Zobacz pełną wersję : FOCUS 2000 TDI mało precyzyjna skrzynia!!!


Witold Strach
21-06-2004, 14:13
witam...

nie wiem o co chodzi, bo przeciez wszyscy chwala focusa za precyzyjnie chodzaca dzwignie zmiany biegow, natomiast ja mam zupełnie mieszane uczucia co do tej "poniekąd zalety".

Odnosze wrazenie ze moim aucie dzieje sie cos niedobrego w tej kwestii.
Zmiana biegow jest nieprecyzyjna, praktycznie wszystkie biegi wchodza z oporem, mam wrazenie ze na pograniczu zgrzytu. Jezdze czesto eskortem tescia i tam sprawa wyglada niemalze idelanie jakgdyby autko "wiedzialo" :grin: który bieg zamierzam wrzucic - poprostu bardzo precyzyjnie (nie licząc przydługiego skoku pomiedzy biegami, ktory w fokusie jest w sam raz w/g mnie) .

Moze ma ktoś jakąś recepte na powyzsze niedomaganie? Sprzęgło ? może olej przekładniowy? moze regulacja ciegien ?

pozdrawiam
Witek

Pzy
21-06-2004, 16:08
Co to za silnik 2000 TDI w Focusie? :>
O ile się nie mylę, to TDDi w Focusie był montowany w wersji 1.8... Zresztą TDCi także... :roll:

+RAFAŁ+
21-06-2004, 17:38
U mojego ojca w Focusie biegi wchodza precyzyjnie. Jedynie z wstecznym sa problemy. Wchodzi tak jakby na 2 razy tzn wrzucam, wydaje sie ze juz wszedl, lekko puszczam sprzeglo i dopiero wchodzi do konca. Jesli po lekkim puszczeniu sprzegla nie "pociagnie" sie go dalej to slychac zgrzyt. W serwisie powiedzieli ze wszystko jest ok i nic sie z tym nie da zrobic, ale jak jest ok jak tak przeciez nie powinno byc?

Jacek
21-06-2004, 23:03
A w Fokusie mojego taty biegi wchodza idealnie (co prawda ma maly przebieg jeszcze, ale...).
Wydaje mi sie, ze nie powinno byc zadnych wiekszych oporow, zgrzytow, przeskokow, itd.

+RAFAŁ+
22-06-2004, 06:59
Mojego ojca Focus ma juz 207 tys ale ten problem jest od nowosci

Witold Strach
22-06-2004, 07:14
:grin:

ford focus rocznik 2000, silnik 1.8TDI , tak w ramach usciclenia tematu.
wlasnie, obawiam sie zeby nie bylo to jakies fabrycznie feralen ustawienie, czy tez niespasowanie czegos tam, bo nie lubie takich niedorobek. Dla swietego spokojuz sprawdze sobie sprzeglo, wymienie olej w skrzyni i sprawdze cięgna dzwignie zmiany biegów.


pozdrawiam
Witek

Greg
22-06-2004, 13:29
Ja mam 2.0 foke z 99 . Ale skrzynia chodzi prawie idealnie ( 2 czasami nie wchodzi) mam prawie 100.000 przebiegu i nic zlego sie nie dzieje . Moze to faktycznie jakas wada w twoim
Pzdr.