Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] co to za urządzenie


benq87
01-07-2012, 12:20
witam,
jestem nowy na forum i prosze o wyrozumialosc, mam mondka od nie dawna, i zastanawia mnie co to za urzadzenie i do czego sluzy, gdyz do niego powinna byc wpieta gumowa rurka, ktora u mnie zostala zaslepiona srubą, po wpieciu jej na miejsce, samochod wczoraj jechal normalnie (samochod troche inaczej reagowal na pedal gazu) a dzisiaj odpalal i za chwile gasl, po ponownym zaslepieniu go sruba samochod chodzil normalnie (?) tj nie gasł

darmodziej
01-07-2012, 12:26
EGR, czyli zawór recyrkulacji spalin.

benq87
01-07-2012, 12:38
oki, w takim ukladzie co mozna zrobic, zeby wpiac ta gumowa rurke na swoje miejsce i zeby bylo ok, btw. podczas zatkania tej rurki samochod trzymal obroty na benzynie ok 1k. na gazie podobnie po wpieciu przez jakis czas obroty ok 900 czyli tak jak powinno byc, natomiast po powrocie z trasy samochod bardzo falowal, a dzisaij jak wyzej nie chcial juz odpalac

darmodziej
01-07-2012, 12:43
Możesz spróbować wyczyścić ten zawór, albo go zaślepić. Zaślepia się wkładając cienką blaszkę pomiędzy zawór, a rurę, do której jest przykręcony dwoma śrubami M8.

benq87
01-07-2012, 12:55
ok sprobuje go najpierw wyczyscic, i zobacze co sie bedzie dzialo, zeby juz nie klepac nowego postu, jak dobrac sie do nawiewu ktory zaczal od niedawna wiac tylko na przednia szybe nie wazne czy w obiegu otwartym czy zamknietym, i nie wazne na jakiej predkosci, z gory bylbym wdzieczny za jakis tutorial i jakies fotki

darmodziej
01-07-2012, 13:00
zaczal od niedawna wiac tylko na przednia szybe
To wskazuje, że nie dochodzi podciśnienie sterujące kierunkiem nawiewu, w takim przypadku wieje właśnie na przednią szybę. Sprawdź rurki doprowadzające podciśnienie do kabiny.

Tak wygląda blaszka, którą ja zaślepiłem EGR-a. Zdjęcie zrobiłem, kiedy wyjąłem ją, by sprawdzić jej stan, dlatego jest wybrudzona jakąś pastą uszczelniającą. Wykonana jest z aluminiowej blaszki grubości około 0,5mm.