ze to na 99 % będą styki drzwi kierowcy bo jest tam centralka i teraz nie wiem czy rozbierać pasażera czy kierowcy proszę o pomoc. Z góry dziękuje za pomoc.

RECONDO
06-09-2011, 18:13
Zamek można naprawić lub wymienić, metoda dowolna w/g zasobności portfela - osobiście polecam wymianę.

basikkk
06-09-2011, 19:49
spróbuję naprawić tylko nie chcę rozebrać drzwi pasażera, pózniej zamek a okaże się że to drzwi kierowcy , może już też ktoś tak miał . Ale dziękuje za podpowiedz.

Kamisek2
06-09-2011, 21:32
Podepnę się, mam to samo z tym że centralny działa ale jak zamykam to zamek kilka razy mieli (tylne lewe drzwi) tzn. wszystkie drzwi się zamykają a ten jeszcze dwa trzy razy się szybko otworzy i zamknie, czasem zamknie się za pierwszym razem, czasem za drugim.... No i mam II ....

dawka7
01-03-2012, 14:01
Witam, mam podobny problem, mianowicie nie zamykają mi się drzwi tylne z pilota ani z kluczyka, rozebrałem zamek zgodnie z instrukcjami na forum, nie wiem tylko jak stwierdzić co jest w zamku uszkodzone, czy są to mikrowłączniki, czy raczej silniczek. Idzie jakoś podłączyć na któtko silniczek / zmierzyć opór mikrowłączników? niestety nie znam sie na tyle na tym żeby połapać się w schematach które ew. są na forum, czy mógłby ktoś mi to w prosty sposób wytłumaczyć?

bluebob
01-03-2012, 19:30
Zwykle wystarcza przeczyszczenie styków. U mnie było podobnie, ale po jakimś czasie dałem za wygraną i po prostu kupiłem nowy/używany zamek z rocznika 2006. Polifty mają lepsze zamki. Teraz mam spokój nawet w największe ulewy i mrozy :)