Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] czujnik temperatury nie działa, nie załanczają sie wentylatory


niedzwiadek106
30-06-2012, 17:54
Witam mam taki problem z moim autem, silnik jak pracuje to wogle wentylatory sie nie załanczają gdy zdejmuje kostke z czujnika górnego nad termostatu to po paru sekundach sie załancza i ciągle pracuje. to jest zły czujnik czy termostat ma coś z tym wspulnego? Tak samo wskażnik temperatury stoi w miejscu w pionie tak jak by sie nie grzał. Pozdrawiam

darmodziej
30-06-2012, 18:09
Wentylatory w tym aucie włączają się przy temperaturze około 102°C, jeżeli go do tej temperatury nie rozgrzejesz, to się nie włączy. To, że włączają się przy zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury, jest normalne.

niedzwiadek106
30-06-2012, 20:53
ostatnio wymieniałem silnik i jak go odpaliłem to pracował na wolnych obrotach az zaczeła woda się gotowac i po wyjęciu kostki dopiero wentylator pracuje. z drugiego silnika wstawiłem uzywany czujnik ten górny nad termostatem i było tak samo

darmodziej
01-07-2012, 08:54
az zaczeła woda się gotowac
Woda? Powinien być płyn chłodniczy, ma wyższą temperaturę wrzenia.
Czy zbiorniczek wyrównawczy był zamknięty oryginalnym korkiem? Układ chłodzenia w Mondeo jest układem zamkniętym, ciśnieniowym. Wzrost temperatury powoduje wzrost ciśnienia, co podnosi temperaturę wrzenia. Normalnie w Mondeo wentylatory włączają się przy temperaturze około 102°C.

supermario1
06-01-2013, 06:18
Wymień czujnik bo pewnie jest wadliwy, po zdjęciu kabla do kompa idzie sygnał że silnik jest gorący i dlatego włączają się wentylatory.

darmodziej
06-01-2013, 08:05
po zdjęciu kabla do kompa idzie sygnał że silnik jest gorący Niezupełnie. Po odłączeniu czujnika komputer dostaje informację, że czujnik nie jest podłączony, więc nie wie, jaka jest temperatura i wentylatory włącza na wszelki wypadek.