Zobacz pełną wersję : Rozrusznik Transit - Pomocy


jezi
13-06-2006, 22:54
witam

mam problem z transitem 2,5D
stalo sie to nagle po przekreceniu stacyjki rozrusznik wydaje stukot i nie kreci dziwnym trafem zapala sie kontrolka od recznego ktora wczesniej nie swieci mimo iz jest zaciagniety.
Po zwarciu 2 najwiekszych srub na automacie tez nie kreci (moze za slabo zwieralem byla noc)
do autoamtu dochodzi 12V, mierzaylem rezystancje do masy drugiego zacisku automatu i wydaje mi sie dziwna 0,5-0,6 ohma a kable miernika maja conajmniej 0,2-0,3 czy to normalne
jaka jest rezystancja rozrusznika??.
dokladnie bylo tak ze zapalil bez problemu, po chwili zgasilem i juz nie zapalil, cos mu sie odwidzialo (nic nie stukalem) i znowu zapalil, pozniej juz nie:( czy moze to byc zwarcie na rozruszniku, kontrolki racze mocno nie przygasaja a zapala sie od recznego.

Dzieki za szybka odpowiedz

pitbull
14-06-2006, 16:15
U mnie kontrolka od recznego sie zawsze zapala jak wlacze zaplon i gasnie zaraz po odpaleniu, wiec jezeli sie u ciebie swieci zanim uruchamiasz rozrusznik to jest ok. Na zaciagnietym recznym nie bedzie swiecic bo transit nie ma czujnika recznego.Musisz wymontowac rozrusznik rozkrecic go i obadac bo moze sie zatarl, szczotki sie skonczyly, bendix sie zablokowal itp. Bez rozebrania go ciezko cos stwierdzic tym bardziej ze wyjecie go nie jest czyms skomplikowanym.

Pawel
14-06-2006, 22:17
zanim odpalisz, to zmierz napięcie na aku. Prawdopodobnie siadł, ale najpierw go zmierz i podaj napiecie jakie jest nanim, przed i po próbie uruchomienia.

jezi
20-06-2006, 08:15
Dzieki za podpowiedzi sprawa sie rozwiazala moze tylko dla potomnych
po rozebraniu szczotki jak nowe, rozrusznik nie zatarty akumulator 100% naladowany, po sprawdzeniu na sucho rozrusznika, kreci bez problemu- po ponownym zamontowaniu tez. Wniosek,
nie zawsze wskazania miernika mowia prawde najprawdopodobniej masa nie byla wystarczajaco dobra, szkoda ze nie mialem kabli zeby sprawdzic od razu na krotko.

Jeszcze raz dzieki za podpowiedzi
Pozdrawiam Jezi