Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Podwójne ryglowanie dziwnie działa


cybermaxi
17-09-2011, 22:32
W moim mondku działa to tak.

Wysiadam, klikam raz na pilocie, ryglują się zamki, dociskam poraz drugi i ryglują się na drugi zamek migając przy tym kierunkami. Niby ok ale ...

Po podwójnym zaryglowaniu jak wcisnę raz kluczyk otwierania to wszystkie drzwi sie otwierają - tak być powinno ?

Jak wsiadam do środka i nacisnę ten przycisk w klamce na drzwiach kierowcy od zamykania drzwi to się zamykają. Teraz każdy może od swojej strony otworzyć drzwi tylko nie kierowca.

Próbowałem sztuczek z programowaniem i przekręcaniem tych kluczyków na drzwiach ale nic nie działa... Dlaczego więc dzieje się tak, że jeśli zamknę od sordka auto przyciskiem na drzwiach to wszyscy mogą sobie od srodka otworzyć a ja kierowca nie :(?

Pomysły?

jacolok
17-09-2011, 22:40
Po podwójnym zaryglowaniu jak wcisnę raz kluczyk otwierania to wszystkie drzwi sie otwierają - tak być powinno ?
Tak powinno być ;)
A co z tym otwieraniem to nie bardzo wiem :(

cybermaxi
17-09-2011, 23:04
Tak powinno być ;)
A co z tym otwieraniem to nie bardzo wiem :(

Tak, natomiast jeśli wejdę do środka, kliknę na klamce przycisk zamykania i się zarygluję - pojedynczo to jak wspominałem, wszystkie drzwi od środka mogę otworzyć kierowcy nie... natomiast wciśnięcie kluczykiem otwierania drzwi - otwiera wszystkie ... dziwna sprawa

rednaxelA
18-09-2011, 10:19
Masz zwalony mikrołacznik w zamku kierowcy, który odpowiada za podwojne ryglowanie.

dlatego drzwi kierowcy rygluja ci sie podwojnie jak zamykasz od srodka

darmodziej
18-09-2011, 10:29
Masz zwalony mikrołacznik w zamku kierowcy, który odpowiada za podwojne ryglowanie.

dlatego drzwi kierowcy rygluja ci sie podwojnie jak zamykasz od srodka

Nie ryglują się podwójnie, bo wówczas nie mógłby otworzyć klamką żadnych drzwi. A z tym mikrowyłącznikiem w zamku, to prawda ale chodzi o mikrowyłącznik od otwierania.

Keram-1
19-09-2011, 20:37
Witam mam podobne objawy w swoim mondeo z zewnątrz wygląda wszystko "książkowo" ale ze środka to jest tak jak opisuje cybermaxi, proszę o podpowiedź które mikro wyłączniki czym sterują http://imageshack.us/photo/my-images/854/903384fa7c1d10edgen.jpg/

Marans
07-04-2012, 15:05
Kolego mam ten sam problem. Jak zamykam od środka przy drzwiach kierowcy to blokuje mi wszystkie drzwi ale tylko moje (kierowcy) od razu z podwójnym ryglem a pozostałe tylko raz. Jeśli chodzi o mikro włączniki to: 1- steruje klapą bagażnika i lampką w podsufitce tzn. po tym jak ta lampka szybko gaśnie. Ja miałem zacięty ten mikrus tzn. nie odbijał i nie działało mi otwieranie klapy z kokpitu ani z włącznika w klapie a przy tym po zamknięciu drzwi szybko gasła lampka. Jak go rozruszałem to zaczął działać i wszystko wróciło do normy. 2 i 3- te dwa podejrzewam że sterują pracą samego silniczka i tego centrala tzn. zamykają i otwierają drzwi a być może tego nie jestem pewien podwójnie ryglują drzwi. 4- to na pewno otwieranie z kluczyka i powinien otwierać i zamykać wszystkie drzwi ale chyba bez podwójnego ryglowania. U mnie podejrzewam teraz mikrusy 2 i 3 za to że podwójnie mi rygluje zamek od kierowcy przy 1-krotnym naciśnięciu pilota oraz przy naciśnięciu cyngla w klamce w środku.

rednaxelA
07-04-2012, 20:55
blokuje mi wszystkie drzwi ale tylko moje (kierowcy) od razu z podwójnym ryglem
Ten mikrolacznik co jest razem z silniczkiem, ten co sie opiera o zebatke - to on CI to robi.

Marans
08-04-2012, 11:36
Dzięki tak podejrzewałem że to któryś z tych dwóch.

A z innej beczki teraz... Wiem że temat do innego działu ale to tak przy okazji. Czy macie jakiś patent na źle spasowane drzwi? generalnie otwierają się normalnie i wszystko jest ok ale w górnym prawym narożniku trochę odstają i jak jadę z większą prędkością to słychać świszczenie.

Dombek
08-04-2012, 13:20
Witam. Dorzucę pytanie. Co mogło spowodować zamknięcie się samochodu mimo że kluczyk był w środku i w dodatku w stacyjce? Dodam że stało sie to na myjni. Wie ktoś gdzie leży przyczyna?

Marans
08-04-2012, 17:36
Jest taka możliwość. Gdzieś na forum jest napisane że po 45 sekundach może moduł samoczynnie uzbroić samochód tzn. zaryglować zamki. Nie pamiętam dokładnie w jakich to okolicznościach trzeba poszukać na forum.

rednaxelA
08-04-2012, 18:22
Pewnie jak w kazdym alarmie - jak otworzysz CZ ale nie otworzysz drzwi

moons
07-06-2012, 10:04
Panowie może mi podpowiecie. Co prawda Focus ale zamki do mojego rocznika pasują też od Mondeo i zasada działania jest pewnie identyczna.
Założyłem do swojego Focusa zamki z podwójnym ryglowaniem. Oczywiście nowy moduł z funkcją podwójnego ryglowania i kilka kabelków (kable sprawdziłem już trzy razy i wychodzi że nigdzie się nie walnąłem) Tyle że nie działa mi te podwójne ryglowanie ani z pilota ani ze środka.
Naciskam dwa razy na pilocie, kierunki mrugną dwa razy ale zamki zamykają się tylko na raz. Oczywiście od środka każdą klamką można otworzyć.
Co że być powodem że zamki nie zamykają się na dwa?
Czy ktoś może mi też podpowiedzieć jak można poza autem zamknąć zamek na dwa razy? Bo na raz to prosto, "-" oraz "+12" do odpowiednich pinów i zamek się zamyka albo otwiera.
Pozdrawiam