Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Przestały działać wycieraczki


niedzwiadek106
11-07-2012, 20:43
Witam ostatnio przestały mi działac wycieraczki z przodu i z tyłu jak i równierz spryskiwacz. Sprawdzałem bezpieczniki i wszystkie są ok, przekażniki przekładałem i też nie było reakcji. Wie ktos moze który przekażnik jest od wycieraczek?

darmodziej
11-07-2012, 21:08
Sprawdź dobrze bezpiecznik F20 (10A) w skrzynce bezpieczników pod kierownicą.

berek1903
11-07-2012, 21:39
kolego u mnie tylko ze w mk1 tez niedzialaly a okazal sie przekaznik wycieraczek poprostu przez minimalne uderzenie ręką w obudowie zwarły sie lub poprostu stykały blaszki i efekt byl taki sam odgiolem delikatnie blaszki i chodza juz 4 miesiace bez problemu

niedzwiadek106
11-07-2012, 22:01
A mógłbyś powiedzieć który to przekażnik

berek1903
11-07-2012, 23:07
jakis PRZEMIŁY MODERATOR co chwila mnie blokuje i upomina , nawet wysłał mi PW z prośbą o nie pisanie postów jeden pod drugim i również był tak miły i połączył moje posty , bo pisałem 30 x posty pod rząd:) jesli chodzi o skrzynke bezpieczników i przekaźników poprostu wpisz w google model auta przykladowo ''opis skrzynki bezpieczników mondeo mk2 opis ,lub http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/204-Bezpieczniki-przeka¼niki-w-MKI-oraz-MKII (http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/204-Bezpieczniki-przeka%C2%BCniki-w-MKI-oraz-MKII)

kazda skrzynka podobna w mk2 ale wszystko zalezy od wyposazenia klima elektryka a miejsca sie zmieniaja ale pierwsze wpisz w google bo nieraz nie warto dawac elektrykowi on znajdzie problem w ciagu 5min ale ci powie ze auto musi zostac do jutra bo niewie co jest i zabulisz za ''parking'' chociaz ze gosc rozkmini problem w 15 minutek

darmodziej
12-07-2012, 06:41
Wszystkie te układy, które wymieniłeś są zasilane przez jeden bezpiecznik, właśnie F20. W układzie wycieraczki przedniej jest przekaźnik R15. W układzie wycieraczki tylnej wcale nie ma przekaźnika, więc tylna by działała, gdyby uszkodzony był przekaźnik. Jeżeli bezpiecznik jest dobry, to może styk jest słaby, albo jest słaby styk w skrzynce bezpieczników, wymontuj ją i sprawdź. Załączam schematy wycieraczek.