Zobacz pełną wersję : cb radio sklepy w Łodzi


adi
14-06-2006, 11:55
witam chce dzis kupic sobie cb radio bo tak juz przymierzałem sie do tego od poł roku ale zawsze kasy szkoda było...a wstyd tak ciagle od kogoś pozyczac co jakis czas na trase.

zastanawiam sie nad Unidenem 520 + Hustler magnesówka 100cm

na pocztaku myslałem o radiu uzywanym ale chyba w sumie zaoszczedził bym z 80-100zł na zestawie a moze sie okazac ze koncówka mocy nadpalona czy jakos tak(nie znam sie na tym dobrze..)

wiec chyba kupie tego unidena-optymalne rozwiazanie mysle... zastanawiałem sie jescze nad Alanem 78 plus albo 48 multi ale to juz drogie radia a ponoc wcale nie lepsze od unidena...

sam juz nie wiem...nie chce chyba alana 99 100 czy 199 bo sa to ponoc dość ...cienkie radyjka wiec lepeij dołozyc i tego unidena kupić mysle..
czy ktos ma jakies doswiadczenia ,sparwdzone sklepy punkty-bo z allegro nie chce bo gdzie ja potem ew rekalmacje zaniose jak cos w czasie sie skopie?

pozdrawiam i czekam na pilne info bo chce dzis to zakupic,pozdrowionka!

Adam_2000
14-06-2006, 12:28
Pogadaj z Rafałem (http://ford-scorpio.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=69) z FST (http://ford-scorpio.pl/forum/index.php?ap=752) ... on coś takiego właśnie ma.

jumper1
14-06-2006, 13:03
W czasach kiedy intesywnie bawiłem sie CB był bardzo dobry sklep na PIłsudskiego za stadionem Wdzewa jadać w strone widzewa przy takim małym skrzyżowaniu jest biurowiec i tam kiedys był duży sklep CB ale czy jeszce jest to nie wiem...
pozdrowienia

impactom
14-06-2006, 13:56
Bardzo dobry sklep jest na przybyszewskiego między kilinskiego a łęczycką w dawnych budynkach POLMO!

adi
14-06-2006, 13:59
a macie jakies telefony tam???

Adam_2000
14-06-2006, 20:18
a macie jakies telefony tam???
Ja mam, taki... niebieski :)

impactom
16-06-2006, 10:55
Caro. CB-radio. Naprawa, sprzedaż, montaż

0 42 682 51 08
93-126 Łódź, Przybyszewskiego 99 (biurowiec Polmo)
pow.m. Łódź, woj.łódzkie

caro@cbradio.sos.pl


POLECAM!!!

adi
16-06-2006, 22:11
impactom ale jakie tam maja ceny kosmiczne!!!jacys oderwani od zycia ludize tam sprezedaja te radyjka!!! 100zł drożej niz na wschodniej!!!!

pozdrowionka i dizki za pomoc!

jumper1
17-06-2006, 11:54
na PIłsudskiego za stadionem Wdzewa jadać w strone widzewa przy takim małym skrzyżowaniu jest biurowiec i tam kiedys był duży sklep CB

Wczoraj tam przejeżdżałem i sklep jest ale jakos od tyłu tego biurowca

adi
19-06-2006, 06:44
dzieki dzieki wszystkim-juz wybrałem gdzie kupuje-bo w srode nie dąłem jzu rady-polecam wschodnia 58-->dobre ceny maja!

impactom
19-06-2006, 08:18
adi - jesli chodzi o ceny radyjek to najlepsze jest .... allegro!!! Ja kupiłem swoje własnie tam - Midlanda 1001Z ! a na przybyszewskiego tylko stroiłem antenke - 20 zł! Tak na marginesie to radyjko(NOWE) z allegro kupowałem od łódzkiej firmy - odbierałem w lombardzie piotrkowska 146!

jumper1
19-06-2006, 10:58
z allegro kupowałem od łódzkiej firmy - odbierałem w lombardzie piotrkowska 146!
heh to bylismy w tym samym lombardzie bo ja tak kupiłem centralny zamek, nawet nieweidziałem ze taki szeroki asortyment maja :D

adi
20-06-2006, 12:26
no i kupiłem!!!
radyjko Uniden 520 antenka Hustler IC100-całkiem fajny zestawik w dobrej cenia i chyba najlepszej-w tej cenie-jakosci!

szerokosci!

karex
20-06-2006, 22:34
adi, no ale napisz jaka cena. Nie ukrywaj tego przed nami :fcp13

adi
21-06-2006, 07:51
ceny maja na prawde dobre!!!za taki zestaw 390zł + obiecane zestrojenie anteny w tej cenie bo akurat wtedy miernika nie mieli!wiec mysle ze całkiem git!!!

p.s. a moze ma ktos hustlera IC 100 zestrojonego to by mi dokładnie podał na jaka głębokość wkręcic pręt i miałbym niemal idealnie!(po prostu podajcie w cm jaka długość "drutu"została nad podstawą)

impactom
21-06-2006, 08:35
Gratki adi, teraz może nawiążemy kontakt radiowy na mieście :D
Ja do zestawu CB dokupiłem sobie jeszcze papuge i zamontowałem pod maską w kierunku grila i czasem dla jaj puszczam różne teksty do kobitek na przystankach albo do tzw jailwalkerów przekraczajacych jezdnie w niedozwolonym miejscu! ;) Raz kiedyś jechaliśmy z kumplem za rowerzystą, który był w stanie wskazującym, ;) puściliśmy przez tube tekst "Policja!!! prosze zjechac na pobocze i zejść z roweru" - kolo na rowerze omało nie wpadł do rowu :D :D :D

jumper1
21-06-2006, 09:09
dokupiłem sobie jeszcze papuge i zamontowałem pod maską w kierunku grila i czasem dla jaj puszczam różne teksty
Bardzo dobry pomysł
sam bym niktórych palantów ( innych kierówców) objechał, za to że stoja na skrzyżowaniu, maja pierszeństwo i nie jada z niewiadomych przyczyn, prawdopodobnie niespojżeli na znak albo wogóle niewiedzą oco chodzi

impactom
21-06-2006, 10:07
za to że stoja na skrzyżowaniu, maja pierszeństwo i nie jada z niewiadomych przyczyn, prawdopodobnie niespojżeli na znak albo wogóle niewiedzą oco chodzi

Ta znam ten ból - moim ulubionym miejscem takich akcji jest skrzyżowanie przybyszewskiego i piotrkowskiej (często tamtędy jeżdże). Jadąc przybyszewskiego dojeżdżasz do pietryny i jest skrzyżowanie równorzedne a kolesie stoją i puszczają wszystkich z lewej jak leci! Wrrrrrrrrrr

jumper1
21-06-2006, 10:16
jest pare taki skrzyżowań, ale jeszce bardziej mnie bawia Ci co stoja na oznakowanych krzyżówkach i niewiedza jak przejechać. Odrazu cisnei sie na usta żeby sprzedali samochód i kupili sobie jednokołowy rowerek, bo 2 kołowy ma kierownice a to juz zatrudne do obsłużenia przez niektórych :D

A Wracajac do tematu CB mam gdzies w szafie strego Midlanda 55 (podstawowa 40 vol i SQ) a gdzies w piwnicy poniewiera sie antena, ale jakos nie miałem zapału przez 3 lata zeby to złożyc do kupy. Heh nawet miernik do storojenia posiadam.

adi
21-06-2006, 10:27
impactom a jaka papuge tzn "moc" i w ogole model dokupiłeś?głosno to słychać na zewnątrz?
jaki koszt mniej wiecej?bo tez sie nad tym zastanawiam!!!niezłe jaja mozna sobie porobic z tym ustrojstwem pod maską!!!

pozdrowionka!

jumper1
21-06-2006, 10:59
Ciekawe, niewiecie czy nie udało by sie podłączyć tubę od alarmu, przynajmniej moja pod maska w wygladu przypomina zwykła papuge

adi jakby ci niezestroili goście ze sklepu to daj znać może cos sie poradzi.. :fcp2

impactom
21-06-2006, 11:25
Ja kupiłem na allegro dokładnie taką jak na linku i nawet chyba od tych ludzi i za tą cene!
Moc nominalna to 5 W do 20 W i chyba nie ma mocniejszycha w każdym razie nie widziałem mocniejszych!Zamontowana pod maską w kierunku grila i na zewnątrz słychac całkiem ok. Pewnie ze nie jest to powalająca głośność. Oczywiscie potencjometr w radyjku na full!
A do tuby od alarmu nie podłączałem wiec nie wiem czy bedzie działać!
http://allegro.pl/item111282340_cb_tuba ... a_vat.html (http://allegro.pl/item111282340_cb_tuba_glosnik_na_zewn_nowy_f_ra_va t.html)

A no i oczywiście musisz miec wyjcie PA w radyjku!

adi
23-06-2006, 10:43
wyjcie na papaugę uniden 520ma wiec jestesmy spokojnie w domu!

eny120
28-06-2006, 07:34
a moze ma ktos hustlera IC 100 zestrojonego to by mi dokładnie podał na jaka głębokość wkręcic pręt i miałbym niemal idealnie!(po prostu podajcie w cm jaka długość "drutu"została nad podstawą)

Obawiam sie ze to niewiele ci to pomoże. Każda antena moze miec troche inne parametry. Natomiast największe znaczenie ma w przypadku anten samochodowych (niestety dawno nie uzywalem tej wiedzy wiec moge cos przekrecic) przeciwwaga anteny ktora jest karoserią samochodu. W zależności od kształtu karoseri oraz miejsca umieszczenia anteny trzeba ją będzie inaczej zestroić. Dlatego też długość wysunięcia stroika niewiele Ci da.

jumper1
28-06-2006, 07:40
W zależności od kształtu karoseri oraz miejsca umieszczenia anteny trzeba ją będzie inaczej zestroić. Dlatego też długość wysunięcia stroika niewiele Ci da.

też dawno sie nie bawiłem, ale cos mi zaczeło światac z polożeniem na karroseri, pamietam ze jak przekładałem antene z Łady do poldka (uchwyt na rynienke) to musiałem ją stroić od nowa.

hlmale1
07-10-2006, 13:38
Na "Starym Głuchowie" stoi koleś z CB radiami - jego nick ArekCB. Telefon do niego: 603 899 992, zakłada podobno CB radia i nie tylko koło Strykowskiej na ulicy Kraterowej 1B. Widziałem że ma Unideny i Cobry, również dużo anten. Podobno zakładają też autoalarmy.

A ja szukam czegoś też niedrogiego o w miare dużym zasięgu - 10-15km, co moglibyście polecić, co macie i uważacie za dobrze sprawujące się radyjko. I mam jeszcze jedną sprawę - czy płaci się za to jakiś roczny abonament bo o czymś takim słyszałem :fcp5 .

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów - Krystian

adi
09-10-2006, 07:16
nic sie juz nie płaci,zakładasz tylko radyjko i jezdzisz!

jako radyjko polecam Unidena pro520-->nic dodac nic ujac super radio!

antena to juz wg twojego uznania-czystała czy magnesowa-->moj hustler na magnesie spokojnie w trasie 10do 15km wyciaga!


pozdrowionka!

Lars
09-10-2006, 09:17
polecam Unidena pro520
Ciężko dostać nowe, bo utraciły homologację. Niestety, nie ma nic sensownego w podobnych pieniądzach.

A ja szukam czegoś też niedrogiego
Krystian, zapraszam Cię na poniedziałkowe spotkania łódzkich CB-stów. Szczegóły na http://www.cb-radio.pl w dziale "Spotkania klubowiczów".

Spocik mamy dzisiaj o 19 w Nowej Gdyni. Słuzymy pomocą, informacją i dobrym towarzystwem. :fcp2

Jakby coś - wal na PW.

Pozdrawiam

adi
10-10-2006, 07:06
jak to unideny utraciły homologacje????

tzn ze sa "porozkrecane"do tych max 7w(bo niby na tyle mozna tyle ze koncówka mocy wytrzymuje do 6w wiec nie ma co na amxa rozkrecać)

p.s. jak ktoś chce kupic unidena bez homologacji to kupujcie a ja wam poxeruje to swiadectwo homologacji-bo ja tez xerówkę mam dokładnie"deklaracja zgodnosci"

i po sprawie!

Lars
10-10-2006, 15:31
Adi, to nie do końca tak. To nie ma nic wspólnego z rozkręceniem.

Deklaracja zgodności już nie ma ważności, bo tak zdecydowała UKE. I nic na to nie poradzimy.

A co do legalności uzywania - ja mam to w głębokim poważaniu i dalej używam. Sprzęt oddaje na antenę 4W i tak było od poczatku.

adi
11-10-2006, 06:58
Lars ale ze niby co-moja deklaracja zgodnosci jest juz niewazna?mimo ze radio w maju kupiłem????

to co ja mam teraz zrobic?z tym radiem-jak je zalegalizować?

a to wszystkim unidenom zabrali ta deklaracje czy tylko 520?

jak to jest z czego wynika i jak do tego dosłzo i jak sie zaczeło-napis zmi prosze wszytsko po kolei co i jak ok?

pozdrowionka!

Lars
11-10-2006, 09:55
http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/inde ... &page=text (http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=55&news_id=241&layout=11&page=text)

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text (http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead01&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=1&page=text)


A co to znaczy w praktyce?

Teoretycznie U510 i U520 zakupione przed datą opublikowania są zgodne z wydaną do nich deklaracją zgodności. Praktycznie obowiązuje obecny dokument, czyli nie są homologowane. To samo zdarzyło się z kilkoma modelami CB z ery rejestracji i rocznych składek na PAR/PIR. Były dobra ale już nie są...

Teoretycznie policjant ma prawo przy kontroli zarekwirować Ci radio cele przesłania do sprawdzenie parametrów nadawczo/odbiorczych, gdy podejrzewa, że jest niezgodne z normami. Praktycznie żadnemu policjantowi nie będzie chciało się w to bawić, bo to się wiąże z papierkologią i nadmiarem pracy.

adi
11-10-2006, 13:42
lars ,włąsnie sprawdziłem na tej deklaracji zgodnosci i ja mam z tego Kadexu,czyli moze byc trefne-->tylko co ja mam teraz zrobic???reklamowac to jakos itd??czy jak???

co myslisz?mam do tego prawo ?

Lars
11-10-2006, 14:07
Szczerze? Nie mam pojęcia.

Moim (i nie tylko) zdaniem jest tak: kupiłeś radio, które miało deklarację zgodności. Nowy transport jej nie dostał. Czyli stare są OK, nowe są złe. Czyli Ty masz wszystko dobrze.

A jak to może być w rzeczywistości? Cóż, Polska to dziwny kraj... :fcp20

Jak pisałem powyżej, mam to w głębokim poważaniu. Właśnie dobijam targu na Presidenta Valerego, który nie ma polskiej homologacji. Ale spełnia normy CE więc jest OK. A parametry pracy sporo lepsze niż U520.

Spotkamy się w sobotę, to pogadamy.

Pozdróweczka

adi
12-10-2006, 07:20
lars ale wiesz kwestai jest jeszcze tego typu:
moja deklaracja zgodnosci tao taki xerówkowy papier,wiec moze i ja mamradio z nowej serii a dekalracje podłaczyli od starego rzutu xerneli i w taki oto sposób zepchneli radyjka -niby-normalne dobre i sprawne!

mogło tak byc?

bo te dekalracje zgodnosci to generalnie zawsze sa xerówkami z tego co widziłem u kolegów.

a ty wiesz moze kiedy ta afera z unidenami wyszła?dawno jakos czy całkiem sewiża?
pytam bo moze rzeczywiscie mojego sortu to nie dotyczy mimo ze mam z tego kavexa to radio!!

pozdrowienia!!!

Lars
12-10-2006, 09:08
W podanych linkach masz datę - coś w sierpniu br, jak pamiętam.

Ale po raz kolejny Ci mówię - olej to. Nie ma się czym przejmować.

Ja wczoraj pozbyłem się U520 i czekam na pięknego Valerego... :fcp2

Pawel
06-11-2006, 18:26
jakie polecilibyście radyjko? I ile trzeba na to przeznaczyć?

adi
07-11-2006, 09:53
a to kolego zalezy do czego tego radia potrzebujesz?!? do mista,na trase od czasu do czasu,na trasy niemal codziennie...wiec sam widzisz-sprecyzuj co i jak a wtedy postarmy ci sie pomoc!

Lars
07-11-2006, 14:00
jakie polecilibyście radyjko? I ile trzeba na to przeznaczyć?
Tak, jak napisałe Adi - zalezy, ile mozesz przenaczyć pieniążków.

Ja wciąż będę polecał Unidena 520 - moim zdaniem najlepsze radio z kategorii low cost.
Do tego np. antena ML-145 na magnesie (ok 145 cm) i jest super.

Jak dobrze pokombinujesz, to zmieścisz się w 450 PLN.

Jeśli miałbys ochotę, to co poniedziałek spotykają się w Łodzi samochodowi CB-ści - podjedziesz, popatrzysz, podotykasz i sam sobie wyrobisz opinię.

Pozdrawiam

dododo
04-07-2007, 21:52
w temacie szumofomów jeśli ktoś potrzebuje tylko od czasu do czasu na trasę to polecam zestaw za 330PLN ów tti770 i hustlera 100cm zasięg ok 10-15 km zależy od terenu ja kupiłem na wólczańskiej w Bascomie - doradzą dostroją i potergować się można szerokości

jumper1
05-07-2007, 22:09
w temacie szumofomów jeśli ktoś potrzebuje tylko od czasu do czasu na trasę to polecam zestaw za 330PLN ów tti770 i hustlera 100cm zasięg ok 10-15 km zależy od terenu ja kupiłem na wólczańskiej w Bascomie - doradzą dostroją i potergować się można szerokości
powtórzyłes posta kolego. a ze sklepów z szumofonami to jest jeszcze ELTAK na pilsudskiego przy niciarnianej i oczywiscie jednen z najstarszych sklepów łodzi piłsudskiego/widzewska