Zobacz pełną wersję : sondaz


marcin0906
10-06-2006, 12:56
co sadzicie o oleju lotos półsyntetyku do zdrowego turbo-diesla?
dobry klasowo olej czy uzywac lepszego?

ewenement39
10-06-2006, 13:11
mixol tez olej :fcp23

Anubis
10-06-2006, 13:12
Moim zdaniem jak się ma silnik z turbo to nie należy zbytnio oszczędzać na oleju (wałek turbiny jest smarowany z układu smarowania silnika) i dla tego moim zdaniem użyj lepiej lepszego oleju. Ja śmigam na Castrol GTD Magnatec 10W/40, a Lotos to raczej olej z niższej półki.

marcin0906
10-06-2006, 13:20
WLASNIE ciekawostka polega na tym ze Castrol jest ponoc tej samej klasy co lotos!!!!!
Wiec procz magnetycznych wlasciwosci Castrolu nie powinno byc roznicy.
A CENA RÓŻNI SIE HORENDALNIE- tylko czy warto???

Anubis
10-06-2006, 18:08
ciekawostka polega na tym ze Castrol jest ponoc tej samej klasy co lotos!

Nie jestem jakimś znawcą olei, ale nie wydaje mi się, by Lotos był tej samej klasy olejem co Castrol. Może chodzi Ci o klasę lepkości :fcp4 . Co do tych właściwości magnetycznych Castrolu, to jest to bardzo dobre dla silnika, a szczególnie dla turbiny, która od początku pracy jest smarowana. Nie staram się Ciebie przekonać do tego właśnie oleju, ale ja osobiście bym wybrał jakiś lepszy olej niż Lotos.

Pawel
10-06-2006, 21:24
Klasa klasą, ale na temat olei do diesla i turbo diesla, to kolega Pzy zrobił juz taki wykład na tym forum, ze prace magisterska, jak nie doktorska mozna napisać.

Krótko mówiąc oleje z poskich rafinerii nie nadaja sie do naszych samochodów. To, ze niby spełnia wymagania jakichs norm, to nie znaczy, ze sie nadaje.

Lotos to szajs i tyle.

to było po pierwsze, a po drugie, to zmień treść tematu :!: napisz chociaż czego dotyczy ten sondaż.

marcin0906
11-06-2006, 08:33
wiec jaki olej polecacie mi do mojego TD w rozsadnej cenie?