Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] brak ogrzewania,płyn gotuje sie?


paweu85
26-08-2011, 10:05
Witam,mam taki problem że płyn w zbiorniku podnosi się i gotuje,brak jest ogrzewania i reduktor od gazu też zimny..a zaczeło sie wczoraj kiedy po podróży ok 30km na podwórku zachciało mi sie przygazować troche czyli ze trzy razy depnąłem w pedał gazu tak do 6000 obr.a potem wyjechałem z podwórka a po 500 m spojrzałem na temp a tam juz na czerwonym:!:no to szybko odkręcam grzanie zeby schłodzic a tu zonk nie grzeje?co sie stało z tym silnikiem?czy te silniki są takie delikatne że mogła pójść uszczelka po takim małym depnieciu?przedtem wszystko było ok,termostat wymieniałem miesiąc temu bo stary się zaciął i dzis go sprawdzałem otwiera sie..auto odpala normalnie,przedtem ładnie grzał nawiew,tylko może temperatura pracy była wysoka bo odkąd go mam to było między literami A i L a klimy nie uzywam..jest jeszcze coś takiego że wentylator załącza sie zanim wskazówka wejdzie na połowe wskaźnika a gumowy wąż od termostatu jest twardy i gorący a chłodnica raczej zimna..i kiedyś wydawało mi sie że w zbiorniku podczas pracy silnika przepływał sobie płyn jak sie zajrzało przez otwarty korek a teraz nic nie przepływa nawet jak obroty sa duze..spaliny są przezroczyste troche ciepłe nie czuć płynem chłodniczym..

K!S!3L
26-08-2011, 10:32
jak dla mnie to za mało płynu bądz jak mowisz ze wąz do chlodnicy goracy a chłodnica zimna to moze chlonica kamieniem zawalona? osobiście mi jak poszła uszczelka to parownik mi zamazrz i był w szronie. a jak nie ma ogrzewania to na bank za mało płynu. Zobacz czy na bagnecie nie masz kropelek wody.

paweu85
26-08-2011, 10:47
ale to mi się stało nagle po przegazowaniu..chłodnica nagle zapchałaby się?bagnet czysty,jest tylko olej w normalnym kolorze..płyn spuściłem było go ok5,5 litra i tyle samo wlałem z powrotem.

ainuin1
26-08-2011, 11:18
według mnie masz przedmuch na uszczelce pod głowicą. poszukaj sobie moje posty o braku ogrzewania. ja objawy miałem podobne tyle że jeżdżę dieslem

Emmm
26-08-2011, 11:34
Kolego, objawy które opisałeś świadczą (w/g mnie) o tym, że przytkał się gdzieś układ, czyli brak jest obiegu (wąż twardy, chłodnica zimna, płyn gotuje się, brak ogrzewania, ... ). Spróbuj użyć jakiegoś odkamieniacza do układów chłodzenia, albo wyciągaj chłodnicę i po kolei sprawdzaj cały układ chłodzenia, a może warto jeszcze wyjąć termostat i zobaczyć jak zachowa się układ bez niego?
Pozdrawiam

darmodziej
26-08-2011, 21:49
Myślę, że ainuin1 może mieć rację. By to sprawdzić udaj się do warsztatu, który ma przyrząd do sprawdzania obecności spalin w płynie chłodniczym.

paweu85
27-08-2011, 12:55
witam znalazłem przyczynę tego zachowania oto ona-pompa wody w której pękł wirnik...plastikowy..

darmodziej
27-08-2011, 16:13
Cieszę się razem z Tobą z tego, że to nie uszczelka pod głowicą.