Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Nawiew dla odparowania widoku na lusterka


Yabollek
08-06-2012, 20:32
Witam.
Mój problem polega na tym iż w deszczowe dni wkurza mnie strasznie niemożliwość odparowania miejsc przez które patrzę na lusterka boczne.
Z tych okrągłych wycięć które w teorii stworzone są właśnie do tego celu prawie w ogóle nie leci powietrze - testowałem różne warianty nawiewu (sama szyba, sam przód, zamknięte nawiewy przednie) i prawie w ogóle nie jest tam wyczuwalny powiew który skutecznie odparował by mi boczne kąty.

Sytuację trochę ratują nawiewy przednie (prawy, lewy) które można ustawić maksymalnie do góry i skręcić na szyby, ale to połowiczne rozwiązanie bo akurat nie sięgają w miejsca przez które patrzę (odparowują gdzieś dopiero na 1/3 długości).

Czy ten model tak ma może coś mam przytkane pod kokpitem, nadmienię że same nawiewy (szyba, przód, nogi) działają poprawnie.

hirotaro
08-06-2012, 21:07
kolego a może czas na filtr kabinowy...niby nic wielkiego a efekt po wymianie jest miałem podobnie

Yabollek
08-06-2012, 22:29
kolego a może czas na filtr kabinowy...niby nic wielkiego a efekt po wymianie jest miałem podobnie

To nie to, filtr kabinowy wymieniałem samodzielnie miesiąc temu razem z filtrem powietrza i paliwa (własnymi ręcami więc 100% pewności jest). Przed wymiana wiało tak samo.
Może sprecyzuję: problem dotyczy tylko słabego lub braku nawiewu z tych dziur po bokach deski (okrągłych). Te prostokątne (4 przednie), szyba i nogi działają poprawnie i mocno dmuchają.

Wie ktoś jak to jest łączone i z którym nawiewem (szyba, czy przód), czy może to ma jakaś ekstra rurę którą mogę mieć zapchana?

Mariusz
08-06-2012, 22:34
W moim przypadku problem jest identyczny jak u Ciebie. Jakoś się do tego przyzwyczaiłem, ale rzeczywiście jest tak jak piszesz. U mnie też z tych małych, okrągłych nic nie dmucha, albo tak słabo, że ja nie czuję tego, ani szyba boczna. W ekstremalnych sytuacjach uchylam bardzo delikatnie szybę/szyby, a w zimie przy dużych mrozach włączam klimę która to osusza powietrze.

fundil
09-06-2012, 04:17
Te boczne nawiewy działają jak naciśniesz ten duży guzik z żółtym napisem :D
http://obrazki.elektroda.pl/2659493000_1301770147.jpeg

Mateoo
09-06-2012, 08:38
Tak mi się wydaje, że ten model tak ma :D U mnie z malutkich też nic nie leci :D Znaczy leci ale ledwo ledwo. :) Tyle, że jak mi parują boczne szyby to daję te właśnie lewe i prawe otwieram, resztę zamykam i ustawiam pół na przednią szybę, pół na nawiew i elegancko po chwili schodzi :) Może nie od razu ale schodzi :)

Pawel
09-06-2012, 09:59
a w zimie przy dużych mrozach włączam klimę która to osusza powietrze. Która i tak Ci nie działa przy Climatronicku :one: :D

rednaxelA
09-06-2012, 11:56
i tak Ci nie działa przy Climatronicku
Czemu przy klimatroniku dziala inaczej niz przy manualu?

eddek
09-06-2012, 12:30
Która i tak Ci nie działa przy Climatronicku :one: :DDziała parownik, który osusza powietrze.

misiuikotek
09-06-2012, 22:40
Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał w klimatroniku klima zadziała dopiero w temp. pow 3 stopni . A po włączeniu tak zwanego odmrażania przedniej szyby(przycisk max na obrazku wyżej) powietrze jest puszczane przez osuszacz.

Yabollek
09-06-2012, 22:57
Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał w klimatroniku klima zadziała dopiero w temp. pow 3 stopni . A po włączeniu tak zwanego odmrażania przedniej szyby(przycisk max na obrazku wyżej) powietrze jest puszczane przez osuszacz.

Problem nie dotyczy tylko szyby przedniej na którą dmucha doskonale podczas długiej jazdy. Nie wyobrażam sobie jazdy z nawiewem odparowującym przez powiedzmy 3-4h.
Chodzi mi o ulepszenie/naprawę nawiewu na boczne szyby blisko krawędzi (bo jakoś nie czuję aby wiało przez te okrągłe otworki).