Zobacz pełną wersję : filtr powietrza - jakieś luzy


marrrek
11-07-2006, 11:11
witam ponownie!!! mam pytanko czy luzy któe znajdują się na lini filtr powietrza - coś tam mają jakieś zanaczenie na pracę silnika. załączam fotę. w opisie po d trójką jest ten niesxzczęsny pasek. ma pękniętą osłonkę ale nie zwracajcie na to uwagi. do filtra dochodzi też jakaś plastikowa rurka z pod grila. ona też jest wmontowan na ztukę. żeby ja podreperować trzebz chybz zdjąć zderzak?

Pawel
11-07-2006, 14:11
zamiesc jakies wieksze obrazki, nie mam lupy pod reka :)

MarekWu
12-07-2006, 11:25
W punktach '1' i '2' obejmu muszą być mocno zaciśnięte na króćcach tak aby układ dolotowy był szczelny. w przeciwnym wypadku będzie zbyt niskie podćiśnienie= nierówna praca silnika. Ta rurka od grila jest mało ważna ona doprowadza powietrze do filtra powietrza, można ją sobie odpuścić. Przy kijowych (podćiśnieniowych) instalacjach gazowych w ten wlot wkłada się gąbkę żeby go zaślepić, a otwór wycina w obudowie filtra powietrza od strony błotnika.

marrrek
14-07-2006, 18:01
przymocowałem te rurki jak należy. dodatkowo wyczyściłem krokowca i filtr powietrza no i pojawił się problem. Falowanko. co dalej po myciu krokowca? czy czas do mechanika?

Basia
14-07-2006, 18:55
a samoadopcje robiłeś ?? jak nie to zrób.

marrrek
14-07-2006, 19:13
robiłem robiłem