Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] coś piszczy w silniku a jak przycisnę sprzęgło to głośniej


AmaterasuX
20-09-2011, 15:32
przy rozgrzanym silniku cos piszczy/swiszczy/cwierkocze, nacisne sprzeglo to jest glosniej... najbardzuiej to jak nacisne tak na pół sprzeglo to w tedy daje do wiwatu (nie mocno glosno, ale slychac) ... co to moze byc?

noi myslalem ze to takie kólko w siklniku na ktorym jest pasek taki gumowy i WD40 popsikalem na to kołko bo myslalem, ze zardzewialy albo cos... i niestety to nie to, i troche kapło na, obok i troche moze pod ten pasek gumowy czy moze sie cos stac? moze mi odpasc?

MŁODZIAK
20-09-2011, 15:50
kolego pewnie dwumasa do wymiany.pozdrawiam

AmaterasuX
20-09-2011, 16:02
a moglby ktos powiedziec o tym:

"noi myslalem ze to takie kólko w siklniku na ktorym jest pasek taki gumowy i WD40 popsikalem na to kołko bo myslalem, ze zardzewialy albo cos... i niestety to nie to, i troche kapło na, obok i troche moze pod ten pasek gumowy czy moze sie cos stac? moze mi odpasc? "

bolek-tarnow
20-09-2011, 16:58
moze piszczec pasek, bo bedzie sie slizgal, nawet mozesz stracic caly osprzet tzn brak ladowania, wspomagania, klimatyzacji, pomapa wody. co prawda masz diesla z tego co widze ale tam jest chyba tez wszystko na jednym pasku. najlepiej wymien pasek i odtlusc wszystkie rolki. dla paska a dokoladniej tworzywa z ktorego jest zrobiony smar nie jest wskazany. w skrajnym przypadku zerwie sie albo spali podczas slizagania.

AmaterasuX
20-09-2011, 18:14
ale tam wpadla doslownie kropelka.. a nie jakies mililitry ostre ;) mam sie czym martwic... ?

bolek-tarnow
20-09-2011, 18:34
jak nie piszczy to sie nie przejmuj

AmaterasuX
20-09-2011, 19:58
a ile moze kosztowac nowy pasek i te "kołeczka, ktore sie krecą "napedzaja pasek"" ?? chodzi mi o ten caly zestaw... ?

jurek00
29-09-2011, 08:48
Miałem taki problem i padł wysprzęgnik a raczej jego łozysko zaczęło się sypać, no i trzeba było wymienić.