Zobacz pełną wersję : Jakie klocki do tarcz Zimmermann?


Rafaell
22-07-2006, 08:25
Czy ktos ma doswiadczenie z uzytkowaniem tarcz Zimmermann nawiercanych, jesli tak to jakie polecacie klocki do owych tarcz...

Bauma
22-07-2006, 12:24
odezwij sie do matzone albo czekaj az sam sie odezwie :fcp3 on ma wlasnie Zimmermany i kloce Gaflera czy jakos tak :fcp3 ogolnie taki zestaw sobie chwali i jest zadowolony

mmmk
22-07-2006, 13:23
jak gadalem z gosciem w sklepie tunningowym na temat hamulcow to polecal mi klocki firmy ebc. sa w 4 roznych kolorach zaleznie od wymagan: zielone, czerwone zolte i niebieskie. ale do normalnej jazdy miejskiej tylko zielone bo niebieskie prawie nie hamuja w temperatuch ponizej 150 stopni... mam ulotke na ten temat ale pewnie w necie tez sie da cos wygrzebac. jak kiedys jezdzilem na nacinanych tarczach w tipo to seryjne klocki starczaly na 2 tygodnie ale wtedy o specjalnych klockach jeszcze nie slyszalem... :)
pozdrawiam
maciek

[ Dodano: 2006-07-22, 14:24 ]
http://www.ebcbrakes.pl/

Rafaell
22-07-2006, 14:06
w firmie w ktorej kupilem te tarcze powiedzieli mi iz klocki nie powinny byc zbyt twarde bo szybko "zajade" tarcze Nawet niewiedzialem ze klocki moga miec rozna twardosc... tak wiec chcialbym sie dowuiedziec konkretnie jak to wyglada w praktyce bo szkoda mi tych tarcz a chcialbym na nich dluzej pojezdzic....

matzone
23-07-2006, 07:24
Muszę Cię zmartwić ale do tych tarcz najlepiej nadają się twarde klocki. Kup do tych tarcz jakieś sportowe klocki Ferodo i powinno to dobrze hamować. Ja mam teraz klocki Galfer 1065 i samochód rewelacyjnie hamuje a ostatnio tarcze u mnie są często zarumienione bo wykorzystuję lato do ostrej jazdy :fcp4. Jedynym minusem Galferów jest piszczenie przy lekkim dociśnięciu hamulca. Jak jest wciśnięty mocno to nic nie słychać ale to może być wina zacisku. Dopóki nie potraktuję tego smarem miedziowym to nic pewnikiem nie jest.

Mondeodeo
26-07-2006, 14:01
dzisiaj miałem "przyjemność" hamować gwałtownie ze 150 do 30 i powiem Wam szczerze, że się przestraszyłem. Pedał zaczął się masakrycznie zapadać, a auto hamowało coraz słabiej. Już myślałem, że nie dam rady, ale na szczęscie udało się. Chyba trzeba pomysleć o jakimś wzmocnieniu hamulców. Widział ktoś przewody elastyczne w stalowym oplocie do MKIII?

matzone
26-07-2006, 14:24
Nie ma do Mk III gotowych przewodów teflonowych w oplocie stalowym-przynajmniej w Polsce. Ktoś, gdzieś robi coś takiego ale ja bym tego nie kupował, bez atestów to zbyt wielkie ryzyko.
Wymień stare klocki na wyczynowe a zobaczysz jak samochód dęba staje :fcp18
dodatkowo tarcza i można śmigać. Jest ogromna róznica tylko trzeba spróbować. Wymień płyn hamulcowy bo może stary nabrał wilgoci.

Mondeodeo
26-07-2006, 15:16
Mat, a ile kosztowały twoje tarcze i klocki? Wszystkie elementy układu hamulcowego mam od nowości, 33 miesiące i 50kkm wiec chyba może to być faktycznie wina płynu, ale seryjność układu też miała wpływ, w końcu nie jest zestaw do takich wyczynów. Co do hampli to zastanawiałem się nad tarczami EBC turbo groove komplet za 800zł i klocki Greenstuff 309zł, to na przód. Na tył na razie nie ma kasy. Co o tym myślicie?

matzone
26-07-2006, 16:59
Sam chciałem na początku EBC zestaw taki jak Ty ale po zasięgnięciu informacji zrezygnowałem z niego. Kup tarcze Zimmermann gładkie i któreś z klocków Ferodo (mogą być te do sportowej jazdy-zależy ile chcesz wydać kasy) to taki wariant ekonomiczny..
Chciałem obalić pewien mit, który krąży wsród ludzi otóż wielu ludzi pisze, że sportowe klocki dobrze hamują po rozgrzaniu dopiero.
Klocek taki hamuje prawidłoiwo nawet gdy jest zimny a po rozgrzaniu nie traci nic ze skuteczności.Jak chcesz to zapodaj nawiercaną tarczę Zimmermann i klocki Galfer. U mnie to zdaje egzamin. Jeśli jeszcze wyeliminuję piszczenie to mogę ten zestaw śmiało polecać bo muszę o tym wspomnieć-jedyny minus. Ale jak wspomniałem wcześniej prawdopodobnie jest to wina zacisku.
Tu masz namiar na sklep z tanimi częściami EBC bo te co podajesz to trochę wysokie są.

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=2030#motofit

Mondeodeo
26-07-2006, 17:42
Sam chciałem na początku EBC zestaw taki jak Ty ale po zasięgnięciu informacji zrezygnowałem z niego
A powiesz co konkretnie sprawiło, że zmieniłeś zdanie? Czy ST220 ma z tyłu tarcze wentylowane? Ktoś wie jak jest z zaciskami hamulcowymi w ST, czy są większe itp.? Jakie tarcze ma 220?

Bauma
26-07-2006, 19:39
Czy ST220 ma z tyłu tarcze wentylowane?
nie

ST220 ma identyczne hamulce jak kazde inne MKIII..... :fcp5
jestem ciekaw czy podejda hamulce do MKIII od FF II ST bo on to ma wieksze :fcp2

Mondeodeo
26-07-2006, 20:06
Trzeba kombinować, jak ktoś będzie coś wiedział niech da znać w tej sprawie, ja też spróbuję wybadać sytuację z tymi zaciskami od FF.

Bauma
26-07-2006, 20:37
tylko wtedy chyba kola by musialy byc minimum 17" bo FF ST ma 32cm srednicy a mondeo 30....

Mondeodeo
26-07-2006, 20:42
Masz rację, obecnie przy 16' jest ciasno, ale 17' mam w planie na sezon letni 'o7 więc się nie martwię

matzone
26-07-2006, 21:29
Prawdopodobnie felga 16" nada się do Focusa II ST.

mmmk
26-07-2006, 23:38
odnosnie klockow... no coz zalezy co kto rozumie pod sportowe. zdarza mi sie w pracy jezdzic roznymi samochodami i np mitsubishi lancer zwykly hamuje ok a evolution ?? ma hamulce brembo super hiper a wez to zatrzymaj... no nie bardzo. hamuje jak maluch. moze sie to wyrobi ale pisze tu o fabrycznie nowych samochodach wiec skoro 1 hamuje a 2 nie to cos w tym jest. oczywiscie nie jezdze tymi samochodami dlugo bo tylko z placu na plac albo za statku na plac wiec gora 3 km i w tym czasie nie dadza rady sie nagrzac. nie sprawdzalem tego na 1 samochodzie tylko na przynajmniej 10 evo i ze 100 innych zwyklych.
pozdrawiam
maciek

Bauma
27-07-2006, 16:04
Prawdopodobnie felga 16" nada się do Focusa II ST.
chyba nie wejdzie... na moje minimum 17" do tych tarcz i zaciskow...

Mondeodeo
27-07-2006, 20:20
Ma ktoś na forum nową foczkę ST?

Bauma
28-07-2006, 15:10
byla aktualnie jest na sprzedaz....

mra
02-09-2006, 21:48
A czy ktoś ma tarcze i klocki EBC bo do takich się przymierzam i szukam opini o nich?

paweł sobaś
03-09-2006, 21:35
ja mam w swoim mondeo zamontowane tarcze EBC i klocki red stuff. Po zamontowaniu takiego zestawu hamowanie znacznie sie poprawiło do dnia dzisiejszego nic złego sie z nimi nie dzieje, jedyny minus to popiskiwanie przy delikatnym hamowaniu.
pozdrawiam

mra
05-09-2006, 09:27
Dzięki, a tarcze masz normalne czy te nawiercane i nacinane? Czytałem że żywotność czerwonych klocków jest znacznie krótsza niż zielonych, no ale niemnej hamują lepiej.

Mondeodeo
05-09-2006, 14:40
do dnia dzisiejszego nic złego sie z nimi nie dzieje
To niewiele mówi, bo nie powiedziałeś od kiedy ich używasz i jaki przebieg ;)

paweł sobaś
05-09-2006, 20:13
witam
na przedniej osi tarcze są nawiercane i nacinane, na tylnej - normalne, miałem do nich założyć "zielone" klocki ale ze wzgledu masę samochodu zaproponowali mi "czerwone"
cały zestaw założyłem w kwietniu, przejechałem na nich prawie 12 tys.
na seryjnych klockach nie zrobiłem więcej niż 42 tys. km.

pozdro