Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Spadek mocy przy wskazaniu temperatury zerowym.


robarek
11-06-2012, 20:28
Witam!
Spotkało mnie w trasie coś takiego: jadę ja sobie aż tu nagle czuje że auto nie ma mocy. Najpierw myslałem, że to rura od turbo, ale widzę że nie dymi przy dodaniu gazu i rura niedawno wymieniona. Patrzę ja na wskażniki a tu temperatura tak jak przy wyłaczonym zapłonie. Zatrzymałem się, wyłaczyłem silnik i słyszę, że wentylator pracuje. Wyłaczył się dopiero po odłaczeniu aku. Podłaczyłem aku, odpaliłem i wszystko OK. Jade ja sobie a tu znów wskaznik temperatury opada i brak mocy. Zdarzyło się to jeszcze dwa razy i za każdym razem po wyłaczeniu i uruchomieniu silnika było OK (w czasie jazdy), z tym że nie właczał sie wentylator (być może dlatego, że podejrzewając o psikusy klimę nie właczałem jej). Po dojechaniu na miejsce, auto stało cztery dni po czym odpaliłem normalnie i dojechałem z powrotem (230 km) bez problemów.
Czy miał ktoś podobny przypadek a jeżeli tak to co było tego przyczyną?

andrzej196712
11-06-2012, 22:30
Na 100% jest to czujnik temperatury ,,wody,, usytuowany z prawej strony głowicy ,Miałem ten sam problem będąc w trasie.Na odcinku ok 350 km z 50 razy musiałem wyłączać zapłon w biegu i ponownie motor odpalać bo nie szło jechać na parę minut pomagało potem znów to samo. Dodam jeszcze że za czujnik zapłaciłem chyba coś ok 160 zł.

robarek
12-06-2012, 07:28
Tak właśnie podejrzewałem. Czujnik jest z prawej patrzac od przodu samochodu? Jakoś nie mogę go zlokalizować. Może jakieś zdjęcie? Czujnik w serwisie 177 zł a w INTER CARS 77 zł.
Jeszcze jedno pytanie: czy to jest czujnik z wtyczką na kabelku czy bez kabelka, bo mam sprzeczne informacje?

andrzej196712
12-06-2012, 16:01
Z prawej strony masz plastikową osłonę. Gdy ją zdejmiesz pod kołem będzie czujnik.,czujnik jest z wtyczką i jest podobny do świecy żarowej.Jak pamiętam to był jakiś mały problem z wykręceniem.Ale na pewno sobie poradzisz jak nie to za trzy dychy powinien ci jakiś majster pomóc .Powodzenia

robarek
12-06-2012, 21:33
Dzięki, jutro będę próbował.

Mariusz
12-06-2012, 21:56
Masz tu klucz do czujnika:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136727

robarek
14-06-2012, 19:20
Wymieniłem w ASO za 64 zł. Natomiast przy okazji sam wymieniłem pasek od wspomagania. (koszt w ASO 80 zł )