Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Wibracje na pedale sprzegla


cj26
28-08-2011, 08:18
Witam!Jakies 2miesiace temu kupilem mondeo rok 2002 kombi 2,0 tddi 90km.Jestem swiezo po wymianie dwumasy (wymienilem caly komplet sprzegla).Wymienialem dwumase bo mial nastepujace obiawy:drgania na pedale sprzegla,przy zapalaniu i gaszeniu silnika wydawal metaliczne dzwieki,na biegu jalowym bylo slychac stuki pod maska,przy delikatnym nacisniecu sprzegla tez bylo slychac dziwne dzwieki po za tym pedal sprzegla nie zawsze wracal,odczowalem jeszcze na pedale sprzegla po wyzej 2tys.obrotow dziwne takie cos jakby pedal o cos ocieral.Po wymianie dwumasy wszystkie obiawy ustapily oprocz tej ostatniej.Jezdzac delikatnie jest wszystko ok ale jesli wykrece mu 2500 obrotow i zmieniam bieg to czuje pod noga takie dziwne ocieranie(jakby jakies luzy trudno mi to opisac) po za tym przy 2tys.obrotow szarpie samochodem tak jakby tracil moc trwa to doslownie sekunde i po przekroczeniu tych obrotow jedzie plynnie zauwazylem jeszcze ze jak dodaje i odejmuje gazu na trzecim biegu to rusza mi lewarkiem zmiany biegow jak dodaje gazu to lewarek porusza sie do przodu jak ujmuje to wraca do poprzedniego miejsca.Prosze o pomoc!

krol44
29-08-2011, 12:24
Ruszający się lewarek to prawdopodobnie poduszka pod silnikiem, tłumik momentu czy jakoś tak, połóż się pod auto to zobaczysz jest gdzieś pod katalizatorem.