Zobacz pełną wersję : [Mondeo mk4] automat awaria? Czasami lekkie szarpnięcie P-R


misiekxyz
22-12-2011, 23:30
Witam
Na wstępie-szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedniego postu.


Ford Mondeo mk4 diesel 2007 rok. Od 4 miesięcy użytkuje auto. Przed zakupem był wymieniany olej w skrzyni.
Mam problem. Skrzynia pracuje bez zarzutu, nie szarpie, płynnie zmienia biegi lecz (czasami - nie ma reguły czy na zimnym czy na ciepłym) jak pracuje silnik i automat jest w pozycji P w chwili kiedy chcę zmienić na R czuję lekkie szarpmięcie (jak już dochodzi do R) w pozostałych przełożeniach nie ma problemu(R-D) i na odwrót (D-P). Jak jest ok. tp P-R przechodzi płynie bez problemu.
Wydaje mi się że zaczeło się to dziać jak żona przypadkowo dwa-trzy razy na wyłączonym silniku zmieniała P-R , R-P.
Czy jest to coś niepokojącego? ;/

adam131
23-12-2011, 00:07
W Garage jest temat skrzynie automatyczne.
Nie ma takiej opcji aby na wyłączonym silniku zmienić z P na R ani na żadną inną pozycję.
W lewarku, z przodu, pod palcami jest taki przycisk, który należy wcisnąć zmieniając tryb pracy skrzyni. Bez wciśnięcia też zmienisz położenie ale należy go używać. Może to tylko to.:oops:
Automaty w MK4 nie szarpią.

Jerry292
27-01-2012, 20:21
Mam podobne objawy , pytalem sie w paru serwisach i powiedzieli ze to normalne zuzycie skrzynki . jak zmieniam biegi spokojnie bez szarpania za wajche to jest ok

Hal.9k
10-02-2012, 20:10
Nie ma takiej opcji aby na wyłączonym silniku zmienić z P na R ani na żadną inną pozycję.

Do zmiany wystarczy zapłon (włączenie elektryki), silnik nie musi pracować. Dzięki temu jeżeli masz awarię uniemożliwiającą odpalenie auta, można przełączyć na 'N', aby dało się auto przetoczyć np. na lawetę, lub holować.

BARNAS
12-02-2012, 14:53
Czasem mi też to zdarza, ale się tym nie przejmuje.Nic nie jest idealne!.

BARNAS
12-02-2012, 17:26
Może powodem jest wymiana oleju w skrzyni.Według moich informacji jaki uzyskałem w serwisie to olej w automacie wymienia się tylko po naprawie.

misiekxyz
13-02-2012, 21:43
Mam podobne objawy , pytalem sie w paru serwisach i powiedzieli ze to normalne zuzycie skrzynki . jak zmieniam biegi spokojnie bez szarpania za wajche to jest ok

Byłem na diagnozie w Auto Józefów, podpieli pod kompa, pobawili się skrzynia i powiedzieli że wszystko ok - brak błedów, a te objawy to normalka i moga się pojawić np. jak na P auto lekko sie stoczy.....
Jak jest ok to jeżdze dalej ;D

wichura80
19-02-2013, 08:51
ja miałem podobnie w mk4 2007r 130k do wymiany zawór serwa przy skrzyni ford wymieniał za darmo bo była wada fabryczna troche już tego powymieniali ;)