Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] nie mozna ustawic tylnej geometri...


AmaterasuX
14-09-2011, 18:27
Witam, problem jest nastepujący, otoz nie mozna ustawic w moim mondeo kombi mk3 tylych kół geometrii :/ a roznica jak podaje Ford, ze fabryczne się roznia juz pdoaje jakie ja mam:

Oś tylnia:

Pochylenie:
lewe:-1'48'
prawe:-2'26'

Zbieznosc:
lewe:-0.06'
prawe:-0'12'

byłem na stacji i mowią, ze wszystko ok jest nic nie widzą uszkodzonego ani krzywego...

nie wiem już naprawde... a jak są nierownosci to mi kierownica troche skręca sama, tez tak macie?
i prosze porownac! dziekuje za pomoc :( i jaki by byl koszt napraw tylnego zawieszenia?

klocky
14-09-2011, 18:44
Najprawdopodobniej wystarczy wymienić tuleje metalowo-gumowe wahaczy poprzecznych i poprawi Ci się kont nachylenia kół. Moja rada jeśli zabierasz się za naprawę tylnego zawieszenia wymień wszystkie tuleje w zawieszeniu. Rocznik mondka 2002 wiec swoje lata ma, napewno gumy powyciągane i rozwulkanizowane. Nie wierz temu co mówią fachowcy na okresowym przeglądzie że "oni nic tam nie widzą". Przechodziłem to nie tak dawno ze swoim mondkiem. Koszt materiału około 450zł. Robocizna to już zależy. Po wymianie święty spokój.

AmaterasuX
14-09-2011, 18:52
a jakbym wszystkie wachacze powymienial wraz z tymi gumami to jaki koszt i czy to ma sens? Bo wole byc zadowolony,a nie ze bede musial znowu cos robic :/

jendrekmak
14-09-2011, 19:06
nie ma bo na stronę wyjdzie ci z 800-900 zł a wszystkie tuleje na obie strony w oryginale to max 500 zł. trzeba uważać na śruby żeby jak najmniej się zmarnowało przy demontażu bo wtedy jeszcze dojdzie 200-300 zł na śruby. ale robocizna przy całych elementach wyjdzie niewiele taniej niż przy samej wymianie tulej. druga sprawa to jakość zamienników. jeśli tuleje nie oryginalne Motorcrafta to tylko Lemfroder innych nawet nie dotykaj to będziesz miał spokój na 50-80 tys. km

AmaterasuX
14-09-2011, 19:32
Dziekuje panowie !:) prosze pisac dalej jak chcecie :D

dopisze co nieco, bo mam jeszcze jednak kilka pytan:

mam jakies 5 milimetrow luz w kierownicy :/ czy moze byc przez te tuleje? kierownica rowniez chodzi BARDZO luzno, (niby miłe bo latwo sie wykreca itd.) ale jednakze cos jest nie tak :/ Czy jak wymienie tuleje to polepszy mi sie kierowanie noi czy polepszy mi sie rowniez ta "geometria tylnich kół" o iles tam stopni?"

dziekuje i pozdrawiam