Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] świecąca się kontrolka poduszek powietrznych


mariusz01041975
18-08-2009, 23:09
Witam wszystkich , mam problem .
Jakiś czas temu około 3 tygodni temu , jadąc autem ni z tąd ni z owąt zaczeła mi migać kontrolka poduszki powietrznej na desce rosdzielczej (ta między zegarami) , wyłączyłem silnik a następnie go uruchomiłem i było ok.
Po jakimś przejechaniu 5 km. znowu się zapaliła, i tak jest do dziś dnia.
Po przekręceniu zapłonu świeci sięciągle , po uruchomieniu silnkia po chwili gaśnie , a następnie miga z czestotliwością 1 9 1 9 1 9 1 9 1 9 a potem już ciągle świeci.
Czy ktoś wie co to może być za usterka , a jak tak to jak ją naprawić ???
Za pomoc z góry dziękuję.

Mariusz
18-08-2009, 23:22
Szukajka się kłania, ale masz http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29844&highlight=kody+b%B3%EAd%F3w

mariusz01041975
19-08-2009, 01:00
Ale o co chodzi ?
To co mi podałeś to coś z klimą, a u mnie klima działa.

SrebnaStrzała
19-08-2009, 01:14
Ale o co chodzi ?
To co mi podałeś to coś z klimą, a u mnie klima działa.

Koledze się pewnie pomyliło. Szukaj kodów Airbag ;)

Mariusz
19-08-2009, 06:11
Rzeczywiście, pomyliłem się. Tu masz http://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=ogolne&type=16

Borys
19-08-2009, 11:22
Tu masz też opis kodów
http://www.forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66122&highlight=kod+poduszki

mariusz01041975
20-08-2009, 10:48
Ok, wiem jaki to błąd , ale chodzi mi jaka to przyczyna że talie coś się pojawiło , jak to go naprawić żeby było ok.
Do tej kontrolki poduszek , dołączylo jeszcze czasami brak klaksona , czasami jest a czasami go niema.
Ponoć pod kierownicą leci jakaś taśma z przewodami i tam może coś nie łączyć lub coś się wypieło.
Czy wystarczy rozebrać pod kierownicą obudowę żeby to zobaczyć , czuy konieczne jest zdemondowanie poduszki z kierownicy, jak ta to jak to się robi żeby nie wystrzeliła ?
Z góry dziękuje za pomoc.

RECONDO
23-08-2009, 08:58
Odkręcić poduchę i przykręcić ponownie pamiętając o takim umiejscowaniu taśmy by nie byłą dociskana srubami mocującymi (podczas skręcania warto sprawdzić działanie klaksonów - zdarza się że przed montażem jest ok a po już nie).

mariusz01041975
25-08-2009, 19:16
Witam .
Mam problem , a zaczeło to się tak przy wymianie skrzyni biegów i opuszczeniu podłużnic wyszedł drążek kierowniczy z pod kierownicy (wałek w kształcie trujkąta z plasyikiem w środku) kierownica wtedy kręciła się bezwładnościowo, liczyliśmy obroty od początku do końca i było okolo 36 obrotów jak dobrze pamiętam ,ustawiliśmy na środku 18 obrotów kierownicy i zmątowaliśmy ten drążek tak jak powinien być.
Po jakiś czasie zapaliła się kontrolka poduszki powietrznej na desce rozdzielczej najpierw miga a następnie świeci ciągle , po jakimś czasie zauważyłem że raz mam klakson a zaraz go nie mam, a pare dni temu zauważyłem że także nie mam tempomatu, tak jakby to co znajduję się na kierownicy tak jak by nie działało ?
Wytaje mi się że coś może nie łącztć lub coś się wypieło, sprawdzałem tyle o ile ale nc na pierwszy rzut oka nie zauważyłem.

-saper-
25-08-2009, 20:43
Witam przerabiałem podobny problem jak masz kod błyskowy 19 to na pewno masz uszkodzona taśmę pod poduszką na kierownicy (klakson tez raz miałem a raz nie) musisz odkręcić plastiki osłaniające przy kierownicy ściągnąć podusze(mocowana od tyłu na śruby) odkręcić kierownice odpiąć i wyciągnąć taśemke ona jest w takiej obudowie ale ją widać weź
miernik i sobie sprawdź po kolej obwody taśemki pewno jakaś ścieżka jest przerwana i pewnie nie jedna tasiemki nie naprawisz musisz kupić nowa ja kupiłem na allegro używaną za 60 zł i wszystko działa poprawnie

( tylko odłacz akumulator zeby poduszka nie wystrzeliła )

mariusz01041975
26-08-2009, 19:22
Tak mam kod blyskowy 1 9 1 9 1 9 1 9 1 9 a następnie świeci sięciąlgle.

-saper-
26-08-2009, 20:05
Tak samo ja miałem i była uszkodzona taśemka ta pod poduszką kierowcy jak ściągniesz poduszke i kierownice to dostaniesz się do tej taśemki ona jest w obudowie wygląda tak (a te wajchy się odpina)
http://moto.allegro.pl/item718398832_mondeo_mk3_2_0_16v_tasma_poduszki_ai rbag.html
lub tak bez przełączników
http://moto.allegro.pl/item712470315_mondeo_mk3_tdci_16v_tasma_poduszki_a irbag.html

mariusz01041975
31-08-2009, 09:59
Tak kolego, to jednak była taśma pod kierownicą, dzięki za pomoc, pozdrawiam.

mariusz01041975
13-03-2012, 17:12
Powracam do tematu, dotyczacy kontrolki poduszki powietrznej.
Bylo dobrze po wymianie tasmy pod kierownica.
Problem powrocil, niedosc ze swieci sie poduszka na desce rozdzielczej to i takze poduszka na konsoli srodkowej.
Tasma raczej jest ok, jest klakson, tempimat dziala.
Obie kontrolki i ta na desce i na konsoli, swieca sie, ciagle.
Co tym razem sie uszkodzilo ?

Never86
02-07-2012, 22:49
Witam,
mam problem z kontrolką od poduszek powietrznych - po przekręceniu kluczyków kontrolka zapala się, potem gaśnie, po 2-3 sekundach znowu zapala się, gaśnie i znów zapala, następnie 3-4 sekundy przerwy, po czym powtarza się to 20 razy, później świeci się ciągle.
Dodam że poduszki są oryginalne a przód nigdy nie był rozbity. Samochód jest z 2002 roku, i kupiony został przy przebiegu 175 000 km.

Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?

rednaxelA
03-07-2012, 05:27
Policz mignięcia kontrolki - kody błędów są dwucyfrowe i są powtarzane 3 razy chyba - potem kontrolka swieci na stale - np 2 szybie migniecia przerwa 6 szybkich migniec przerwa i z nowu 2 i tak dalej to kod 26 = sprawdzasz go w ponizszym linku i wiesz co sie dzieje

Większość błędów kasuje sie sama po usunieciu przyczyny wiec nie trzeba jechac na komputer zey skasowac

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60435

Radmon
18-12-2012, 20:25
witam panowie mam taki problem ,że świeci mi się kontrolka poduszek kodem 49 i jest to czujnik położenia fotela u mnie nie ma go wogóle czy można jakoś go obejść?bo po lifcie nie miały tego wie ktoś może na jakiej zasadzie on działa?czy można poprostu zewrzeć te dwa piny?

Wesoly_krk
19-12-2012, 06:11
Mi też się zapaliła kontrola poduszki. Okazało się że zgnil czujniki uderzenia z przodu, jakby tego mało było, we wtyczce od czujnika, bolce też zgniły i musiałem jechać do mojego kolegi od używanych części, żeby obciąć nowa wtyczkę z anglika i wlutowac do mnie. Po wizycie u gościa co to naprawił na poczekaniu, spokój.

Radmon
19-12-2012, 14:26
ja czujniki mam ok tyko okazalo sie ze mam siedzenia od anglika i nie mam czujnika polozenia fotela i chce wiedziec jak go obejsc zeby byla aktywna poduszka

YOGI7456
03-02-2013, 12:02
Cześć,jestem nowy,nie znalazłem powitalni wiec zrobie to tutaj,a przy okazji mam do Was małe pytanko dotyczące auta mojego ojca,no wiec witam wszystkich,jestem Sławek,mieszkam w Radomiu i ojciec posiada mondeo mk3 TDDi 2002r tzn kupil sobie przedwczoraj,auto jest do poprawek lakierniczych o czym sprzedajacy poinformowal,mial tam wymieniony przedni zderzak bo bylo malutkie pukniecie ale poduszka nie wystrzelila,no wlasnie i ta poduszka mnie tak irytuje:evil:pali sie caly czas,jak sinik sie rozgrzeje to zapala sie i znika ale ogolnie to pali sie caly czas,i pytanie jest tego typu czym to moze byc spowodowane?bo skoro poduszka nie wystrzelila?nie znam sie na fordach wogole od lat jezdze BMW,ojciec jezdzi fordami juz od kilku ladnych lat ale on to sie tez nie interesuje,tymbardziej nie siedzi po forach,pomyslalem na poczatku ze moze byc walnieta mata zajetosci fotela(w BMW tak wlasnie czesto jest)poprzedni wlasciciel wspominal cos u akumulatorze,no i wlasnie nie wiem ocb z ta poduszka,wiadomo,mozna ja skasowac ale chyba lepiej by bylo to "naprawić" albo chociaz znac przyczyne palenia sie jej,co Wy na to?:?

pozdro

Wojtek
03-02-2013, 12:08
Kontrolka na desce świeci się cały czas czy mruga ?

Pozdrawiam
Wojtek

YOGI7456
03-02-2013, 12:11
Kontrolka na desce świeci się cały czas czy mruga ?
tzn ona sie pali caly czas ale jak silnik sie rozgrzeje to mruga kilka minut i znowu sie pali normalnie bez mrugania

Wojtek
03-02-2013, 12:34
Jak będzie mrugała to sprawdź z jaką częstotliwością. Jakie są cykle mrugania.
W poniższym temacie masz kody błyskowe co oznaczają poszczególną usterkę związaną z poduszką.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=4307

Jeżeli nic nie dopasujesz to podłączenie pod komputer prawdę Ci powie.

Pozdrawiam
Wojtek

YOGI7456
03-02-2013, 13:00
dzieki,cos pogrzebie,pozdro

do zamkniecia chyba

Wojtek
03-02-2013, 13:03
Jak sprawdzisz to daj znać na Forum.
Może w przyszłości będzie pomocne dla innych.

Pozdrawiam
Wojtek

YOGI7456
06-04-2013, 17:35
siema,problem juz dawno rozwiazany alew teraz zebralem sie zeby napisac co bylo nie tak,otoz urwny byl czujnik za grillem tzn wogole go nie bylo,zostal "dorobiony" i poduszka sie nie pali,mialem kod 42,pozdro

radekg32
01-05-2013, 19:45
Jak będzie mrugała to sprawdź z jaką częstotliwością. Jakie są cykle mrugania.
W poniższym temacie masz kody błyskowe co oznaczają poszczególną usterkę związaną z poduszką.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=4307

Jeżeli nic nie dopasujesz to podłączenie pod komputer prawdę Ci powie.

Pozdrawiam
Wojtek

Dzis u mnie zaczela nagle migac.
Miganie zaczyna wystepowac po okolo 20/30 s po wł. zaplonu.
Czestotliwosc to 2 mrugniecia przerwa,4 mrugniecia przerwa.........i znowu 2 i potem 4.
Razem jest takich cykli 5 po czym kontrolka zapala sie calkowicie i tak jest to momentu ponownego rozruchu.
Sprawdzalem kilkakrotnie i za kazdym razem jest taki sam cykl migania i potem palenia sie kontrolki.
Niestety ale z opisu z powyzszego linka nie jestem w stanie nic dopasowac.

YOGI7456
01-05-2013, 19:50
2 mrugniecia przerwa,4 mrugniecia przerwa.........i znowu 2 i potem 4. no to kod 24

2 błyśnięcia-obwód poduszki pasażera.
4 błyśnięcia-obwód napinaczy pasów bezpieczeństwa.

tylko co ma poduszka do pasow?ja tez nie wiem jak oni to odczytuja,u mnie facet wszedl do auta,opalil,zobaczyl 42 i juz sam dalej ogarnial problem,nie tlumaczyl co i jak to odczytal,na czym to polega i wogole

radekg32
01-05-2013, 20:07
no to kod 24

2 błyśnięcia-obwód poduszki pasażera.
4 błyśnięcia-obwód napinaczy pasów bezpieczeństwa.

tylko co ma poduszka do pasow?ja tez nie wiem jak oni to odczytuja,u mnie facet wszedl do auta,opalil,zobaczyl 42 i juz sam dalej ogarnial problem,nie tlumaczyl co i jak to odczytal,na czym to polega i wogole

I problem zostal rozwiazany ?
Chyba jutro wypne i przeczyszcze kostki pod siedzeniami,moze to cos da.

sq7lqr
01-05-2013, 20:34
kod 24 jest chyba od kurtyny kierowcy, to tak na marginesie, ale mogę się mylić,(ja zawsze podłączam komputer), pamiętaj tylko, jak będziesz majstrował przy poduchach, żeby kilka minut wcześniej odpiąć baterię,
do kolegi "YOGI7456"-poduszka do pasów ma bardzo dużo, występują napinacze pirotechniczne, które w momencie uderzenia wybuchają i ściągają pas

radekg32
01-05-2013, 20:54
Wiec co proponujecie ?

sq7lqr
01-05-2013, 20:59
ja proponuję odpiąć baterię, odczekać jakieś 10 min, sprawdzić wtyczki pod fotelem( nawet jednym i drugim), sprawdzić ftyk od kurtyny kierownika, może coś pomoże, jak nie to na kompa

radekg32
01-05-2013, 21:13
sprawdzić ftyk od kurtyny kierownika

Bedzie on pod fotelem kierowcy ?

sq7lqr
01-05-2013, 21:21
nie, gdzieś z tyłu na słupku, nie pamiętam dokładnie gdzie to jest w kombiaku,(dawno nie wymieniałem kurtyny w kombi) ale w SD i HB jest na tylnym słupku

radekg32
01-05-2013, 21:26
Ostatnio co robilem przy samej instalacji to rozbieralem oba slupki srodkowe.Ale aku byl odlaczony i jezdzilem kilka dni az do dzisiaj.............

sq7lqr
01-05-2013, 21:35
to wydaje mi się, że przyczyną może być właśnie to Twoje rozbieranie, na środkowym słupku na dole przy progu jest właśnie czujnik uderzenia bocznego odpowiedzialny za kurtynę, może się tam coś rozłączyło?

radekg32
01-05-2013, 21:42
Rozbieralem oba,na ktorym ten czujnik jest ?
Hmmmm tylko dlaczego od razu nie zapalala sie kontrolka tylko po kilku dniach ?

YOGI7456
01-05-2013, 21:46
do kolegi "YOGI7456"-poduszka do pasów ma bardzo dużo, występują napinacze pirotechniczne, które w momencie uderzenia wybuchają i ściągają pas a to moze,na fordach sie nie znam,problem byl u ojca w mundku,ja jezdze calkowicie czym innym

sq7lqr
01-05-2013, 21:55
a to moze,na fordach sie nie znam,problem byl u ojca w mundku,ja jezdze calkowicie czym innym

w większości marek aut z drugiej połowy lat 90 i do teraz występują albo napinacze pasów, albo same pasy pirotechniczne, albo jedno i drugie

"radekg32", czujniki są na obu słupkach, na lewym od lewej kurtyny, na prawym od prawej kurtyny, a nie zapaliło się od razu, bo może przy rozbieraniu coś Ci się wypieło ale nie do końca i jeszcze stykało, a na dołkach się rozpięło całkiem i teraz świeci

radekg32
07-05-2013, 20:15
Dzis rozebralem oba slupki,wypialem kostki pod oba fotelami,w sumie zrobilem wszystko to co wtedy jak puszczalem instalacje.Ba nawet ja wypialem,aku odpiety byl na okolo 1 godz.
Efekt ? Wrocilem do punktu wyjscia,kontrolka jak migala tak miga dalej.
Powiem szczerze szkoda mi kasy na podlaczanie kompa-kilkadziesiat zl jakby nie bylo.
Mysle,ze gdzies jest jakies zwarcie tylko zabraklo pomyslow gdzie szukac.
Bo jezeli oba siedzenia byla odpiete to samo wyklucza ich wine,bezpieczniki sa ok.
Na jakiej wysokosci sa te czujniki od kurtyn ?Montujac slupki to powyzej mocowania pasow z uszczelki wychodza 2 kabelki i wchodza w podsufitke-czy to wlasnie do kurtyn ?
Na dole sa tylko kostki od instalacji ale wygladaly na spiete ze soba.
Czy w tescie licznika mozna sprawdzic jaki to blad ?
Macie jeszcze jakies sugestie ?

sq7lqr
08-05-2013, 22:46
Czujniki od kurtyn są na środkowych słupkach na dole, przy łączeniu słupka z progiem
a kurtyna podłączona jest na tylnym słupku, koło mocowania pasa, akurat mam dwa mdo rozebrane to pstryknąłem fotki, tylko to hb sd, ale w kombii jet podobnie, 1 i 2 fota to czujniki, 3 to widać kostkę do kurtyny (kurtyna zdjęta). Dobrze by było podpiąć go pod kompa z dwóch powodów:
1) być może, że sterownik złapał jakiś błąd, który się zapisał i teraz choćby wszystko było OK. to to się go nie da skasować inaczej jak kompem
2)jeżeli coś jest nie tak, to komputer naprowadzi gdzie szukać usterki

radekg32
18-05-2013, 17:15
Dzis znalazlem chwilke czasu i sie zabralem za rozbiorke.
Wiec tak,odpialem oba czujniki na obu slupkach- brazowa wtyczka-efekt taki ,ze teraz miga cyklicznie tylko 4 razy wiec to obwód napinaczy pasów bezpieczeństwa.
Tak sie zastanawiam,czy jest jeszcze jakis sposob zeby cos wypiac?

Edit : wypialem tez jeszcze raz kostki pod oba siedzeniami,bez rezultatu.Zlozylem calosc i jest tak samo jak bylo-2 i potem 4 mrugniecia.
Niestety ale kostki od kurtyny nie znalazlem.
Chyba nie pozostaje nic innego jak podpiecie pod kompa,byc moze wykasowanie bledu pomoze.

radekg32
27-05-2013, 16:56
Dzis diagnoza kompem i pojawil sie DTC B2296 Wartość błędu 18: Usterka wewnętrzna czujnika zderzeniowego.
Hmmmmm tylko jak to sie ma to wypiecia obu wtyczek na dole slupkow ?
Bo wtedy miga tylko 4 razy.......

Edit : dodam,ze kasowanie bledu nic nie dawalo,pojawial sie za kazdym razem po jego usuwaniu.

sq7lqr
27-05-2013, 21:45
Czyli moim zdaniem do wymiany czujnik na przednim pasie, dobrze by było jak byś miał jakiś na podmianę

radekg32
28-05-2013, 07:33
do wymiany czujnik na przednim pasie

Tylko z ktorej strony ???????? ;)
I faktycznie cos na podmiane,bo moga byc oba uwalone.

evo
01-06-2013, 20:37
Niestety dzisiaj ni z tego ni z owego kontrolka i umnie świeci...

2 razy mruga przerwa i raz... czy to ten czujnik z przodu?

radekg32
21-06-2013, 23:19
A ja powiem tak,jak sama zaczela migac na wyswietaczu tak sama zgasla.
Nic nie miga juz, hmmmmmmm tylko czy sama instalacja jest sprawna ?
Mam nadzieje,ze nigdy nie bede mial okazji tego sprawdzic..........
Az sam jestem ciekaw co bylo przyczyna pojawienia sie bledu i dlaczego przestalo samo d siebie komunikowac ten blad.Ahhhhh te fordy ;) ........

GhiaMondeo
14-05-2014, 19:41
Witam.

Chciałbym odgrzebać trochę temat. U mnie w Mondeo MK3 po lifcie już jakiś czas miga kontrolka od poduszki kodem 49. Jakoś nie przeszkadzało mi to wcześniej, ale chciałbym się jej pozbyć. Ktoś mógłby podpowiedzieć co sprawdzić/wymienić, żeby w końcu zniknęła ? Dodatkowo zauważyłem, że u znajomego w mondeo (ten sam rocznik) pojawia się na desce rozdzielczej kontrolka niezapiętych pasów wraz z sygnałem dźwiękowym w czasie jazdy, u mnie tego nie ma.. czy te dwie rzeczy mogą być ze sobą powiązanie ? Wykasowanie błędów przez komputer nie pomaga. Proszę o pomoc.

Maniak
15-05-2014, 21:46
Witam.

Chciałbym odgrzebać trochę temat. U mnie w Mondeo MK3 po lifcie już jakiś czas miga kontrolka od poduszki kodem 49. Jakoś nie przeszkadzało mi to wcześniej, ale chciałbym się jej pozbyć. Ktoś mógłby podpowiedzieć co sprawdzić/wymienić, żeby w końcu zniknęła ? Dodatkowo zauważyłem, że u znajomego w mondeo (ten sam rocznik) pojawia się na desce rozdzielczej kontrolka niezapiętych pasów wraz z sygnałem dźwiękowym w czasie jazdy, u mnie tego nie ma.. czy te dwie rzeczy mogą być ze sobą powiązanie ? Wykasowanie błędów przez komputer nie pomaga. Proszę o pomoc.

przekładałeś może fotele ? czy są oryginał? z tego co pamiętam to może być spowodowane zapięciem od pasów były co najmniej trzy rodzaje.

GhiaMondeo
09-07-2014, 08:29
Przepraszam, że po takim czasie piszę, ale nie miałem wcześniej czasu. Co do przekładania fotela to tego nigdy nie robiłem. Jeden mechanik wspominał kiedyś, że może to być coś z kostką pod fotelem kierowcy. Możliwe, że coś tam nie styka, albo się wypięło. Tylko boje się dotknąć jakiegokolwiek kabla, żeby czegoś więcej nie uszkodzić. Może mógłby mnie ktoś pokierować ?

tommy314
07-10-2015, 15:56
Witam.
Temat stary, ale nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania.
Miga mi kontrolka poduszki powietrznej
4.2.4.2.4.2.4.2.4.2 potem świeci ciągle i tak za każdym razem gdy załączam zapłon
Gdzie szukać problemu?
Dziękuję każdemu za pomoć.
Pozdrawiam ...

Juzek
07-10-2015, 16:27
Uszkodzenie czujnika uderzeniowego pod zamkiem maski. Może przewód jest uszkodzony

Tapnięte z Szajsunga MkIV

radek9103
07-10-2015, 17:42
Sprawdź też wtyczki pod siedzeniem

tommy314
21-10-2015, 08:17
usterka usunieta - wypieta wtyczka czujnika zderzeniowego;)

Juzek
22-10-2015, 17:49
Git :-)

Tapnięte z Szajsunga MkIV

L5Boro
21-12-2015, 19:35
Witam. Mam taki problem, że czasami w moim Mondeo mk3 1.8, zapala się kontrolka poduszek powietrznych, świeci się ok 3 dni, czasem tydzień później gaśnie na kilka tygodni i znów się zaswieca... Co może być tego przyczyną?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

matwer90
26-07-2016, 15:16
Odswieze troche temat,
po wystrzeleniu poduszek oraz napinaczy (wypadek) kontrolka od poduszek (zolta) miga najpierw 5 razy pozniej raz.
Wymienione byly napinacze, poduszki, sensor. Pokasowane bledy.
Elektromechanik wyczytal z komputera ze to uszkodzone napinacze i teraz mam zagwozdke czy kupowac inne napinacze czy to cos calkiem innego.

jan W
26-07-2016, 17:29
Witam.
Przekopałem chyba wszystkie posty dotyczące kontrolki poduszki i nie znalazłem rozwiązania. A więc świeci dwa przerwa i znowu dwa błyśnięcia po kilku takich cyklach zapala się i już nie gaśnie .
Byłem na kompie i gość znalazł błąd B2295 , nie mogąc skasować błędu stwierdził że może któraś wtyczka jest wypięta ? Fotel kierowcy jest bardzo często przestawiany z górnej do dolnej pozycji oczywiście przód i tył, wtyczkę rozkręcałem czyściłem bez efektu. Może ktoś wie co może być problemem.
Pozdrawiam.

RafiRypin
26-07-2016, 17:31
może czujnik fotela pasażera bo w przedlifcie byly montowane

LudekRadek
26-07-2016, 17:31
*Obwód/obwody.
DTC B2295 Wartość błędu 31: Obwód bocznej poduszki powietrznej po stronie

kierowcy zwarty do akumulatora. Kod błyskowy lampki: 22 *Obwód/obwody.
DTC B2295 Wartość błędu 30: Obwód bocznej poduszki powietrznej po stronie

kierowcy zwarty do masy. Kod błyskowy lampki: 22 *Boczna poduszka powietrzna po

stronie kierowcy.
*Obwód/obwody.
DTC B2295 Wartość błędu 29: Otwarty obwód bocznej poduszki powietrznej po

stronie kierowcy. Kod błyskowy lampki: 22 *Boczna poduszka powietrzna po stronie

kierowcy.
*Obwód/obwody.
DTC B2295 Wartość błędu 28: Niska rezystancja obwodu bocznej poduszki

powietrznej po stronie kierowcy (na detonatorze). Kod błyskowy lampki: 22 *Boczna

poduszka powietrzna po stronie kierowcy.
*Obwód/obwody.
DTC B2295 Wartość błędu 27: Obwód bocznej poduszki powietrznej po stronie

pasażera zwarty do akumulatora. Kod błyskowy lampki: 23 *Obwód/obwody.
DTC B2295 Wartość błędu 26: Obwód bocznej poduszki powietrznej po stronie

pasażera zwarty do masy. Kod błyskowy lampki: 23 *Boczna poduszka powietrzna po

stronie pasażera.
*Obwód/obwody.
DTC B2295 Wartość błędu 25: Otwarty obwód bocznej poduszki powietrznej po

stronie pasażera. Kod błyskowy lampki: 23 *Boczna poduszka powietrzna po stronie

pasażera.
*Obwód/obwody.
DTC B2295 Wartość błędu 24: Niska rezystancja obwodu bocznej poduszki

powietrznej po stronie pasażera (na detonatorze). Kod błyskowy lampki: 23 *Boczna

poduszka powietrzna po stronie pasażera.

jan W
26-07-2016, 17:49
Dzięki.
Czyli wszystko by wskazywało na problem z fotelem kierowcy , uszkodzona wiązka ? może
wtyczka ,przypomniałem sobie że kiedyś był wymieniany mechanizm napędu podnoszenia fotela czy wtedy mogłem coś uszkodzić ? Może posiada ktoś schemacik okablowania poduszek ?

Mariusz
26-07-2016, 21:36
(zolta) miga najpierw 5 razy pozniej raz.

Cytat z: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60435

DTC B2435: Rezystancja w obwodzie czujnika zapięcia pasa kierowcy poza zakresem.
Kod błyskowy lampki: 51 *Czujnik zapięcia pasa kierowcy.

matwer90
27-07-2016, 11:38
Super, dzieki za szybka odpowiedz. Czyli bedzie napinacz kierowcy do wymiany? Widocznie kupilem jakies uszkodzone.

Mariusz
27-07-2016, 15:25
Czyli bedzie napinacz kierowcy do wymiany?

Nie napinacz, a czujnik zapięcia pasa kierowcy, który mieści się w klamrze.

matwer90
27-07-2016, 19:31
Hmm... napinacz jest razem z klamra z tego co mi wiadomo wiec wymiana napinacza powinna pomoc? Czy moze to byc blad w komputerze?
Napinacz tania rzecz (40 zl z wysylka na znanym portalu aukcyjnym) i wymiana niezbyt skomplikowana to mozna zaryzykowac

Mariusz
27-07-2016, 22:56
... napinacz jest razem z klamra z tego co mi wiadomo wiec wymiana napinacza powinna pomoc?

To fakt. Pamiętaj, że przy wymianie napinacza należy podłączyć kabelki od czujki zapięcia pasa, by komp się nie burzył.

... mozna zaryzykowac

Można :one:

matwer90
28-07-2016, 07:54
Pamietam oraz koniecznie zeby odlaczyc aku. Jak tylko dojdzie dam znac jak poszlo. Pozdro.

Niestety po wymianie napinacza kontrolka zachowuje sie tak samo, blad 51 nie chce zniknac ;/. Nie mam pojecia co moglo sie stac chyba czas odwiedzic dobrego elektromechanika

matwer90
05-08-2016, 16:26
Moze ktos ma pomysl gdzie dalej szukac rozwiazania problemu?

edit.
Problem rozwiazany. Dopiero teraz znalazlem temat na forum mondeo :?
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/75370-Rozwi%C4%85zane-Czujnik-zapi%C4%99cia-pasa-europa-anglik-a-airbag
Wszystko ladnie i obszernie opisane. Wystarczylo wymienic sensor/modul SRS, ktory znajduje sie pod srodkowa konsola, pod hamulcem recznym.
Poduszki i napinacze pasuja z przed lifta do polifta (rowniez z anglika). Modul SRS musi byc taki jak mielismy wczesniej tzn. przed lub polift.

XxXSTUDIXxX
24-03-2017, 18:18
O w końcu coś na temat dzięki wielkie

TAPNIETE Z SGS 7 EDHE

GrochuMk3
21-04-2017, 20:43
Chciałbym wznowić temat tylko że z kodem 2-8,2-8,2-8,2-8,2-8 ni cholery nie potrafię ogarnąć jaka to usterka z tej podanej strony.

mielke
29-05-2017, 16:58
Witam
Odświeżam temat
Zapaliła mi się kontrolka airbag (koło awaryjnych), pali się non stop
Podłączenie forscana nie wyrzuca błędów poza takim komunikatem " przerwano procedurę serwisową, skontaktuj się z autorem"
Forscan na licencji rozszerzonej
Nic nie grzebałem w środku ostatnio.

Prusak86
16-01-2018, 06:24
Podpinam się pod temat klakson działa poduchy mruga kod 19 i pytanie ja mam tempomat a znalazłem z rozbitka tasme ale on jest tempomatu czy taka taśma podejdzie do mojego??? Czy tylko szukać od auta z tempomatem

mmaciek98
11-04-2018, 09:50
Witam.Mój problem polega na tym że zaczęła migać kontrolka poduszki powietrznej potrafi ona mrugnąć kilka razy potem pali się na stałe czasami po wyłączeniu i włączeniu ponownym silnika potrafi zniknąć na kilka minut i znowu się zapalić kasowanie błędu komputerem nic nie dało.Gdzie może leżeć problem?Pozdrawiam.

jendrekmak
11-04-2018, 10:21
Poszukaj "kody airbag ford" ale skoro podpinałeś komputer to powinieneś znać kod błędu więc go podaj.

klocolus
11-04-2018, 16:10
Obstawiam matę pasażera :one:

mmaciek98
09-05-2018, 21:23
Kod błędu to 19.Co z tym dalej zrobić?

Mariusz
09-05-2018, 22:33
Kod błędu to 19.

https://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=fusion&type=40
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=4307

pawlik20085
25-05-2018, 15:37
Witam, przypadkiem trafiłem na ten wątek i pomyślałem, że nie będę zaśmiecał forum, skoro mogę spytać tutaj. Mianowicie, zerknąłem w linki podane przez kolegę wyżej. Wynika z tego, że ilość mrugnięć odpowiada awarii poszczególnych elementów. Mój problem polega na tym, że kontrolka miga mi najpierw dwa, potem trzy, a na końcu cztery razy. Ktoś poradzi, gdzie mogę zacząć szukać przyczyny?
Dodaj tylko, że jak juz przetoczę auto parę metrów, kontrolka przestaje mrugać i świeci cały czas.

rajman
26-05-2018, 13:15
http://www.fordwiki.co.uk/index.php/Airbag_Flash_Codes

Arcturus
07-03-2019, 15:25
Wymieniłem 2 zjechane zębatki pod fotelem służące do regulacji. Przez pewien czas wszystko działało jak należy. Pewnego dnia okazało się, że nie działa całkiem elektryka w fotelu (nie słychać pracy silniczków, nie działa też podgrzewanie fotela). No i zapaliła się kontrolka poduszki powietrznej (miga 5x 1x 5x 1x, itd.).

Sprawdziłem, że jest napięcie we wtyczce podłączonej do fotela. Sprawdziłem również przełączniki do regulacji - wyglądają na sprawne.

Miał ktoś już taki lub podobny przypadek? Proszę o pomoc.

krystian1410
07-03-2019, 17:04
51 *Czujnik zapięcia pasa kierowcy.

Arcturus
08-03-2019, 12:09
Dzięki!

Co poradzilibyście mi teraz? Domyślam się, że czujnik jest w klamrze?

Z klamry wychodzą 2 kable prosto do głównego gniazda pod fotelem. Wyglądają w porządku. Niestety tylko tyle mogę powiedzieć, bo się nie znam.

Wymienić cały napinacz pasów (samej klamry się chyba nie da)?

mischel
08-03-2019, 14:24
To wygląda na brak kontaktu w całej wtyczce pod fotelem.

Arcturus
13-03-2019, 18:45
Wtyczka sprawdzona, jest OK.

Wymieniłem napinacz pasów, bez efektu.

Macie jakieś inne pomysły?

takpalatset
15-06-2019, 14:34
Witam wszystkich. Mam mondeo kombi, 2006 rok, 2 litry benzyna w automacie, anglik. Problem wyglada tak, ze wyswietla mi caly czas kontrolke poduszek. Wg kody migowego problem jest z napinaczem pasow i czescia wspolna poduszki kierowcy i pasazera, cokolwiek to znaczy. Trzy i cztery migniecia. Podejrzewam, ze z tym tez powiazany jest problem nr dwa, czyli kontrolka i stgnal niezapietych pasow. Jest to troche dziwne, poniewaz jesli samochod jest nierozgrzany jeszcze to jak wlaczy sie ten brzeczyk to wystarczy wypiac i wpiac pas i ustaje sygnal oraz znika kontrolka. No ale jak juz przejade z 30 km to po wylaczeniu zaplonu i wlaczeniu jeszcze raz brzeczyk mi pika co chwile i wypiecie i wpiecue pasa nic nie daje. Poza tym po przekreceniu kluczyka na poz 2 zapalaja sie wszystkie kontrolki z wyjatkiem kontrolki niezapietych pasow. Zapala sie tylko pozniej, jak juz rusze. Wyciagnalem siedzenia oba, wypialem w obu kostki wszystkie i wpialem je, oczywiscie po odlaczeniu akumulatora. W dalszym ciagu te same objawy. Nie mam pojecia co jeszcze moge zrobic. Nowy napinacz kupic?

peteypee
29-07-2019, 20:37
Jeśli miga Ci poduszka i niezapiete pasy to na pewno czujnik pasów. Kilka razy to przerabiałem w mk3 i wymiana pomagala. Poszukaj kodów migajacej poduszki. Ja tak pierwszy raz po paru chwilach trafiłem co jest grane.

kostakis
31-10-2019, 08:19
Witam, mam podobny problem z kontrolka poduszki powietrznej, wiem co go zapoczątkowało - nie wiem jak go rozwiązać.

Mianowicie, zamieniłem miejscami siedzisko pasażera z siedziskiem kierowcy w moim MK3. (Wynikło to z powodu uszkodzenia kręgosłupa a na wysiedzianym fotelu kierowcy, lędźwiowy napinacz w fotelu trafiał zbyt wysoko). Przekładka dotyczyła samego siedziska (gąbki z tapicerką) także mocowanie, strerowanie elektryczne u kierowcy, pasy itd zostały bez zmian. Zauważyłem, że różniły się nieco kable przychodzące z siedziska/oparcia które wchodzą w kostkę pod fotelem. Uznałem, że pewnie w jednym z foteli było przygotowane to pod ogrzewanie czy costakiego (Czego fabrycznie nie miałem podłączonego) w każdym razie po wpięciu wszystkiego zaczęła mrugać kontrolka poduszki. Na serwisie błędu nie dało się wykasować przez komputer - wraca od razu. Chciałbym jeśli to możliwe sam temu zaradzić.

-Czy może ktoś wie co dokładnie zostało zamienione lub co w tym wypadku trzeba dołożyć i do którego fotela ?
-Czy jeśli trzeba, to uda mi się może przełożyć jakiś element z jednego siedziska do drugiego ?

To mój pierwszy post, pozdrawiam wszystkich, i dziękuję za wszystkie informacje które przez ostatnie kilka lat udało mi się na tym forum pozyskać w postach innych użytkowników ! :D

peteypee
31-10-2019, 20:54
Poduszka miga kilka razy? . Policz i poszukaj opisu co dany kod błyskowy oznacza.

RudyBlondyn
26-01-2023, 14:41
Witam od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Mondeo Mk3 1.8 2003.
Mam z nim kilka problemów natury elektronicznej ale kompletnie się na tym nie znam a mianowicie....
Pierwszy problem to świecąca się kontrolka od poduszki powietrznej, gdzie szukać przyczyny i jakiej? O ile wiem auto nie miało żadnej przygody ale wszyscy wiemy jak to jest....

darmodziej
26-01-2023, 15:11
świecąca się kontrolka od poduszki powietrznej,Świeci ciągłym światłem czy miga. Jeżeli miga, to policz te mignięcia, napisz, to ktoś, kto wie, powie, w czym jest problem.
problem z resetowaniem kilometrów na komputerze pokładowymPrawdopodobnie uszkodzony mikrostyk, albo jego połączenia.

darmodziej
26-01-2023, 18:01
świecąca się kontrolka od poduszki powietrznej,Świeci ciągłym światłem czy miga. Jeżeli miga, to policz te mignięcia, napisz, to ktoś, kto wie, powie, w czym jest problem.

RudyBlondyn
26-01-2023, 18:12
Świeci ciągłym światłem czy miga. Jeżeli miga, to policz te mignięcia, napisz, to ktoś, kto wie, powie, w czym jest problem.
Prawdopodobnie uszkodzony mikrostyk, albo jego połączenia.
Najpierw jest jedno dłuższe mignięcie po czym 9 szybkich mignięć i taka sekwencja powtarza sie 3 razy po odpaleniu auta, nastepnie swieci caly czas

kluska123244
26-01-2023, 18:20
Sprawdź pod siedzeniem kostki od kabli. Mi nie łączyła pod fotelem kierowcy i paliła mi się poduszka na zegarze

darmodziej
26-01-2023, 18:39
Jest to prawdopodobnie kod błędu 9, lub 19. Jeżeli 19, to może być uszkodzona tzw. sprężyna zegarowa, czyli taki element, który łączy poduszkę na kierownicy z instalacją w samochodzie.
Jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.