Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Mała moc


stablo
23-07-2006, 09:59
Witam mam problem z rozpoznaniem problemu
Ford Galaxy 2001 TDI 115 Km przebieg 170 tys
sprawdzany komputerem w serwisie Bosch brak błedów a autko w zakresie obrotów ok 2500-3000 sprawia wrażenie momentami jakby ktos na chwilke delikatnie zaciągał reczny . po odpuszczeniu delikatnym pedału gazu a nastepnie dodaniu autko idzie prawidłowo i ma kilka takich "dołków"
ogólnbie wczesniej nie jeździłem podobnym samochodem więc nie wiem jak winno być w rzeczywistości ale mam wrażenie ,że jest troszkę ospały w przedizale prędkości od około 100 km/h z wczesniej opisywanymi objawami
Nadmienie ,że przepływomierz był czyszczony ale zostałem poinformowany ,że on i tak juz nie jest sprawny i wymaga wymiany bo to moze byc własnie ta przyczyna .
Jak sprawdzić czy faktycznie jest sens wymieniać przepływkę ???Czy moze istnieć sytuacja gdzie komputer nie pokazuję błędu ?
Na co jesczze zwrócic uwagę i jak to szybko sprawdzić ( egr? sonda lambda itd?
prosze o pomoc na forum lub maila stablo@wp.pl

tomiscorpio
23-07-2006, 10:40
Moze uklad wydechowy przypchany, czyszczenie przeplywki hmm krokowca to wiem ze sie czysci ale przylywomierz pierwsze slysze

szymar
24-07-2006, 21:55
1. TDI nie ma lambdy
2. Komputer by wylapal zepsucie przeplywomierza jezeli nie to rzeczywiscie moze byc przyczyna przycinania sie
3. ZObacz jak wyglada filtr paliwa i pewnie trzeba go wymienic :)