Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Bardzo często włączający się wentylator chłodnicy.


brasil1980
31-08-2011, 12:29
Witam,

Mondeo kombi, Mk3, TDDI, 115KM, akumulator 60 Ah no name, climatronic

Mondek nie kopci, silnik niby pracuje równo, obroty na biegu jałowym równe 900, bardzo duuuuuuuużo pali ok 10 l na trasie

2. na biegu jałowym /ok 30 sek po odpaleniu/ włącza się mega głośno dmuchawa- nie wiem jak to się nazywa. Dźwięk przypominający przemysłowy odkurzacz, wydobywa się spod maski. Włącza się bardzo często, niezależnie czy jest ciepły czy zimny silnik. Nie mogę prowadzić rozmowy stojąc obok mojego zapalonego samochodu- tak głośno to buczy.

Jakieś pomysły?

Dzięki z góry

Aga

rajman
31-08-2011, 12:54
przy wlaczonej klimie to normalne.

dmuchawy w mk3 pracuja jak turbiny w odrzutowcach :P

eddek
31-08-2011, 12:57
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67551

dujek
31-08-2011, 18:15
na 99% to bedzie przyczyna tej wtyczki co podał link kolega eddek, tydzien temu uporałem się z tym tzn elektryk koszt 20zł wtyczkę wyrzucił a kable na wsuwki zrobił.
Co do włączonej klimatyzacji to wiatrak powinien się załączyć ale na 1 biegu!!
Najlepsze dojście jest od spodu auta (zdjęcie osłon), ale jak chcesz sprawdzić sam bez naprawiania to zdemontuj lewą lampę i bedziesz miał dostęp do wtyczki (tej w rogu na dole) ale tez trochę trzeba powyginać rączkę powodzenia

aha a co do spalania w trasie to coś musi być nie tak 10l to mi nawet w mieście nie spali zimą
trasa 6l>120km 7l> 160
miasto 8l

olczus9012
06-03-2013, 22:30
Witajcie Koledzy...jak zawsze licze na Wasza poradę...sprawa wygląda następująca i dotyczy mondeo mk3 2.0tddi.
Dziś zauważyłem że bardzo często włącza mi się wentylator i chłodzi silnik.
To co zauważyłem to temperatura silnika osiąga normalną temperaturę w trakcie jazdy ale gdy tylko zatrzymam się na światłach czy jadę chwilę spokojnie temperatura silnika spada. I to z optymalnej temperatury czyli połowy skali spada bardzo szybko do "ćwiartki" skali.
A wentylator włącza się w dziwny sposób: załącza się na chwilę, nie wyje głośno, za chwilę wyłącza i za chwilę znowu sie wlącza i tak w kółko...
Dodam jeszcze że dzieje się to zarówno od razu po odpaleniu silnika gdy jest on zimny, natomiast przy pracy wentylatora przy włączonej klimie wszystko wygląda tak jak powinno...czyli wentylator włącza sie od razu po włączeniu klimy i chłodzi wszystko ładnie. Co może być przyczyną tej dziwnej pracy wentylatora? Dodam że jakiś czas temu wymieniałem wtyczkę rezystora która była przepalona.
Z góry dzięki za poradę.