Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Nie odbija ręczny


mondeonik
08-09-2011, 18:06
Chyba mój mondek jest jakiś nieudany teraz następna usterka nie odbija ręczny kilka dni temu też miałem taki objaw to poruszałem dźwigienkami (przy kole tam gdzie podpięta jest linka) a dziś znów tak samo tak jakby nie odbijały dźwigienki. Co się dzieje możecie podpowiedzieć.

globens
08-09-2011, 18:48
W mondeo to jest normalka, ta dzwigienka sie bardzo czesto zaciera, najlepiej jest rozkrecic zacisk przemyc przeczyscic, nasmarowac zlozyc, jesli tego nie robiles to tego nie rób bo sobie raczej nie poradzisz,

druga mozliwosc to zatarta linka w pancerzu , tez czeste przypadki, trzeba sciagnac linke i zobaczyc czy jak poruszysz dzwigienke wroci na swoje miejsce do tak zwanego zderzaka jesli wroci to najprawdopodobniej linka, ja tez sprawdzasz

mondeonik
08-09-2011, 19:48
W mondeo to jest normalka, ta dzwigienka sie bardzo czesto zaciera, najlepiej jest rozkrecic zacisk przemyc przeczyscic, nasmarowac zlozyc, jesli tego nie robiles to tego nie rób bo sobie raczej nie poradzisz,

druga mozliwosc to zatarta linka w pancerzu , tez czeste przypadki, trzeba sciagnac linke i zobaczyc czy jak poruszysz dzwigienke wroci na swoje miejsce do tak zwanego zderzaka jesli wroci to najprawdopodobniej linka, ja tez sprawdzasz

Co znaczy nie poradzisz takich słów nie uznaję, przedwczoraj właśnie pierwszy raz w życiu naprawiałem pompę wspomagania i chyba jest to bardziej skomplikowane niż naprawa hamulca ręcznego więc w jutro po południu rozkładam ręczny.
A tak poza nawiasem mój mk1 mniej się psuje niż ten chociaż jest już prawie pełnoletni.

1olek
08-09-2011, 21:03
u mnie linki od recznego zardzewialy i musialem je wymienic

mondeonik
08-09-2011, 21:06
Moje linki chodzą luźno na pewno to ta dźwigienka

rabbit_tomek
08-09-2011, 23:43
jestem świeżo po wymianie linek :D też miałem nie odbijający ręczny i okazało sie że linki zawiniły. wymiana i przeczyszczenie zacisku pomogło i teraz ładnie gra wszystko :D. została wymiana kloców przód i tył i tylko jeździć :D
pozdrawiam

SrebnaStrzała
09-09-2011, 01:34
Po co kolejny temat wystarczy poszukać.

mondeonik
09-09-2011, 16:51
Po co kolejny temat wystarczy poszukać.

Dzięki twoje uwagi są bezcenne:)

SrebnaStrzała
09-09-2011, 18:37
Równie dobrze mogę zrobić kopiuj wklej z innego tematu tylko po co mam się powtarzać? po to abyś Ty nic nie musiał robić?

mondeonik
09-09-2011, 19:48
Równie dobrze mogę zrobić kopiuj wklej z innego tematu tylko po co mam się powtarzać? po to abyś Ty nic nie musiał robić?

Patrząc na twoje posty i odpowiedzi to raczej techniczny to nie jesteś i mówisz dużo ale mało treściwie ot taki sobie gadacz :)

TomCat
10-09-2011, 14:39
co nie zmienia faktu że nawet mało techniczny wpadnie sam na to, że jeżeli ręczny nie odbija, to w większości przypadków winne linki ręcznego. To że dźwignia ręcznego działa o niczym nie świadczy, linki rdzewieją, rozwarstwiają się i wtedy dźwignia na zacisku nie ma tyle siły, żeby odbić, bo linka zakleszcza się w pancerzu.
Jest o tym milion tematów tutaj, Mr Techniczny.

mondeonik
10-09-2011, 15:37
co nie zmienia faktu że nawet mało techniczny wpadnie sam na to, że jeżeli ręczny nie odbija, to w większości przypadków winne linki ręcznego. To że dźwignia ręcznego działa o niczym nie świadczy, linki rdzewieją, rozwarstwiają się i wtedy dźwignia na zacisku nie ma tyle siły, żeby odbić, bo linka zakleszcza się w pancerzu.
Jest o tym milion tematów tutaj, Mr Techniczny.

Jeśli chodzi o dźwigienki to nie miałem na myśli dźwigni hamulca ręcznego tylko te które są przy cylinderkach natomiast jeśli chodzi o linkę to wcześniej ją sprawdzałem dlatego tak oczywistego powodu odbijania nawet nie biorę pod uwagę a tak poza tym właśnie jestem po naprawie i działa jak należy zajęło mi to dzisiejsze przedpołudnie tylko.