Zobacz pełną wersję : Montaż świateł do jazdy dziennej.


Qubaro
04-01-2012, 14:51
Cześć,

zakładał ktoś może światełka do jazdy dziennej? Potrzebuje pomocy bo słaby ze mnie elektryk.

Mitaro
04-01-2012, 18:09
Napisz konkretniej jaki masz problem. Chyba że po prostu nie potrafisz w ogóle tego założyć i nie wiesz od czego zacząć, to wtedy musisz podjechać.
Mogę ci pomóc założyć i podłączyć te LEDy. Powiesz mi tylko jak maja się załączać np. po przekręceniu stacyjki na zapłon albo maja załączać się razem z postojówkami bądź ma być osobny włącznik gdzieś na desce.

Qubaro
04-01-2012, 18:43
Cześć,

dzięki za odpowiedz. Sorry za moje pytania ale naprawdę elektryk ze mnie żaden.
Jakieś ogólne pojęcie mam, ale nie chce czegoś spieprzyć.
Przy LEDach są 3 kable:
- biały do plusa przy postojówkach
- czarny do minusa przy akumulatorze
- czerwony do zasilania po stacyjce.
Te ledy mają wbudowany automat, zapalają się po przekręceniu kluczyka a gasną gdy zapalają się postojówki.

Mógłbyś mi w skrócie napisać jak się do tego zabrać?
Czarny kabel podłączę bez problemu do klemy z (-)em.
Jak rozpoznać kabel (+) przy postojach? I gdzie szukać zasilania w komorze silnika?

danielciagala
04-01-2012, 18:53
czarny kabel podłącz po prostu do masy. Nie musi być akurat klema.
A co do rozpoznania + przy postojach to po prostu spr. podłączyć to się przekonasz.

Qubaro
04-01-2012, 19:20
Daniel ok, jutro zobaczę.
A co z zasilaniem? Pod co się podpiąć?

Mitaro
05-01-2012, 09:44
Najczęściej wychodzi się ze skrzynki bezpieczników. Na pewno znajdzie się jakieś wolne jedno miejsce w skrzynce gdzie po przekręceniu kluczyka na zapłon pojawi się 12V.
Przynajmniej ja bym tak zrobił. Potem wyjąłbym skrzynkę, zarobił tego brakującego pina na wyjściu, poprowadził przewód w oryginalnym peszlu z przewodami od świateł i gotowe. Było by jak fabryka chciała :) i jeszcze bezpiecznik by był dodatkowy.

Qubaro
05-01-2012, 09:49
Brzmi fajnie.
Sam tego nie zrobię. Przydałaby się pomoc :/

Jednak stwierdziłem że spróbuje sam coś zdziałać.
Mitaro dzięki za porady. Jak coś będę jeszcze pytał.

Pawel
07-09-2012, 13:59
Panowie,

Na wstępie to przepraszam, że odkopuje temat, ale nie chcę zakładać nowego, skoro już jest. A może się też przydać innym użytkownikom.

Możecie coś zarekomendować w kwestii kupna takich świateł? Ja do swojego golfa chciałbym takie nabyć, tylko szukam jakiejś dobrej poleconej firmy. Gdzieś czytałem, że ta firma http://www.jacky.pl/wiadomosci/lampy-do-jazdy-dziennej,23.html niby ma, ale nie mogę znaleźć o nich za dużo opinii. Zna ktoś tę firmę? Ma ktoś coś innego do polecenia? Najlepiej z własnych doświadczeń.

Byłbym wdzięczny za pomoc, bo zależy mi na czasie - chciałbym sobie kupić takie światła.

pozdrawiam, Piotrowicz

majek32
07-09-2012, 15:24
Polecam DRL Philipsa 4 led. Trochę kosztują ale przynajmniej porządnie świecą a nie jak niektóre że widać je na aucie dopiero przy mijaniu się.