Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Bagażnik rowerowy tył - liftback


Czapa
11-07-2012, 13:06
Witam,
ponieważ mamy wakacje, postanowiłem kupić bagażnik na rowery. Sfokusowałem się na bagażnik mocowany na klapie samochodu (coś takiego: http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-na-klape-3-rowery-zbedny-adapter-i2480744934.html). Moje pytanie - czy taki bagażnik (lub bagażniki takiego typu) nadają się do mojego samochodu? Pytam nie bez podstaw - część sprzedawców mówi - że ok, część że nie bardzo (vide - szyba 5 drzwi). Co o tym sądzicie? Czy ktoś z was ma taki bagażnik i może się o nim wypowiedzieć?
Pozdrawiam

mariuszmajewski
13-07-2012, 12:14
Kolego Czapa odradzałbym takie coś, a to dlatego, że:
- jeżeli dopasujesz i dobrze zamontujesz bagażnik to mogą powstać uszkodzenia (wgniecenia) na blasze w miejscach mocowania uchwytów - efekt polskich dróg
- masz zasłonięte tylne światła i możesz dostać mandat
Najlepszy jest bagażnik na hak, a jak nie masz to na dach.

Czapa
16-07-2012, 13:03
Witam,
niestety, haka nie mam;/ ani bagażnika na dach heh... Koszt bagażnika na dach jest większy niż tego na tył - że o haku nie wspomnę. No ale - pewnie i tak mi zostanie zakup dachowca...

To inne pytanie - ile rowerów na dach wejdzie? myślę o "dorosłych" góralach - 3? 4?

K!S!3L
16-07-2012, 14:35
Hak kosztuje ok 150 zł nowy polskiej firmy bagażnik na rowery ja dałem 118 za polski bagażnik na 3 rowery zadanie swoje spełnia a jest tańszy od thula kilkakrotnie. Jeżeli sporadycznie jeździsz z rowerami to taki w zupełności Ci wystarczy. Jednak na dach też jest w porządku pod warunkiem że masz relingi to zostaje tylko kwestia kupna poprzeczek i rynienek na rowery. Hak jednak przyda się częściej do przyczepki lub jakby ktoś zimą się poślizgnął.

Czapa
17-07-2012, 09:10
hak 150 zl??? a gdzie takie tanie? no i pewnie nie uwzgledniasz montazu? z montazem to ok. 500-600 czy tez wiecej? Bo bagaznik na hak mam - na 3 rowery, odchylany wlasnie.

mariuszmajewski
18-07-2012, 07:24
Na dach włożysz max 4 duże rowery, potem może być już problem z miejscem i obciążeniem.
Niedawno kolega kupował Thule'a na relingi i za zestaw łapy do relingów, poprzeczki i dwia uchwyty na rowery zapłacił ok 1200zł, nie mało ale jest to porządny zestaw, same poprzeczki nie hałasują.

Na haku za 150 nie zamontowałbym bagażnika z rowerami :D

aszlok
15-09-2013, 19:08
Planuję zakup bagażnika na hak i założyć go do mondea mk3 hatchback.
Co sądzicie o takim modelu Thule EuroRide 941???

http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/bike-carriers/towbar-mounted-bike-carriers/thule-euroride-941-_-941000