Zobacz pełną wersję : Zbieznosc


Abdiel
20-07-2006, 21:49
Witam!
Zauwazyłem ze jadąc samochodem mam kierownicę lekko przekrzywioną w lewo. Gdy wyrównam - zaczyna mnie sporo znosic. Na poczatku mi to nie przeszkadzalo, ale teraz mnie strasznie irytuje. :570:
Powiedzcie mi wiec prosze - rozumiem, ze mam zle ustawiona zbieznosc kol? Czy moze byc inny "problem"?? :fcp15
Jezeli zbieznosc, to jakie sa konsekwencje jazdy w takim stanie i poniewaz wybieram sie na wakacje w gory, to czy lepiej przed wyjazdem pojechac i zrobic? :fcp9
Da sie samemu?? :fcp14

Basia
20-07-2006, 21:56
można samemu ale różnie to bywa z jednej strony wkręcisz więcej z drugiej mniej i kapcie ci pozdziera 50 złociszy koszt zbieżności.
pozdrawiam.

Abdiel
20-07-2006, 22:00
A myślisz, ze może byćto problem źle wyregulowanej kierownicy? Mogli źle ustawić przy zbieżności, która np. robił poprzedni właśnicicel

Basia
20-07-2006, 22:10
wszystko jest możliwe ale kirownica nic nie zmieni jak ściąga to jest coś nie tak w zawieszeniu np: luzy sworzni, końcówki drążków wypracowane, tuleje metalowo gumowe wachacza przodu pozrywane lub spękane,różnica ciśnienia w oponach.
jak to wszystko będzie okey to zostaje maglownica i opony.

Abdiel
20-07-2006, 22:14
Kurcze, to trochę sie teraz przeraziłem :fcp15
Zacznę od zibeżności, wole to niż całą resztę :fcp20
Dzięki :fcp29

JoeMix
21-07-2006, 05:19
Jedź na dobry warsztat, za kontrole przedniego zawieszenia i ewentualną regulację zapłącisz jakeś 50 złotych... to mniej niż np. wymianna 2 opon,,,, a bedziesz wiedział na czym stoisz...

mmmk
21-07-2006, 13:18
u mnie pare dni temuplacilem 61 zl za zbieznosc a przed tym kontrola na szarpakach czy warto ja wogole ustawiac. a samochod prowadzi sie tak dobrze teraz,ze zaluje ze tego nie zrobilem dawno dawno temu... kierownice juz czasami zebami trzymalem :wink: bo w rekach mi sily nie starczalo w koleinach a teraz jedzie tam gdzie ja chce :)
pozdrawiam
maciek

Basia
22-07-2006, 21:03
za 60 zeta ja też zapłaciłem ale tak mi zrobił że strach po wyjeździe było ok a jak wyjechałem na obwodnicę to ręka mnie zabolała od trzymania kierownicy pojechałem znowu do tego samego z awanturą i okazało się że się pomylił teraz jest ok ale co ja przeżyłem to moje myślałem że to opony nowe zamieniałem kobinowałem i nic, a poprostu facet się pomylił. pojechałem do innego diagnosty ,sprzętu co niemiara,
wszystko najnowsze cena u niego 50 zeta gdybym wiedział że taniej to bym pojechał, ale stało się ,tylko zadaje sobie pytanie czy on by mi dobrze ustawił zbieżność?
i jak pisałem wyżej sprawdź najoierw czy nie masz luzów jak nie będzie to zrób zbieżność.
pozdrawiam.