Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] EGR, a klimatyzacja


fxgold
10-07-2012, 18:50
witam
ostatnio nękają mnie różne przypadłości w mondeuszu. padł mi egr i jeżdże z odłączoną wtyczką, na kompie pokazuje błąd "za niskie napiecie na zaworze EGR". i teraz nie wiem czy egr jest rzeczywiście padnięty czy obwód, który go zasila ma gdzieś przerwę. szukałem w bezpiecznikach i nie znalazłem bezpiecznika, który byłby uszkodzony. dodatkowo, jak to bywa z odpiętą wtyczką z EGR, wywaliło mi checka na desce. mam teraz pytanie:
czy w związku z wywalenie checka, jest jakies zabezpieczenie i jest odłączana klimatyzacja? myslałem, że nie ma gazu w układzie ale dziś sie okazało że ciśnienie w układzie to 7,5 bara, a sprężarka się nie włącza. czy to ciśnienie wystarczające, czy może dużo za małe?
nadmienię tylko, że gdy padł mi w zeszłym roku czujnik temp silnika i gdy wywalał checka to miałem auto bez turbo i klima tez była automatycznie odłączana.
czy i teraz jest podobnie,że check to blokuje?

Deryll
10-07-2012, 20:56
Ja co prawda EGR mam podłączony ale za to zaślepiony. Jest CHECK ale nic nie wywołuje. Klima śmiga aż miło.

fxgold
11-07-2012, 19:34
to ja już nie wiem dlaczego się nie włacza. kierownik w pracy ma fusiona z wywalonym checkiem, a klima mu dmucha aż miło.
macie jakieś pomysły

egr podpięty, ale check nie zgasł. klima tez nie chodzi. może ktoś mi podrzuci schemat elektryczny klimatyzacji?
z góry dzięki

fxgold
16-07-2012, 17:46
sprawdziłem dzisiaj bezpieczniki, przekaźniki i klima nadal sie nie włącza.
może ktoś ma jakies sugestie?
wymieniłem tez bezpiecznik z wentylatora na chłodnicy bo był spalony. dziwi mnie tylko jedna rzecz, jak auto już złapie temperaturę to nawet stojąc w korkach nie włącza się wentylator, pomimo że temperatura na wskaźniku nie spada.
może mam cos walniete w wentylatorze?
ale co?