Zobacz pełną wersję : dobra rada - wybór ASO


Peter
06-07-2004, 10:48
drodzy forumowicze

jest to jeden z pomysłów na uniknięcie a raczej zmniejszenie ryzyka związanego z niesolidnymi ASO - zanim powierzycie swoje autko jakiemuś dealerowi zasięgnijcie opini w regionalnym przedstawicielstwie PZM - adresy można znaleźć na http://www.pzm.pl
można tak zadzwonić i spytać się czy nie bylo zbyt dużo problemów z określonym ASO

Hildegard
23-08-2004, 20:00
JA JUZ TERAZ MOGE WAM NAPISAC GDZIE NA 100% NIE WARTO JECHAC ! ! ! :570:
W CZERWCU ROBILEM PRZEGLAD AUTA FORD FOCUS 1.8 TDDI PRZY KTORYM BYLEM OBECNY.
CO NAJBARDZIEJ MI SIE NIE PODOBALO TO ZMIANA OLEJU SILNIKOWEGO- MECHANIK PRZYNIOSL OLEJ W PLASTIKOWEJ PRAWIE PRZEZROCZYSTEJ KANCE ,TWIERDZAC ZE JEST TO OLEJ Z BECZKI.CO MI SIE ZUCILO W OCZY TO OLEJ W SWOJEJ BARWIE BYL CIEMNO BRAZOWY PRAWIE CZARNY.PO WLANIU OLEJU DO SILNIKA NA DNIE "KANKI" ZOSTALY RESZTKI TEGO OLEJU KTOREMU ZACZOLEM SIE LEPIEJ PRZYGLADAC.NA DNIE SAME BRUDY PAPROCHY itp.NA MOJA UWAGE DLACZEGO OLEJ JEST TAK CIEMNY I BRUDNY ,MECHANIK MOWI ,ZE TO "TYLKO :?: " KURZ. CO MA KURZ,DO OLEJU ,PALCEM ZACZOLEM WYDOBYWAC TEN KURZ Z KANKI ,TO CO MIALEM NA PALCU NIE UWIERZYCIE OKOLO 2mm SREDNICY KAMYK I BYLO TEGO TAM DUZO WIECEJ.OLEJ ZOSTAL JESZCZE RAZ SPUSZCZONY I TYM RAZEM WLALI Z "ORGINALNEGO" KARNISTRA 4LITRY ,1 LITR W BUTELCE ZABRALEM ZE SOBA.NA RACHUNKU BYLO DO ZAPLACENIA ZA 6 LITROW OLEJU POMIMO TEGO ,ZE DOSTALEM TYLKO 5 ,A TAK NAPRAWDE POTRZEBA TYLKO 4 LITRY-WRZYSTKO POWYZEJ JEST ZA DUZO. NA DRUGI DZIEN POJECHALEM TAM JESZCZE RAZ I KAZALEM ZMIENIC OLEJ I FILTR JESZCZE RAZ. ZAUWAZYLEM WTEDY ,ZE TA KANKA DO NALEWANIA OLEJU BYLA WYCZYSZCZONA,ALE STALA PRZY DRZWIACH PROWADZACYCH NA ZEWNATRZ,KTORYMI WCHODZILI ROZNI LUDZIE I SMIECIE MOGL KAZDY WRZUCIC.
JUZ W DOMU DLUGI CZAS POZNIEJ ZACZOLEM SIE PRZYGLADAC BUTELCE OLEJU Z TEGO WARSZTATU ,KTORA Z SOBA WZIOLEM I CO SIE OKAZALO BUTELKA BYLA JUZ WCZESNIEJ OTWIERANA (oczywiscie nie przezemnie) W SRODKU PRAWIE CZARNY OLEJ
CHOCIAZ NIE WYGLADA NA BRUDNY,TERAZ MOJA OBSESJA TO OGLADANIE ROZNYCH OLEJOW I PORUWNYWANIE ,ALE JAK DO TEJ PORY TAK CIEMNEGO OLEJU JESZCZE NIE WIDZIALEM. MOZE KTOS JUZ WIDZIAL JAK TEN OLEJ WYGLADA I MOZE MI PORADZIC TEN OLEJ TO: " 5W-30 FORD FORMULA E " CZY JEST ON ORGINALNIE CIEMNO BRAZOWY :?:
TEN WARSZTAT KTOREGO NIE POLECAM ASO FORD W TARNOBRZEGU NA ULICY SIENKIEWICZA. :571:
PROSZE O RADE CO ZROBIC Z TYM OLEJEM ? e-mail: pilawa@gmx.net

Pzy
23-08-2004, 20:05
Ale łotry! :evil:
Ja pierwsze co bym zrobił, to zaniósłbym ten kanister z osadem na dnie prosto na biurko szefa tego ASO!

Peter
24-08-2004, 08:32
czesc

to co piszesz to rzeczywiscie horror-szczegolnie ze jest to nowej generacji diesel ktory wymaga zdecydowanie dobrej obslugi

jesli chodzi o olej forda 5W-30 to rzeczywscie nie jest najjasniejszy, - jego kolor troche wpada w taki ciemniejszy braz - mi tez kiedys serwis w swidnicy odmierzyl 5 litrow w jakiejs plastykowej konewce - ale jak to zobaczylem to im powiedzialem ze tego nie chce i kupilem u nich nowy 5litrowy baniak ktory przy mnie otworzyli
(serwisu nie chce krytykowac bo tak naprawde jest najporzadniejszy z tych jakie widzialem)

generalnie o olejach mozesz poczytac na forum, ale 5W-30 forda ( i innych producentow) nie jest olejem w pelni syntetycznym - z serii 5 syntetyczne to 5W-40 i 5W-50
ja wlalem raz ten olej w ASO ale wiecej juz tego nie nalalem - jakos nie mialem do tego zbyt duzego zaufania -
a za kupowaniem olejow w tzn puszkach/ baniakach przemawiaja dwie rzeczy - po pierwsze jak jest otwarty przy Tobie to wiesz ze nie jest to jakis przekret - no i jak juz napisalem serwis w tej konewce odmierzyl mi 5l (ps:wszedzie tak robia nie tylko tam) i za tyle pewnie by mnie skasowali podczas gdy w instrukcji jest napisane 4.25l a zeby bylo jeszcze ciekawiej nigdy nie wchodzi tyle ile pisze w instrukcji - u mnie zamiast 4.25 wchodzi rowno 4l - tak samo jest zreszta np. przy wymianie plynu w chlodnicy - rozmawialem kiedys z mechanikiem z ASO i przyznal ze nie sa w stanie sposcic wszystkiego bo czesc zostaje w bloku silnika...


pozdrawiam

Hildegard
28-08-2004, 23:04
PETER !
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ :razz:

maciek911
29-08-2004, 00:48
Witam !!!
Tym ludziom w Tarnobrzegu to powinni zabrać koncesje!!! Precz z Tares Motors.


Pozdrawiam m911

Pzy
29-08-2004, 10:54
W mojej opinii zaistniała sytuacja kwalifikuje się przynajmniej do wysłania maila do Ford Polska z opisem zdarzenia.
Bo jeśli my - użytkownicy Fordów i jednocześnie klienci ASO nie zaczniemy walczyć z nieuczciwością autoryzowanych serwisów - to sami będziemy w przyszłości na tym tracić...
Proponuję wysłać maila do Ford Polska, to nic nie kosztuje - a może pomóc.
Poniżej podaję stosowne namiary.

kontakty@ford.com
telefon: (22) 608 67 67 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 17.00)

Greg
29-08-2004, 11:07
Nasze serwisy sa tansze niz np w Austri i Niemczech ale to nie powod zeby takie cuda wyczyniac . Tez mysle ze Ford Polska powinien dostawac informacje od nas ( klientow )
co sie dzieje w serwisach , U ktorych dumnie na scianach wisi logo FORD - a . A z obsluga roznie bywa .
Pzdr.

Hildegard
29-08-2004, 17:47
JUZ KILKA RAZY WYSYLALEM E-MAILE W TEJ SPRAWIE DO FORD POLSKA ,ALE JAK DOTAD BEZ ZADNEGO ODZEWU.
WYGLADA NA TO,ZE KLIJENT JEST DLA NICH WAZNY JAK KUPUJE AUTO A POTEM TO NAJLEPIEJ SZANOWNEMU PANSTWU NIECH NIE PRZESZKADZA :evil:
ALE TO ZMIENIA TEZ MOJ STOSUNEK DO NICH ,PONIEWAZ TERAZ W WARSZTATACH FORDA BEDE ROBIL TYLKO TO CZEGO NIE BEDA POTRAFILI ZROBIC GDZIE INDZIEJ.
POZATYM 760 zlotych ZA PRZEGLAD DO TEGO Z MOZLIWOSCIA SKASOWANIA SILNIKA PRZEZ ASO FORD TO NIE TANIO :572:
Pozdrawiam wszystkich :)

goral
29-08-2004, 20:47
taaak ... to jest właśnie wielmożne Ford Polska i ich podejście do klienta. My juz cos o tym wiemy ... ehhhh.
A temu ASO nalezy się odpowiednia ocena w naszym rankingu !

denon2000
29-08-2004, 21:23
....PONIEWAZ TERAZ W WARSZTATACH FORDA BEDE ROBIL TYLKO TO CZEGO NIE BEDA POTRAFILI ZROBIC GDZIE INDZIEJ...

Po ASO prędzej spodziewałbym się sytuacji odwrotnej :D

Pzy
29-08-2004, 22:33
JUZ KILKA RAZY WYSYLALEM E-MAILE W TEJ SPRAWIE DO FORD POLSKA ,ALE JAK DOTAD BEZ ZADNEGO ODZEWU.

Cóż, to świadczy tylko i wyłącznie o ich "kulturze" :wink: i "profesjonalnym" :wink: podejściu do kontaktów z Klientami.
W każdym razie nawet jeśli nie odpowiadają na maila - to faktem jest, że go otrzymują i chcąc-nie chcąc czytają, przynajmniej częściowo :roll:
A im więcej takich maili - tym większa szansa, że Ford Polska wreszcie zauważy, że coś jest chyba nie tak z niektórymi serwisami...

P.S.
Hildegard - przy okazji taka drobna uwaga :)
Otóż pisanie postów DRUKOWANYMI LITERAMI oznacza "krzyczenie". Netykieta forum dopuszcza to, ale jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Hildegard
29-10-2004, 18:00
TUTAJ (http://www.ford-simmering.at/) kupilem swojego focusa, trzeba powiedziec ,ze przy klijencie sie staraja :516:

jumper1
25-04-2005, 12:41
Jeżeli ford polska nie odpowiada przynajmniej można ich do PIHu podkablować za wciskania starego oleju jako nowego. Ja jeżdze do nieautoryzowanego serwisu forda i nigdy mi sie cos takiego nie przytrafiło olej biorą z półki oryginalnie zakrecony wlewają a reszte z banki 5 litrowej pakuja do bagażnika, a za przegląd przynjamniej ode mnie nic niebiorą jeżdże tam już jakis czas i już mnie znają.