Zobacz pełną wersję : [Transit Connect 2013-2022] Filter czastek stalych zapchany


ocb
20-02-2012, 13:52
Witam mam pytanie do wszystkich posiadaczy connectow moze juz ktos z was mial z tym do czynienia ,vanik ma przejechane 162300 km od jakiegos czasu borykam sie z problem zapchanego filtra czastek stalych DPF (diesel particular filter ) nie moge zrobic przegladu poniewaz emisja spalin jest za wysoka i wyrzuca przy okazij pare bledow na kompie jak i na liczniku ,filter jest zapchany ,jakies pomysly jak go doczyscic ? Stosowalem juz plyn dolewany do ropy odpowiadajacy za wypalanie tych czastek niestety nic to nie dalo ? wymiana nie wchodzi w gre?

Syntetyzer
21-02-2012, 18:48
hmmm coś mi tu nie gra, connect z tym silnikiem o ile wiem nie ma filtra cząstek stałych tylko katalizator, zajrzyj pod auto i powiedz jak wygląda układ wydechowy, u mnie jest rura od kolektora wydechowego z katalizatorem, pozniej długa rura i koncowy tłumik, nic poza tym. u Ciebie powinno byc tak samo...

ocb
21-02-2012, 21:43
Dzieki za pomoc rano sprawdze jak to wyglada pod autem i odpisze ale z tego co widze to wszystkie auto po 2006 roku maja montowane filtry czastkowe . Dzis podlaczalem auto do kompa i znow wyszlo pare bledow i wszystko wskazuje na to ze Pdf jest zapchany . Bede go musial namierzyc wymontowac i przemyc pod cisnieniem i pojezdzic chwile po autostradzie moze wlaczy sie automatyczne wypalanie .Oto lista bledow z dzisiejszej diagnozy :
> P1639 PCM vehicle identification block corrupted or not programmed
> P1622 Id numbers-do not match
> P0490 Exhaust Gas Recirculation Control Circuit High
> P0500 VSS sensor circuit fault
> P0606 PCM fault
> P0087 Fuel Rail Pressure Sensor

kicaj
22-02-2012, 07:34
zapchany dpf i podwyższona emisja spalin? dziwne - raczej brak mocy, niemożność zapalenia silnika.
z błędów to problem z EGR'em oraz czujnikiem ciśnienia paliwa CR.
ja tam nie widzę błędu o DPFie...

ocb
22-02-2012, 18:27
W sumie masz racje bo auto odpala bez problemu mocy tez nie brakuje chociaz troche muli od jakiegos czasu ,ale wszystko dziala od kopa ,procz tych bledow na kompie i diody silnika na liczniku . Jutro vanik jedzie na garaz takze sie okaze co w nim zlego siedzi i dam znac wieczorem jak sie sprawa wyjasni pozdrawiam