Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] 1.8 Duratec Dymi z rury wydechowej i bierze olej


martinfrost
30-06-2012, 18:22
Witam. Niedawno zakupiłem Forda Mondeo i zauważyłem, że pobiera sporo oleju. W ciągu tygodnia poziom potrafi zejść od połowy miarki do minimum. Mieszkam w Irlandii, także remont silnika sporo kosztuje. Wiem, że uszczelka pokrywy zaworów jest do wymiany bo wkoło jest olej, ale to nie powinno wpływać na takie zużycie. Przy wyższych obrotach - około 4 tys. - na postoju pojawia się dymek. A pod rurą jest delikatnie mokro - jakby woda. Oto filmik (45 sekunda) https://www.youtube.com/watch?v=uOAlqmuiNfw
Dolewam oleju 5w30, nie wiem jaki był lany poprzednio, taki jest w specyfikacji.
Dodam jeszcze, że przy odpaleniu z rana jest czyściutko - nie ma żadnego dymu. Czy to mogą być pierścienie lub uszczelniacze?

1olek
30-06-2012, 20:27
Może być wywalona uszczelka pod glowica bo dla mnie to on para kopci, sprawdz jak z poziomem wody w zbiorniczku wyrównawczym, czy nie bulgocze, nie smierdzi spalinami, nie ma w niej oleju itp. Co do brania oleju to albo usczelniacze co jest czeste w MKIII lub pierścienie co również się zdarza. Można zrobić probe olejowa.

P.S. Nie mow tylko ze kupiles to autko z gazeta.ie ;)

martinfrost
30-06-2012, 21:11
Płyn chłodniczy jest czysty, poziom się nie zmienia. Spaliny na przeglądzie wyszły w normie. Świece po odkręceniu nie wyglądają źle, trzy mają delikatny szary nagar. Ponadto kapie z nich olej przy wyciąganiu (uszczelka zaworów).

Dodam jeszcze, że ciśnienie w cylindrach wynosi po około 14,5 bara na każdym (0,1 - 0,2 różnicy). Wymienię uszczelkę zaworów i sprawdzę podwozie, bo w okolicy skrzyni jest wilgotno.