Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Montaż relingów


mihoo
29-10-2011, 22:36
Witam!

Mam kugę bez relingów. Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że mają ale koszt 1200zł z monażem. Mam dach panoramiczny nie wiem czy ma to znaczenie. Ale może kupię taniej relingi a oni tylko zamontuja. Czy kupie takie relingi poza ASO?

husar.pl
30-10-2011, 07:27
Witam!!!
Pytałem w ASO o relingi do mojego mondka,ale w Austrii.Cena to 180 euro i co ciekawe gość powiedział,ze sam moge sobie zamontować,że jest instrukcja montażu.
Poszukaj w necie,popytaj moze sam zamontujesz.pozdrawiam!!

takitam
30-10-2011, 11:28
Witam!

Mam dach panoramiczny

co ty maż za wersje , nie można mieć panoramy bez relingów !!!, ja jak zamawiałem pakiet skóra, xenon + dach to relingi są z automatu !!!!

mihoo
30-10-2011, 16:16
no widzisz mam to co ty, ale bez relingów :(

takitam
30-10-2011, 20:05
już nie mam, kuga sprzedana, dwa lata wystarczy.:619:

boncio
07-11-2011, 21:43
Nadal Cie takitam nie rozumiem, no ale ok :)

takitam
08-11-2011, 07:36
przy zamówieniu panoramicznego dachu nic nie mówiłem sprzedawcy o relingach a dostałem je bezpłatnie razem z przyciemnianymi szybami mimo że nawet o to nie pytałem .
dlatego myślę że relingi i przyciemniane szyby to wszystko jest powiązane z panoramicznym dachem .

Ramzik
08-11-2011, 15:26
przy zamówieniu panoramicznego dachu nic nie mówiłem sprzedawcy o relingach a dostałem je bezpłatnie razem z przyciemnianymi szybami mimo że nawet o to nie pytałem .
dlatego myślę że relingi i przyciemniane szyby to wszystko jest powiązane z panoramicznym dachem .

raczej nie z panoramicznym dachem tylko z wersją wyposażenia - chociaż obie dostępne wersje - trend i titanium - w standardzie mają przyciemniane szyby, a relingi są za dopłatą, przynajmniej te w kolorze aluminium - tak podają na stronie ford.pl

boncio
09-11-2011, 12:21
przy zamówieniu panoramicznego dachu nic nie mówiłem sprzedawcy o relingach a dostałem je bezpłatnie razem z przyciemnianymi szybami mimo że nawet o to nie pytałem .
dlatego myślę że relingi i przyciemniane szyby to wszystko jest powiązane z panoramicznym dachem .

W umowie musiałeś mieć podaną nazwę pakietu, chyba że to był prezent od sprzedawcy.
To że teraz nie ma, nie oznacza, że tak było zawsze.

A mnie chodziło wtedy o Twój ostatni wpis, że sprzedałeś Kugę :) Może nie do końca jasno się wyraziłem.
Kiedyś chciałem kupić, ale życie zweryfikowało plany.

takitam
09-11-2011, 17:06
tak , miesiąc temu sprzedałem swoją kugę , dwa lata ja mieliśmy i po wielkim zauroczeniu sie znudziła a raczej doszliśmy do wniosku że nie była dla nas praktyczna, za mała jak na firmowe auto a za duża jak dla mojej żony bo tylko ona nia jeździła .

co do pakietu to chyba gafę strzeliłem , my mieliśmy tytanium i kilka pakietów w których chyba były relingi.:?:

b@rth
10-11-2011, 10:12
...za mała jak na firmowe auto ...

eeeee, nie znasz sie :D

mihoo
26-11-2011, 09:11
udało się kupić bagaznik do kugi bez relingów koszt 250 zł.

Przemeq
06-12-2011, 09:36
Czy możesz podać namiary na taki bagażnik?
Montowałeś go już?

mihoo
01-06-2012, 08:00
http://www.autobeta.bydgoszcz.pl/

montowałem, byłem z tym bagażnikiem we Francji i wróciłem. Wszystko ok.

marian zwany okrutnym
22-01-2013, 15:26
Jako nowy właściciel Kugi chciałbym powrócić do pierwotnego pytania o montaż relingów na dachu dzwoniłem do ASO w Katowicach i tam uprzejmy pan powiedział 2500 zł więc ja też mu uprzejmie podziękowałem i liczę że ktoś ma doświadczenie w montowaniu na własną ręke

tedi_k
22-01-2013, 20:49
Jako nowy właściciel Kugi chciałbym powrócić do pierwotnego pytania o montaż relingów na dachu dzwoniłem do ASO w Katowicach i tam uprzejmy pan powiedział 2500 zł więc ja też mu uprzejmie podziękowałem i liczę że ktoś ma doświadczenie w montowaniu na własną ręke

Ja miałem dołożone relingi w Katowicach (w 2008r. - zdaje się w Multeximie) chyba za 1200zł. Miałem Kugę z dachem szklanym (panoramicznym) i się dało bez problemu. Myślę, że założysz to sam, bo otwory technologiczne są fabryczne - nie trzeba wiercić...

marian zwany okrutnym
24-01-2013, 17:48
Tam też właśnie dzwoniłem i za zestaw relingów plus nowe osłony wyszło 2050 i 450 montaż dzwoniłem też do Częstochowy pan był niezbyt zorientowany ale jak zaczął liczyć to bez montażu wyszło około 2500 wiec w każdym wypadku więcej niż planowałem wydać

tedi_k
24-01-2013, 19:08
No to masz tutaj relingi http://allegro.pl/relingi-dachowe-wzdluzne-ford-kuga-oryginalne-i2903411518.html - nawet fakturę VAT możesz dostać. Resztę jak sądzę jest Ci w stanie załatwić dowolny sensowny warsztat - np. katowicki Ford Sławek. Wyjdzie Ci pewnie owe moje 1200zł lub coś koło tego...

marian zwany okrutnym
31-01-2013, 20:05
No i udało się całkowity koszt założenia to 776 zł(626 relingi plus przesyłka ,150 montaż) jestem więc bardzo:lol: Dzięki tedi_k za poradę co listew mi mechanik też zamontował do starej listwy po prostu ją przyciął

endru
27-07-2013, 14:01
czy ktoś występują białe relingi

b@rth
27-07-2013, 20:50
czy ktoś występują białe relingi

... czy ktos mowi po polski ?

AJN
25-02-2014, 08:59
Witam serdecznie.g:)
Od niedawna jestem ( mam nadzieje szczęśliwą )posiadaczką Kuga z 2008 r. Samochód zakupiłam bez relingow a w związku z tym, iż do tej pory w poprzednich autach były one niezbędne, postanowiłam dokupić ORYGINALNE relingi rownież do obecnego auta.

Niestety od miesiąca nie potrafię znaleźć osoby, która zamontuje relingi, wykluczając metodę prób i błędów. :027:
Jeden mistrz powiedział, iż te relingi nie są od tego modelu, bowiem czarne listwy ( wzdłuż dachu) maja w innym miejscu zaślepki, nieźli relingi zakupione tego wymagają.
drugi, ze trzeba wywiercic w dachu 12 otworow , co nie wyklucza przeciekania :027:
kolejny, ze te samochody maja zbyt słabe dachy do relingow,
ostatni powiedział, ze muszę wymienić tapicerkę dachowa by marzyć o relingach.

Po tych wszystkich jakże rożnych odezwach, nasunęło mi się pytanie : czy kuga która wyszła od producenta z relingami i ta moja bez nich , ma jednakowo wzmocniony dach? Czy warto kombinować ? Proszę o odzew osoby , które bez gdybania potrafią udzielić mi rzeczowej odpowiedzi.g:DD

tedi_k
25-02-2014, 10:03
Aktualnie dostępne relingi oryginalne np. http://allegro.pl/ford-kuga-09r-relingi-dachowe-i3975253121.html

AJN
25-02-2014, 15:23
Dziękuje za odzew, ale nadal oczekuje odpowiedzi na moje pytanie:)

tedi_k
25-02-2014, 15:57
A przeczytać wątek nie łaska? :shock: Posty #16 do #19 mówią jasno i wyraźnie...
Co tu więcej odpowiadać - opisane wszystko.

AJN
25-02-2014, 21:01
Spokojnie Miły Panie:)
Przeczytałam i bądź co bądź ze zrozumieniem nawet. Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi dot. wzmocnienia dachu. Bo co do montażu , to zapewnie jeśli zechce to zamontują mi relingi pewnie i na szybie przedniej, wystarczy zapłacić. Zatem co do podsumowania "jasno i wyraźnie" moznaby dyskutować a nie w tym rzecz przecież:)

tedi_k
25-02-2014, 21:13
...Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi dot. wzmocnienia dachu. ..
Co się kolega uparł na jakieś bzdurne "wzmocnienie dachu"... Przecież dach siłą rzeczy jest policzony na zabezpieczenie przed dachowaniem - to zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż wytrzymałość pod relingi!
Żaden samochód mający relingi nie ma specjalnego opcjonalnego wzmocnienia z ich tytułu...
Jedynie stosowne otwory technologiczne (no może to na siłę można nazwać jakimś "wzmocnieniem")...
Większość samochodów przystosowana jest tak czy inaczej do montażu bagażnika dachowego - czy trzeba wcześniej udawać się w związku z tym do ślusarza aby coś dospawał?:shock:

Odrobinę refleksji przed pisaniem i czytania ze zrozumieniem - wystarczy.

BTW - życzę sukcesu w namówieniu ASO do montażu czegoś "do szyby czołowej" - czyli inaczej mówiąc bez stosownej procedury w etis'ie. Na montaż relingów mają procedurę, tylko co najwyżej o niej nie wiedzą.

boncio
26-02-2014, 15:58
Tedi mała uwaga OT, AJN jest kobietą, więc raczej koleżanka, a nie kolega :)

Lep
26-02-2014, 16:01
Tedi oczywiście masz rację ale nie rzucaj sięjak wesz na grzebieniu jak ktoś prosi o pomoc:)

Sprawa jest prosta jeżeli Kuga wychodziła z możliwością zamontowania relingów (powinny być otwory pod listwą na dachu) to nie ma się co przejmować wytrzymałością dachu, wierceniem itp. Wystarczą dobrze dobrane relingi i tyle:)

Pozdrawiam

tedi_k
26-02-2014, 19:02
...masz rację ...

Będę szczerze zobowiązany jak Kolega pozostawi swoje barwne porównania w dyskusjach z własną żoną/mamą/babcią/teściową...:one:

...AJN jest kobietą,...

Szanowną koleżankę AJN przepraszam - nie zauważyłem. Gdybym był dostrzegł, zbytecznych komentarzy z mojej strony by nie było.
Oczywiście chwila refleksji kobietom zdarza się chyba częściej niż mężczyznom i stosowna uwaga do mechanika dywagującego o "słabym dachu" typu "mistrzu - a co się stanie w takim razie z tym dachem jak samochód przewróci się do góry kołami"... na prawdę nie jest wykluczona u kobiety:one:

Andrew1969
23-10-2015, 09:39
http://www.autobeta.bydgoszcz.pl/

montowałem, byłem z tym bagażnikiem we Francji i wróciłem. Wszystko ok.

szukam rozwiązania do Kugi MkI , nie mamy relingów , a podana strona w Bydgoszczy widnieje tylko że firmy już nie ma . Ktoś podpowie co zrobić ? Z relingami ładniejsze autko , poprzeczki w sumie mam , brakuje relingów ( 500 zł ?) + montaż , Kolega co pisał o tym bagażniku to połowa ceny .Na allegro ceny konkretne takich bagażników , taniej znów wrócić do pomysłu z relingami , i co tu zrobić ? Czy ktoś sam montował relingi? Trzeba tapicerkę od środka rozbierać ?? Pomoże ktoś ?? POZNAŃ ??

Bump: No i udało się całkowity koszt założenia to 776 zł(626 relingi plus przesyłka ,150 montaż) jestem więc bardzo:lol: Dzięki tedi_k za poradę co listew mi mechanik też zamontował do starej listwy po prostu ją przyciął

Kolego czy mogę prosić namiary na priv , mamy od miesiąca Kugę MkI i nie wiem czy ew. sam poradziłbym sobie z montażem relingów po zakupie np z allegro.Pomożesz??

tedi_k
23-10-2015, 11:09
Oryginalne relingi montuje się od góry. Nie trzeba demontować podsufitki.
Jedyny problem to demontaż listew plastikowych na dachu i ich podcięcie. Oryginalne listwy do relingów mają wycięcia, ale trudno je dostać poza ASO.
Da się wyciąć te listwy, które są fabrycznie, ale jest z tym trochę zachodu i trzeba mieć trochę wprawy - szczególnie przy ponownym montażu.

Andrew1969
23-10-2015, 20:47
Oryginalne relingi montuje się od góry. Nie trzeba demontować podsufitki.
Jedyny problem to demontaż listew plastikowych na dachu i ich podcięcie. Oryginalne listwy do relingów mają wycięcia, ale trudno je dostać poza ASO.
Da się wyciąć te listwy, które są fabrycznie, ale jest z tym trochę zachodu i trzeba mieć trochę wprawy - szczególnie przy ponownym montażu.

Witaj, znalazłem dziś org za 200zł , czekam na fotki , komentarze ma pozytywne więc kusi zakup , pisał jednak że śrub nie ma w komplecie , mam ogólne pojęcie więc sie zrobi sie , dziękuję Ci za POMOC , mam przynajmniej pojęcie z czym się zmierzę !!! POZDRAWIAM

Andrew1969
31-10-2015, 18:47
taaaa , Pan oferujący owe relingi wymiękł gdy poprosiłem o fotki i ew. gwarancje że to nie od np. Mondeo MkI.....kontakt się urwał.....cóż będziemy szukać dalej

GKM Kuga
01-11-2015, 19:42
Witam. A na jakie śruby przykreca się organem relingi bo nie mam pojęcia mam tylko jakieś otwory bez gwintu

tedi_k
03-11-2015, 21:23
Wg znanych mi informacji powinny być gwintowane otwory "zaślepione" śrubami (do wyrzucenia przy montażu). Właściwe śruby do zamontowania relingów to najprawdopodobniej M6 (takie są potrzebne w moim Grand C-maxie).

tatarata70
20-02-2016, 07:11
witam Panowie,jestem nowy,kupiłem kuge 2009 i zauważyłem wodę na dywaniku kierowcy i na szybie w rogu koło kierowcy[oczywiście po deszczu]-co robić?
dodam że w serwisie powiedzieli że może szyba,relingi lub panorama,,trzeba szukać[tyle to ja tez wiem],,,miał ktoś podobnie??????????