Zobacz pełną wersję : Transit nieprawidłowe wskazania licznika ....


mcparasol
29-07-2006, 14:24
witam wszystkich ... jestem tutaj nowy ... w transitach też jak narazie nie jestem zbytnio obeznany, więc jak coś to mi wybaczcie ;) Otóz mam następujacy problem w moim samochodzie z 1994 roku z silnikiem 2,5 D , bliźniakami i kontenerem (nie wiem czy ma to znaczenie ale napisalem :)) Licznik mi źle pokazuje prędkość ... oraz ogólnie predkość maksymalna to około 90km/h wiem że to jest kontener i że ma swoje opory powietrza, ale widze też jak mnie takie transity wyprzedzają i wtedy do mnie dociera że cos jest nie tak ... Co do licznika to prawdopodobnie mam licznik z nowszego modelu moj rocznik to końcówka 1994 i wszyscy mi mówia ze mam nowy kokpit ... ja tam sie nie znam, ale może to jest przyczyną? W każdym razie boli mnie ta prędkość maksymalna ... czytałem że można to wyregulowac na pompie ... jesli tak to proszę o jakąs podpoiwiedź żeby zrobić to w miare rozsądnie myśle ze te 110km/h max wystarczyłoby mi ... mam nadzieje że przy rozsądnym spalaniu ... dzieki wielkie z góry i czekam z niecierpliwościa na odp :) pozdrawiam

Bronek
31-07-2006, 09:56
Jeśli chodzi o deskę to jeśli masz takie jak w mondeo liczniki, lub jeśli masz takiego klipsa na desce do przypinania faktur, lub jeśli zegarek masz przy radiu to masz dechę od przedostatniego modelu.
Jeśli chodzi o prędkość to proponuję ci najpierw z kimś znajomym stanąć na równi i sprawdzić czy licznik ci nie oszukuje. Jeśli będzie wskazywał taką samą prędkość jak u ciebie to może być to jeszcze kwestia przełożeń na moście. Zazwyczaj do takich dawaliz przełożeniem na obciążenie a nie na prędkość, więc wtedy wymiana mostu. Jeszcze wtedy musisz się zastanowić czy jeśli zmienisz most to auto da radę rozsądnie jechać, chodzi mi tutaj o rodzaj towaru jaki wozisz, jeśli coś lekkiego to spoko ale cięższe towary to bym się zastanawiał nad wymianą.