Zobacz pełną wersję : Dyskoteka w Focusie TDDI


mch61
02-07-2004, 07:49
Witam wszystkich użytkowników a w szczególności FFocusa 1.8 TDDI. Szukam porady w następującej sprawie. Otóż po przekręceniu kluczyka gasna mi prawidłowo lampki na tablicy rozdzielczej, ale czasami - po odpaleniu silnika ponownie zaświecają sie aby po 2-3 sekundach zgasnąć i wszystko dalej jest OK. Czy ktoś może podać mi przyczynę? Pozdrawiam.

A.S.
03-07-2004, 09:03
Witam!!
Co prawda inny wóz....... ale u mnie było dokładnie to samo.... wszędzie mówili mi że to nic takiego.... że wszystko gra, więc sie nie przejmowałem :wink: Efekt powtórnego "badania" zniknął sam kiedy wymieniłem AKUMULATOR! Podejżewam że ten stary był na tyle słaby że nie trzymał dostatecznie napięcia podczas odpalania (rozrusznik) i komputer rozpoznawał odpalanie jako włączenie ponowne stacyjki... :D

mch61
05-07-2004, 08:33
Wczoraj nie mogłem wogóle odpalić :( , tylko bendix klapał, więc wziąłem go na popych i odpalił, ale dzisiaj to nawet lampki nie gasły po wstępnym przekręceniu kluczyka. :( Sprawdzałem przekaźniki i bezpieczniki - ok. Może to i dobra rada żeby sprawdzić akumulator. Na razie dzięki ;)

A.S.
05-07-2004, 22:51
Witam!!
To definitywnie Akku do wymiany!!! Polecam nasza polską CENTRĘ - bo naprawdę dobre i solidne...

Witold Strach
20-07-2004, 08:47
hi

na bank akku.

polecam równiez centre, ale serie Exide - przecwiczylem temat, na boshu silver i Exide i bez porownania lepiej wypadl tutaj exide.
Najlepszy akku z jakim mialem do czynienia to Exide Maxima i Optima Yellow Top ale to kolejno 600 i 900zl za sztuke - zelowce, ale w zasadzie nie zniszczalne, zadnych elektrolitów, maxymalna wydajnosc, 900A prądu startowego no i do tego wszystkiego nadzwyczajna zdolnosc regeneracji ładunku. ale to high end wsrod akumulatorow i nie wiem czy warto sie pakowac w takie koszty (przy dobrym prądozernym audio niezastąpiony).

modele Centra Exide Clasic i Armada dla focusa to :

I-1 760
IA 1 760

poczytaj sobie

http://www.centra.com.pl

pozdrawiam