Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] po zatrzymaniu obroty na 3 tys


christtoph
18-06-2012, 12:57
witam
juz drugi raz w ciagu tygodnia po zatrzymaniu auta np na swiatlach obroty skacza do 3 tys lub troche wyzej dokladnie nie zauwazylem bylem zajety wyrzuceniem z biegu na luz. czy to krokowiec?

darvark
19-06-2012, 20:46
na 90% tak to krokowiec.

tomimacko
20-06-2012, 06:50
pare dni temu też to przerabiałem wymieniłem krokowca(nowego)nie kupuj urzywek i jest Ok

christtoph
20-06-2012, 07:29
witam
dzieki ,jednak wczoraj odkrylem skad te skoki,wiec tak skok na 2,5 tys zdazyl sie 3 razy w ciagu tygodnia natomiast po zatrzymaniu utrzymywanie przez chwile obrotow 1500obr/min zdazalo sie wczoraj ciagle,i na lpg i na pb okazalo sie ze to zdaza sie wylacznie przy zalaczonym klimatyzatorze a co ma zwiazek z obciazeniem silnika oraz podnoszeniem obrotow w czasie pracy klimy.Tak wiec nic sie nie popsulo pozatym krokowiec bylby do wymiany jak sie okazalo gdyby na postoju obroty skakaly a one zawsze stabilne.dzieki za podpowiedzi. pozdrawiam

Regis_____
27-06-2012, 16:07
przeczyść styki od przepływomierza. W Megance miałem taki problem, wymieniłem silniczek krokowy i połowiczny sukces był. okazało się, że styki były zaśniedziałe i dawały w dupę...

christtoph
30-07-2012, 10:46
wszystko wyczyscilem,przepustnica czysta utrzymywanie obrotow wysokich przez chwile po zatrzymaniu to prawdopodobnie reakcja komputera na obciazony silnik swiatla,klima,dmuchawa itd po sekundzie czy 2 s obroty wracaja na swoje miejsce,nie skacza nie wibruja, dzieje sie tak zawsze gdy zalacze klime gdy nie tego nie ma ???

christtoph
02-04-2013, 15:19
witam
odswiezam temat gdyż problem wrocil,poprzedni zakonczyla wymiana czujnika polozenia przepustnicy, 8 miesięcy spokoju i oryginalny bynajmniej tak mowi sprzedawca niby znaczek forda i symbole sa, zepsul się po 8 miesiącach i znow zaczely się skoki obrotow po zatrzymaniu pojazdu,oraz przegazowywanie samoczynne przy zmianie biegow na wyższe najbardziej z 1 na 2 i z 2 na 3 bieg.
moje pytanie brzmi czy jest jakas przyczyna szybkiego zużycia się potencjometru czy po prostu wyrob jest słabej jakości ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3137886359 to ten czujnik u tego sprzedawcy,zalatwilem ze w ramach reklamacji sprzedaje mi drugi nowy za pol ceny.

Plewka1302
12-04-2013, 20:46
ja u siebie mam podobnie, jutro zaczynam od czyszczenia krokowca

christtoph
12-04-2013, 20:55
hm ciekaw kupiłem nowe kable i problem na razie zniknal czyzby to nie czujnik, nowy mam w razie co za pol ceny wiec już się nie martwię :P

korek007
13-04-2013, 08:06
... to ten czujnik u tego sprzedawcy,zalatwilem ze w ramach reklamacji sprzedaje mi drugi nowy za pol ceny.
Witam
Jak na oryginał, to tanio. Ale sprzedawca nie podaje w opisie, że jest to TPS oryginalny fordowski, lecz tylko że jest fabrycznie nowy, co nie jest tożsame. Z reguły, jeżeli ktoś wystawia część oryginalną, to o tym pisze. Takie jest moje zdania.

christtoph
13-04-2013, 10:53
to sa oryginalne części sprzedawane z zadrapanym znaczkiem forda gdyż nie wolno poza salonami ASO handlowac czasciami oryginalnymi ale w ten sposób sprzedawac jako zamiennik. Nowy w aso kosztuje 370 pln a tu 100 a ponieważ zalatwilem sobie taki sposób reklamacji po 8 miesiącach użytkowania ze kupiłem za 60 pln z wysylka nowy. Okazuje się ze tamten działa bez zarzutu wiec jest zapasowy jakby co.

korek007
13-04-2013, 13:42
to sa oryginalne części sprzedawane z zadrapanym znaczkiem forda gdyż nie wolno poza salonami ASO handlowac czasciami oryginalnymi...
Jest wiele sklepów, w których można kupić oryginalne części z logo forda, nie mających nic wspólnego z ASO.

christtoph
13-04-2013, 16:20
dobra widze ze nie kumasz o co chodzi :) potencjometry są sprzedawane jako zamiennik a nie przez sieć forda dlatego cena jest niższa , a działanie to samo, nie zostały zamontowane na pierwszy montaż. kończymy temat. pozdrawiam

korek007
13-04-2013, 21:15
dobra widze ze nie kumasz o co chodzi ....kończymy temat. pozdrawiam
Nie tak szybko. Może mi wyjaśnisz, czego nie kumam? I o co chodzi z tym: "nie wolno poza salonami ASO handlowac czasciami oryginalnymi" ?