Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Stukanie przy przyspieszaniu


mwiwat
13-07-2012, 09:27
witam,
niedawno stalem sie posiadaczem kolejnego juz Mondeo, tym razem 1.8TDCI hatchback z 2009 roku. Po przejechaniu okolo 1000km slysze dosc niepokojace stukanie przy przyspieszaniu. Szczegolnie glosniej na 1-2 biegu, im wyzszy bieg tym ciszej. Rowniez na zimnym silniku nieco ciszej im bardziej rozgrzany tym glosniej..poczytalem troche na forum i podobne objawy sa albo przy poduszkach albo przeguby albo niestety dwumas..ktos mial cos podobnego? Auto ma przejechane 72tys km.

t.runo
13-07-2012, 14:19
u mnie też były takie stuki coś jak rozregulowane zawory .Na zimnym silniku było w porządku,jak ciepły stukało i od czasu do czasu silnik się dusił.Handlarz starymi samochodami poradził mi wlać pół litra miksolu do pełnego baku paliwa i pomogło ale po ponownym zatankowaniu znowu stukało.Jak wlejesz mixsolu i pomoże to można wykluczyć poduszki przeguby itp.U mnie okazało się że to wtrysk który wymienili na gwarancji.

mwiwat
13-07-2012, 15:53
hm, to moze zamiast miksolu jakis STP bedzie lepszy?

t.runo
13-07-2012, 16:20
wcześniej wlewałem jakiś preparat do przeczyszczenia wtrysków , nie pamiętam co to było i nie pomogło,proponuję z tym miksolem może ćwiartkę na pół baku i może na tłustym paliwie ustanie i się przekonasz czy to wtrysk czy jakieś przeguby albo dwumasa, ale spróbować można Miksol napewno nie zaszkodzi.

t.runo
13-07-2012, 16:28
teraz czytam że po ok 1000 km to się ujawniło to może rzeczywiście miałeś jakieś " polepszone" paliwo,a po nowym tankowaniu problem wrócił .Handlarze tak właśnie robią żeby ukryć takie usterki

mwiwat
13-07-2012, 17:29
po zakupie zalalem verva wiec powinno byc ok. zapodalem poki co STP do czyszczenia wtryskow zobacze jak sie bedzie zachowywac po 100km. czy ten dzwiek pojawial sie rowniez jak samochod stal i dodales gazu? u mnie jest cisza tylko jak samochod jest w ruchu to "dzwoni" jak dodam gazu..

t.runo
14-07-2012, 10:03
chyba na postoju było cicho. Dzwoniło jak dodawałem gazu i było obciążenie Wystarczyło lekkie zdjęcie gazu i było cicho

mwiwat
14-07-2012, 12:21
ok dzięki. po tym STP jakby trochę ciszej jest. zobaczę jak będzie chodzić w tym tygodniu i dam znać. dzięki za pomoc

Jachul
16-07-2012, 06:55
Podłączę się pod temat. U mnie ten sam problem. Czekam na informacje czy udało ci się zdiagnozować przyczynę. Też spróbuje ze specyfikiem do czyszczenia wtrysków.

Właśnie znalazłem podobny temat:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105548&highlight=odg%B3osy+przy+dodawaniu+gazu

inne auto lecz problem podobny, może komuś się przyda ja pójdę tym tropem i sprawdzę rolki.

mwiwat
16-07-2012, 11:47
przejechalem przez weekend 300km i niestety dzwiek slysze dalej ten sam..chyba podjade dzisiaj do zaprzyjaznionego warsztatu na szybkie ogledziny. dam znac co wymyslili.

SrebnaStrzała
16-07-2012, 14:20
Czyżby spalanie stukowe? czyżby problem z wtryskami? Przypomina mi to trochę problemy z duratorq-iem w mk3.
Nie zauważyłeś aby Ci mocniej dymił? Jak mechanik nic nie wymyśli to polecam maszzynę probierczą.

mwiwat
16-07-2012, 15:51
ani mocniej nie dymi ani utraty mocy nie mam..mechanik mowi ze to wtryski..

PS. szukam dalej i wydaje sie temat juz byl walkowany. u mnie wyglada na identyczna sytuacje jak w linku ponizej..

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96635

mwiwat
19-07-2012, 13:49
odwiedzilem dzis ASO i jak sie okazuje wtryski sa ok :lol: natomiast po podlaczeniu do komputera i przeladowaniu oprogramowania modulu PCM jest zdecydowana poprawa. cos tam jeszcze slysze ale 1.8tdci podobno ma juz taka kulture pracy. byc moze nieco tej kulturze pomaga mocno wyeksploatowany zawor EGR chociaz dymienia, spadku mocy i innych objawow nie zauwazylem..

Jachul
21-07-2012, 16:32
odwiedzilem dzis ASO i jak sie okazuje wtryski sa ok :lol: natomiast po podlaczeniu do komputera i przeladowaniu oprogramowania modulu PCM jest zdecydowana poprawa. cos tam jeszcze slysze ale 1.8tdci podobno ma juz taka kulture pracy. byc moze nieco tej kulturze pomaga mocno wyeksploatowany zawor EGR chociaz dymienia, spadku mocy i innych objawow nie zauwazylem..

Byłem dzisiaj w "osławionym na tym forum" zakładzie na Łowińskiego 18 w Krakowie, gość potwierdził moje przypuszczenia i winą stukania jest zła praca zapłonu (2 świece trochę opalone) i sugerował aby sprawdzić komputerowo pracę czujnika spalania stukowego i sondy lambda.

mwiwat zdradzisz ile kosztowała cie taka wizyta w ASO?

mwiwat
21-07-2012, 21:56
205pln brutto

Emmm
22-07-2012, 11:08
Kolego Jachul, temat dotyczy diesla, pewnie zmyliła Cię sugestia Kolegi SrebnaStrzała :)
Pozdrawiam

Jachul
02-08-2012, 12:44
Wtrącę jeszcze dwa słowa, byłem na diagnostyce auta w ASO i panowie stwierdzili że to wina klapek w kolektorze ssącym.

mwiwat
02-08-2012, 15:01
czy jest to element zintegrowany z EGR?

Jachul
05-08-2012, 09:41
czy jest to element zintegrowany z EGR?

chyba nie, poszukaj było dużo postów o klapkach.

zobacz sobie w jakimś sklepie internetowym jak wygląda kolektor ssący to zobaczysz gdzie są klapki

wojtbf1
05-08-2012, 15:01
Kolego Jachul, temat dotyczy diesla, pewnie zmyliła Cię sugestia Kolegi SrebnaStrzała
Wtrącę jeszcze dwa słowa, byłem na diagnostyce auta w ASO i panowie stwierdzili że to wina klapek w kolektorze ssącym.

chyba nie, poszukaj było dużo postów o klapkach.
zobacz sobie w jakimś sklepie internetowym jak wygląda kolektor ssący to zobaczysz gdzie są klapki

A kolega uparcie miesza diesla z benzyną.........

mwiwat
10-08-2012, 13:49
update tematu. wymienilem w ASO zawor EGR lacznie z kolektorem dolotowym, wtryskiwacze na komputerze sa ok a stukanie mniejsze ale jest...czy ten silnik juz tak pracuje czy ja sie juz czepiam za bardzo..?