Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] wibracje przy hamowaniu


K!S!3L
01-09-2011, 06:38
Witajcie, ile mondeo ma poduch pod silnikiem i czy owa poducha może być przyczyna wibracji przy hamowaniu? Podejrzewam ze coś z prawej strony jest nie tak bo gdy jade i nagle puszczę gaz słychac takie puknięcie właśnie z prawej strony, ponadto gdy jade z obciążeniem to gdy skręcam na łuku przy ok 90 km/h czuć wibracje. Przy hamowaniu już nie wspomnę, wymieniłem tarczę na harta 2 tyś i biją to zmieniłem na bosch i 2 tys i dalej bija pojechałem na diagnostyke zrobił test hamulców i mówi ze lewa bije to dałem do przetoczenia 2 tyś i znów bije więc przeczyściłem prowadnice od klocków był spokój trochę i teraz znów bije tylko nie czuć tego na pedale hamulca czy kierownicy jak u większości tylko u mnie cała buda się trzęsie. Myślałem o wykluczeniu tyłu przez odłączenie tylnych hamulcy czy to dobry pomysł, oraz czy miernikiem zegarowym w warunkach garażowych sprawdzę bicie tarczy jak i piasty?
Proszę o pomoc bo ponad rok mam auto i ciągle to samo...

GrzegorzD
01-09-2011, 08:31
może być krzywa piasta, uszkodzone łozysko podpory półosi, wywalone gumy na wachaczu

K!S!3L
01-09-2011, 11:45
piaste sprawdze miernikiem zegarowym? łożysko by wcześniej huczało chyba a ostatnio wymieniałem sworzeń wahacza i wydawało sie ze tuleje są ok.