Zobacz pełną wersję : Przewody zapłonowe


muhozol
16-06-2006, 09:24
Witam,
jak sprawdzic czy przewody zaplonowe sa w pelni sprawne ? czy nie maja przebicia jakiegos? Co jaki czas powinno sie je wymieniac ? W moim samochodzie od nowosci sa raczej te same, samochod przejechal 60 tys km a ma 9 latek. Z zewnatrz wygladaja idealnie, ale kto wie co w srodku piszczy :)

karex
16-06-2006, 09:57
Wiek mają już nie maly. Ale świece byly wymieniane kiedyś, czy też nie ?

Wieczorem jak bedzie ciemno, otwórz maskę i rozpyl wodę nad silnikiem (np. takim rozpylaczem cojest plyn do mycia szyb). Jeżeli wtedy zobaczysz w ciemności, że po przewodach sakczą iskry to są do wymiany. Jeżeli nie to są sprawne.

Aczkolwiek ja dla świętego spokoju po tylu latach bym je wymienil :) .

muhozol
16-06-2006, 11:22
Tak swiece teraz wymienilem na nowe bo tamte co byly to tez od nowosci siedzialy i sie do niczego nie nadawaly.Silnik na wolnych obrotach mi falowal.Teraz ju nei faluje ale jak wdepne przy zmianie biegow z 1 na 2 czy z 2 na 3 lekko gazu to mi szarpie.Jak wcisne wiecej to mi juz nie szarpie.Wiec sie zastanawiam czy przewody wysokiego napiecia sa do wymianki.

szynszyl
16-06-2006, 13:01
znam to.. kable wołały pa pa...

NODDI11
16-06-2006, 23:26
zapodaj jeszcze nowy filterek powietrza i będzie grało :fcp1

Paulus
17-06-2006, 21:32
Hehe, mnie też szarpało i faktycznie kable wzywały wymiany, a przejechały 90 tys :P Do tego dorzuciłem nowe świece i problemy zniknęły. Problemem jest tylko dostanie się do końcówki kabli przy aparacie zapłonowym. Jak się tam dostać bez kanału? Da się w ogóle?