Zobacz pełną wersję : Pompa oleju


e-tlumacz
27-07-2006, 09:13
Witam
Od jakiegoś czasu mam problem z olejem. Rok temu zrobiłem remont silnika i wszystko bylo ok, ale do czasu. Od jakiegos miesiaca problem znow sie pojawil. Przy rozgrzanym silniku (min. po przejechaniu 10-15 km), na biegu jałowym, przy hamowaniu (jak spadają obroty) zapala się kontrolka oleju. Jeśli dodam gazu, przestaję się zapalać. Czasami obroty spadają na tyle, że gaśnie (choć rzadko).
Byłem u paru mechaników i oto co mi powiedzieli:
1. Pierwszy powiedział, że nie wie, wymienił olej, nic to nie dało
2. Dugi stwierdził, że pewnie remont był źle zrobiony, że jakieś opiłki się dostają do oleju i bez ściągania miski olejowej się nie obejdzie i że wogóle, pewnie trzeba będzie poprawić remont
3. Trzeci wyśmiał dwóch poprzednich, sprawdził ciśnienie oleju i orzekł, że trzeba wymienić pompe olejową...
Osobiści najbardziej fachowy wydał mi się trzeci, ale chciałem też zasięgnąć Waszej opinii. Jeśli jest to pompa, muszę się niestety liczyć ze sporym wydatkiem (400 zł pompa, 100-150 założenie), szukałem na allegro i po ogłoszeniach, ale do mojego modelu nic nie ma (Fiesta 1,3 KAT, 94r.), może ktoś ma dostęp do taniego źródła?
Będę wdzięczny za pomoc,
pozdrawiam

-waldi-
27-07-2006, 11:12
a moze masz przypchany filtr oleju??

e-tlumacz
27-07-2006, 12:35
Raczej nie, wszystkie filtry i przewody były wymieniane w czasie remontu

JoeMix
27-07-2006, 14:47
A jaki masz olej w silniku, i jaką temperature, bo przy wysokiej temperaturze (co przy obecnych upałach nie trudno) i oleju np. typu Lotos któy strasznie traci lepkośc w wysokiej temperaturze (wodnieje czy jak by to nie nazwać) to żażenie się kontrolki oleju na wolnych obrotach jest akceptowalne.... druga sprawa, to ile wynosza wolne...

e-tlumacz
27-07-2006, 15:49
Hmmm, zasadniczo nie ma ani obrotomierza, ani wskaźnika temperatury oleju...
Dodam może jeszcze, że dzisiaj mechanik (nr 3;)) sprawdziłem ciśnienie oleju poza zegarem i stwierdził, że na niskich obrotach jest za mało, a na wysokich normalne...
Co do rodzaju oleju to na pewno jest to półsyntetyk, ale jaki to już nie pamiętam, jutro sprawdze

JoeMix
27-07-2006, 18:13
No skoro ci się swieci kontrolka to napewno jest za mało... tylko jełśi problem pojawil się ostatnio (w upały) i wystepuje tylko na gorącym silniku... a obroty są poniżej tysiąca, to przy zeliwaniaku bym się tym tak nie przejmował... możesz spróbować lekko podciągnąc obropty (jak się da) tak zeby się nie świeciłą na wolnych...

-waldi-
27-07-2006, 22:44
albo zmień olej z tego półsyntetyka na mineralny powinno pomóc na jakiś czas

szynszyl
07-08-2006, 09:20
czyli zamienic siekierke na kijek