Zobacz pełną wersję : Uszkodzona skrzynia 4F27E Focus C-max Mk2 2.0l benz.


didier01
01-04-2012, 18:32
Na początek chciałbym się przywitać i od razu zapytać.
Dwa dni temu sprowadziłem c-maxa 2.0 w benzynie z padniętą skrzynią j.w.Wchodzi tylko jedynka i wyświetla się komunikat o awarii skrzyni.Na początek chciałbym sam sprawdzić poziom oleju tylko nie wiem gdzie znajduje się bagnet???.Może któryś z kolegów miał podobną sytuację.Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

didier01
02-04-2012, 16:08
Bagnet do mierzenia poziomu już znalazłem.Po prostu nie sądziłem że będzie w tak banalnym miejscu na wierzchu.Poprzednio miałem renault espace i tam bagnet ukryty był na samym spodzie.I teraz moje następne pytania:
1.Czy poziom oleju mierzyć na pracującym silniku po jego rozgrzaniu - w tym przypadku mam poniżej minimum.Przy zgaszonym silniku poziom wzrósł do ok.max.
2.Czy dolewki dokonuje się przez otwór bagnetu?

RobekK4
03-04-2012, 23:14
Ad.1
Poziom oleju w tej skrzyni sprawdza się przy pracującym silniku. Temperatura silnika nie ma nic do poziomu oleju w skrzyni biegów.

Ad2.
Olej wlewa się / dolewa przez gniazdo "bagnetu".

didier01
04-04-2012, 20:43
Dzięki za odpowiedż
Niestety dolewka nic nie dała.Olej jest klarowny i nie śmierdzi spalonym sprzęgłem.Na automacie wchodzi tylko pierwszy bieg bez jakichkolwiek szarpnięć.Kiedy wrzucę na manuala pokazuje się na wyświetlaczu również dwójka,ale jedzie na jedynce.Co to może być??

didier01
14-05-2012, 11:10
Witam
Okazało się że powodem braku wstecznego była pęknięta przekładnia.Już jest zrobiony.W dalszym ciągu jednak brak 4 biegu.W czasie jazdy gdy mechanik ma podłączony komputer wchodzi mu czwórka i natychmiast przechodzi na tryb awaryjny.Nie wiem co on ma za program ale podobno nie wyświetla żadnych błędów.Podłączył inny sterownik i to samo.
Co może być przyczyną?